Новини компанії

Листопад 21, 2023

«Суспільний код» — це констатація того, що команда Суспільного вважає важливим, — Дмитро Козлов

«Суспільний код» — щорічна відзнака працівників Суспільного, яка була започаткована до п'ятиріччя компанії, у 2022 році. Цього року на Суспільному втретє будуть обирати тих, хто важливий для компанії: найкращих людей – саме для працівників. Найулюбленіші проєкти за рік, які запам'яталися працівникам найбільше.

«Суспільний код» — це можливість сказати «дякую» людям, які підтримують, надихають, ведуть попереду чи є надійним тилом. Відзначити проєкти, які вразили.

Суспільне Мовлення сьогодні — це 3682 людини в усіх регіонах України, які разом створили та розвивають компанію, пишаються нею та люблять. У всіх різна історія — у когось вона триває роками, хтось нещодавно долучився до Суспільного і вже став його частиною. Команда творить, сперечається, підтримує і разом досягає успіхів. 

Усіх на Суспільному об’єднує суспільний код: цінності «тих самих» людей — професіоналів своєї справи з чітким розумінням місії Суспільного Мовлення в Україні, завдяки яким створюються «ті самі проєкти» — суспільно важливі, корисні й актуальні, зроблені за стандартами професійної журналістики.

Читайте також: «Суспільний код-2023» — на Суспільному відзначили найкращих людей та проєкти

Дмитро Козлов, член правління Суспільного, відповідальний за управління персоналом, розповів в інтервʼю про те, як виникла ідея створення ціннісного пін-коду Суспільного та як, відповідно до нього, була створена внутрішня відзнака «Суспільний код», а також поділився, як щорічна відзнака впливає на формування корпоративної культури Суспільного.

 «Суспільний код» — це дуже зручна консолідація або констатація того, що команда Суспільного вважає важливим

 

«Суспільний код» — це… поясніть, будь ласка. 

«Суспільний код» — це чудова річ. Це насамперед подія, створена з дуже важливою метою — підтримати цінності, важливі для всієї нашої команди. Насправді «Суспільний код» — це дуже зручна консолідація або констатація того, що команда Суспільного вважає важливим. Це, по суті, подієве втілення ціннісного пін-коду Суспільного мовника.

Ціннісний пін-код Суспільного з'явився не на порожньому місці. Це була робота потужної, дуже різної команди. Нам допомогли зовнішні консультанти, але саме рішення сфокусуватися, виокремити те, що для нас важливе, в один код було дуже складно. 

Як виникла ідея створення ціннісного пін-коду Суспільного?

Пропозиція надійшла від команди Ірини Моржової, зовнішньої консультантки Суспільного. У 2020-2021 роках було проведено «Дослідження цінностей та культури Суспільного», на основі якого й створений ціннісний пін-код Суспільного, який ми маємо сьогодні. 

Поясніть, будь ласка, що таке ціннісний пін-код Суспільного?

– Ціннісний пін-код — це п'ять слів, п'ять понять. Люди, які брали участь у його розробці, визначили ці пʼять понять як найбільш важливі й актуальні для нашого існування. 

Ціннісний пін-код — це квінтесенція, тобто це ті п'ять слів, до яких зводяться цінності. Потім ми можемо їх розшифровувати, але починати потрібно саме з визначень. 

З різних варіантів протягом декількох місяців представники всієї команди Суспільного обрали: незалежність, якість, впевненість, креативність, партнерство.

Читайте також: Дмитро Козлов: Суспільне напрацювало ціннісний пін-код того, що для нас важливо в роботі

Це те, за допомогою чого ми досягаємо наших цінностей, правильно? 

Саме так. А самі цінності — це те, за допомогою чого ми залишаємося самі собою. Це те, завдяки чому ми реалізуємо місію Суспільного.

 Ціннісний пін-код: незалежність, якість, впевненість, креативність, партнерство — це квінтесенція цінностей

 

Можемо уточнити щодо цінностей? 

–  Так. У нас є місія — це верхній рівень, те, заради чого існує Суспільне. Поруч з нею у нас є цінності: довіра, незалежність, надійність, відкритість, розмаїття, якість, — ми всі їх вирізняємо та плекаємо. Вони дозволяють нам бути собою, виконувати місію Суспільного та відповідати її вибору. 

І у нас є ціннісний пін-код: незалежність, якість, впевненість, креативність, партнерство — це робочий інструмент на найближчий час. Пін-код, який потрібен для того, щоб легше було прийняти, зрозуміти, орієнтуватися в нашій роботі.

Пін-код — це як татуювання, вибачте за таку метафору. Він символічний і простий, його можна доповнювати, розмальовувати. 

 

«Суспільний код» як щорічна відзнака

Ми поговорили про пін-код як про набір цінностей компанії і як вони виникли. Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея створення щорічної відзнаки «Суспільний код»?

