Новини компанії

Грудень 27, 2023

Жителі громад розповіли про навчання мультимедійної журналістики від Суспільного

22 грудня завершилися навчання мультимедійної журналістики від Академії Суспільного Мовлення для останніх груп кандидатів на майбутніх гіперлокальних журналістів Полтавщини та Дніпропетровщини. Команди з Рівненщини, Черкащини та Одещини закінчили цей курс на початку й у середині грудня. Паралельно триває відбір та працевлаштування кореспондентів, їх підготовка до співпраці з місцевими командами Суспільного. 

Читайте також: Невдовзі стануть відомі імена нових гіперлокальних кореспондентів Суспільного

«За два місяці навчань до нас долучилися 50 учасників з п’яти регіонів. Ми організували лекції від тренерів і стежили за виконанням домашніх завдань та фінальних проєктів кожної групи. Радіємо, що навчання пройшло успішно та вдячні всім учасникам за їхню активність і зусилля», — сказала Ярослава Камінська, кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення.

Ось як відгукуються про навчання його учасники/-ці — жителі та жительки громад, які виявили бажання стали гіперлокальними кореспондентами Суспільного: 

  • «Моя мотивація участі у проєкті — мрія стати журналістом. Навчання від Суспільного стало моїм квитком у цю професію. Навчання виявилось дуже корисним. Багато актуальної інформації від тренерів, які можуть зрозуміти кожного студента і відповісти на будь-яке запитання. В цьому і полягає суть навчання, тому що ми зможемо переймати професійні знання від професіоналів. Також мене мотивувало те, що, на мою думку, Суспільне — це саме про історію людей, про яку я хочу говорити у своїй громаді. Я бачу, що поряд зі мною живуть неймовірні люди, які — кожен по-своєму — роблять свій внесок як у нашу Перемогу, так і в майбутнє нашої країни», — сказав Віталій Кирилюк із Балти, що на Одещині.

Читайте також: Навчання універсальної журналістики для мешканців громад Одещини: як це було

  • «Долучився до проєкту Суспільного, бо й надалі планую розвивати об’єктивну журналістику саме у гіперлокальному середовищі. Під час інтенсивного навчання отримав дуже багато класних вражень, емоцій. Вдалося систематизувати вже наявні знання і дуже круто, що тренери розповідали про роботу журналіста саме на місцях зі своєї практики», — ділиться учасник навчань із міста Сарни на Рівненщині Вадим Новак

Читайте також: Навчання мультимедійної журналістики для жителів/-ок громад Рівненщини

  • «Досвідчені лектори провели нам безплатне онлайн-навчання, під час якого познайомили з основними аспектами мультимедійної журналістики. Також представники Суспільного навчили нас робити доступний, унікальний та цікавий контент для всіх платформ: радіо, телебачення та соцмереж», — сказала Людмила Трум з Умані, що на Черкащині. 

Більше відгуків — у відео.

Читайте також: Учасники/-ці навчання мультимедійної журналістики від Суспільного з Черкащини

  • «Дуже вдячна тренерам за їхню фахову підготовку, за ті знання, які ми засвоїли. Для мене участь у проєкті була інформативною, корисною та пізнавальною», — сказала Яна Хайдурова, учасниця проєкту з Опішнянської громади Полтавщини.

Читайте також: Навчання для майбутніх гіперлокальних кореспондентів на Полтавщині

  • «Із дитинства захоплювалась роботою журналістів, щоранку переглядаючи новини уявляла себе на місці кореспондента, але чомусь ставати ближче до цієї сфери не наважувалась. Саме цей проєкт дав мені натхнення та впевненість у внутрішніх силах, і я жодного разу не пожалкувала, що доєдналася. Круті тренери, неймовірно дружня атмосфера, цікаве спілкування, а також безліч нових знань, умінь та навичок», — каже Софія Полова, учасниця навчань із П’ятихаток на Дніпропетровщині. 

Більше відгуків — у відео.

Читайте також: Навчання універсальної журналістики для мешканців громад Дніпропетровщини: як це було

Нагадаємо, навчання тривало чотири тижні — були і лекції, і практичні завдання. Тренерами-менторами для команд із п’яти регіонів стали:

  • Ангеліна Карякіна, медіаменеджерка та журналістка, радниця голови правління Суспільного Мовлення;
  • Анна Цигима, режисерка документальних проєктів і фільмів Лабораторії журналістики суспільного інтересу;
  • Лук’ян Галкін, виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура;
  • Євгенія Моторевська, українська журналістка й відеопродюсерка документальних проєктів, керівниця відділу журналістських розслідувань The Kyiv Independent.

Учасники/-ці довідалися: 

  • про стандарти журналістики, пошук тем, планування контенту та принципи конвергентної журналістики; 
  • сторітелінг і як він працює; 
  • чому важливо проводити фактчекінг і як протидіяти дезінформації й розвивати критичне мислення; 
  • про основи знімання та монтажу в умовах війни.

Суспільне Мовлення прагне розповідати більше історій з громад України і для цього розбудовує гіперлокальну мережу журналістів, які працюватимуть у своїх громадах. У жовтні-листопаді 2023 року команда відвідала 32 громади, проїхавши понад 6000 кілометрів п'ятьма областями України за три тижні. Зустрічі проводили у бібліотеках чи будинках культури. Знайомитися з командою Суспільного прийшли майже 1300 жителів та жительок громад, а на навчання з мультимедійної журналістики зареєструвалися 250 людей. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.