Новини компанії

Лютий 23, 2023

«Неокуповані» — Суспільне Культура представить спеціальний сезон «Ідемо в музей»

У п’ятницю, 24 лютого, на телеканалі Суспільне Культура відбудеться прем’єра першого випуску нового сезону культурно-освітньої передачі «Ідемо в музей. Неокуповані». Він присвячений культурному опору України та долі музеїв у повномасштабній війні, частина з яких були в окупації. 

Читайте також: «Лютий рік» — спецефір «Суспільне. Спротив» до річниці повномасштабного вторгнення

«Музеї у цьому сезоні мають різні долі: якісь були деокуповані, інші — нині на прифронтових територіях. Є й ті музеї, які знаходяться у глибокому тилу. Їх всіх об’єднує одне — вони НЕокуповані. Як би росія не намагалася окупувати й знищити українську культуру, їй це не вдається — і ніколи не вдасться», — зазначила шеф-редакторка програми Катерина Данилович.

У першому випуску команда розповість про трагічні події в Іванкові на Київщині, де на другий день повномасштабного вторгнення російська ракета знищила місцевий історико-краєзнавчий музей. Там зберігалися твори художниці Марії Примаченко. 

«Перша звістка про зруйнований музей під час повномасштабного вторгнення росії в Україну була саме про Іванківський краєзнавчий музей. Пам’ятаю, що я не могла повірити, що колекція, роботи Марії Примаченко зокрема,  дійсно згоріли, адже вони мали бути убезпечені з початком воєнного стану, — розповідає ведуча Оля Носко. — Чим більше часу проходить з нового етапу російської агресії, тим більше новин про знищені та розграбовані українські музеї, і вони не закінчаться доти, доки окупант буде на наших землях. Ми ж хочемо зафіксувати та розповісти не лише про втрати, а й про людей, які продовжують оберігати артефакти нашої пам’яті. А ще — з’ясувати, які уроки наша система захисту культурної спадщини може винести з цієї війни».

У програмі глядачі дізнаються більше про Іванківський історико-краєзнавчий музей. Крім полотен Примаченко, музей зберігав понад 400 цінних експонатів.

Ведуча Оля Носко спробує з’ясувати, чому не були завчасно евакуйовані музейні цінності з музею, у розмові з очільницею департаменту культури Іванківської міської ради Надією Бірюк і заступницею міністра культури та цифрової політики Катериною Чуєвою. Своєю історією поділиться також сторож музею, який після російського ракетного обстрілу рятував музейні експонати. 

Дивіться прем'єру передачі «Ідемо в музей. Неокуповані. Іванків» 24 лютого о 10:00, повтор о 16:15 на телеканалі Суспільне Культура.

Попередні сезони програми дивіться тут «Ідемо в музей».

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних і мистецьких подій країни та світу.