Для кожного з нас дуже важливі визнання, повага та підтримка колег, друзів, близьких. Відзнака «Суспільний код» саме те «місце», де визнання й повага реалізовані у форматі щорічної події. Пропозиція створення відзнаки виникла від команди комунікаційників Суспільного. Колеги запропонували створити подію, основою якої став ціннісний пін-код компанії. Подію, де ми можемо дякувати, підтримувати одне одного в підрозділах, робочих групах тощо. Саме така подія, як «Суспільний код» дає можливість зібрати разом всю команду. Побачити людей та проєкти за межами нашої повсякденної роботи. Подякувати за те, що саме ви вважаєте відповідним ціннісному пін-коду Суспільного. Відповідним місії Суспільного. Відзначити тих, хто є прикладом, втіленням цих цінностей.

Отже, яку саме задачу вирішує «Суспільний код» як щорічна відзнака? 

Ключове слово тут — відзнака. Як ми розуміємо навіть з результатів дослідження корпоративної культури, один з найбільших запитів до організації від людей Суспільного — це саме відзнака. 

Для будь-якої людини важливо розуміти, хто вона, що робить, заради чого приходить на роботу. І це не про гроші. Гроші також еквівалент певної відзнаки від системи економічної складової нашого життя. Ми ж говоримо про повагу, зацікавленість, підтримку й увагу до людини. Якщо ти людину поважаєш, цінуєш її роботу, це і є відзнака, увага. Якщо ти даєш людині зрозуміти, що її бачення чують та цінують, то це надзвичайно важлива складова її професійного й особистого життя. 

Як нам досягти того, щоб кожна людина в нашій компанії відчувала себе значущою, помітною, поміченою? 

Для будь-якої людини в певний період щось більш важливе, а щось менш. Наприклад, інколи для людини важливий спокій. Вона хоче, щоб її залишили на декілька хвилин, годин, тижнів, щоб її не відзначали саме зараз «ніде». А наступного ранку людина прокидається і сподівається, що її помітять, що вона вражає. Якщо ми говоримо про відзнаку, подяку, визнання, то визнання — тут ключове слово. Це внутрішня потреба будь-якої людини, але ця потреба не «світиться» постійно. Головне саме знання, що тебе помічають, що ти важливий та важлива для тих, хто поруч. Навіть якщо в цей момент ти залишаєшся наодинці з собою, знати це — дуже важливо. 

Читайте також: Зураб Аласанія: «Люди — це найкраще, що є на Суспільному»

Чи згодні ви з думкою, що всім працівникам важливо розуміти, відчувати й знати всередині себе, що вони роблять класну роботу і потрібні тут? Навіть якщо це не про визнання на всю компанію. 

Дуже важливо. Саме для цього в тому числі й проводиться щорічна подія «Суспільний код». Це можливість сказати одне одному: «Я тебе бачу, чую, поважаю та ціную те, що ти робиш». Це можливість як здобути визнання, так і надати визнання.

 Єдина можливість чогось навчатися чи отримати якийсь поведінковий патерн — це дивитися, як це роблять інші та як це оцінює команда

 

Якщо глибше зануритись, які цінності передає сама відзнака «Суспільний код»?

Повагу до думки тих, хто тебе оточує. Повагу до того, як люди сприймають твою роботу і тебе як професіонала. Окрім можливостей, це ще й інструмент, з допомогою якого можна дізнатися більше про те, що твої колеги роблять, які вони в роботі, як вони працюють, які чудові проєкти зробила та чи інша команда, та чи інша людина. З іншого боку, це можливість згадати, як весь цей рік та чи інша людина демонструвала на своїй роботі певні цінності.  

Бо, в принципі, єдина можливість чогось навчитися чи отримати якийсь поведінковий патерн, це дивитися, як це роблять інші та як це оцінює команда. Тобі стає зрозуміліше, тому що в тебе завжди є влучні приклади. В цій ситуації я знаю, що людина, яку я поважаю, зробила саме ось такий вибір. 

Це позитивне підкріплення виборів, рішень, поведінки й вчинків, цінних для команди Суспільного, навіть не як для організації, а для Суспільного як команди однодумців. 

Тут же мова йде не про щось на кшталт «Оскара» — найкращий саундтрек, чи найкращий актор другого плану. Тут не про технічні речі, тут про відчуття, про сприйняття.

 «Суспільний код» цього року і минулого, і позаминулого — це також про орієнтири. При чому орієнтири не стільки організаційні, скільки командні, пролюдські

 

Як «Суспільний код» впливає на команду Суспільного, на компанію Суспільне Мовлення і на взаємини між колегами на Суспільному? 

Складно сказати, як це впливає на кожного та кожну, але можемо зробити припущення, що якщо ми даємо людям майданчик для взаємовизнання, це мало б покращувати клімат у команді, це по-перше. По-друге, в наші надзвичайно важкі часи визнання колег може бути певною тимчасовою або постійною терапією в загальному сенсі цього слова. І це ще одна річ, яка допомагає зрозуміти, що ти самореалізуєшся на цій роботі. Якщо ти розумієш, що робиш щось таке, що помітили твої колеги — тебе це підтримує. Якщо ти щось робиш, але не розумієш, цінне воно чи ні, а разом з цим бачиш поруч схожий проєкт або поведінку, які помічають, — тебе це підтримує. 

У нас є номінації по проєктах за напрямами роботи. Я розумію, що якщо, наприклад, у номінації найкращий регіональний репортаж чи найкращий репортаж про війну хтось отримує визнання колег, це можливість іншим нашим колегам, які працюють у цьому напрямку, зрозуміти, що цікавить певну частину аудиторії та професіоналів поруч. Це про орієнтири. 

Весь «Суспільний код» цього року і минулого, і позаминулого — це саме про орієнтири. При чому орієнтири не стільки організаційні, скільки командні, пролюдські. Орієнтир щодо нашої корпоративної культури. Культура — це те, як ми працюємо тоді, коли самі вирішуємо, як це робити, а не коли щось робимо за інструкцією.

 Культура — це те, як ми працюємо тоді, коли самі вирішуємо, як це робити, а не коли  щось робимо за інструкцією 

 

Як щорічна відзнака «Суспільний код» впливає на існування та формування корпоративної культури?

По-перше, ми привертаємо увагу всіх, кому цікава ця подія, до ціннісного пін-коду, тобто до цінностей, за якими працює Суспільне Мовлення. По-друге, ми допомагаємо зрозуміти, про які саме цінності йдеться, показуючи приклади. І по-третє, завдяки роботі команди «Суспільного коду», робимо так, щоб залишався післясмак, шлейф цієї події. Це дає можливість зорієнтуватися, що нам, як однодумцям і людям, які роблять спільну справу, здається цікавим, правильним, ціннісним, місійним. Тобто це про орієнтир не тільки на один день. Ефект від події триває певний період до самої події, власне під час події, і ще певний період після неї. 

Читайте також: Працівники Суспільного, які воюють на фронті, отримали відзнаки

Чому «Суспільний код» важливий для Суспільного Мовлення? 

Це можливість здобути визнання на рівні всієї компанії, можливість поділитися своїми враженнями від роботи колег. Кожен самостійно вирішує, чи брати участь в опитуванні, чи номінувати когось, чи голосувати, навіть чи отримувати нагороду, хоча такого ще не було (сміється — ред.). Але це власне можливість реагувати на важливі для себе речі, на свою професійну діяльність і на діяльність колег по Суспільному. Це додає певної стабільності, тяглості в життя професіоналів. Це можливість залишити позитивні враження у пам'яті.

 Я бачу ідеальним залишатися в онлайні, а не в офлайні, бо ми стрімко перетворюємося на сучасну цифрову медіакомпанію

 

Який основний виклик був під час організації «Суспільного коду» і як його подолали? 

Основний виклик для першого «Суспільного коду» був «відкриті можливості». Адже не маючи попередньої історії нагороджень, ти можеш зробити так, як ти хочеш. Немає жодних кліше, немає усталених традицій. Немає людини, яка сказала б: «О! Я памʼятаю, що можна робити ось так». Тобто одним з викликів для події у 2022 році було знайти той самий шлях, як це робити. Цей виклик ми подолали всією командою, тоді ми ще мали можливість провести нагородження офлайн. Нам дуже важливо було побачити людей і їхню реакцію на визнання. Ми отримали позитивний відгук, і це надихнуло проводити наступну подію. Тобто виклик першого нагородження — це те, що він відбув перший. 

А викликом другого «Суспільного коду» — перенесення в онлайн-формат?

Головний виклик другого «Суспільного коду» — зберегти формат, але перенести його в онлайн. Ми не можемо і навіть не сподіваємося збирати команду на великий офлайн-захід до кінця війни.

Яким ви бачите ідеальний захід «Суспільного коду»? 

Ідеально, якби організація заходу відбувалася без участі будь-кого з правління Суспільного, я сподіваюсь, ми до цього дійдемо (сміється — ред.). Я бачу ідеальним залишатися в онлайні, а не в офлайні, бо ми стрімко перетворюємося на сучасну цифрову медіакомпанію. Тобто я все ж таки йшов би в цифру назавжди з цією подією. До ідеальної картини, можливо, варто додати ще онлайн-інтерактив. Я сподіваюся, що з кожним роком ми будемо все ближче і ближче до цього. Це процес. Кожного року додаватимуться нові технології, можливо, нові номінації, рішення, зовнішні чинники. 

Чому важливо брати участь у номінуванні та голосуванні?

По-перше, це дасть вам можливість подивитися на те, що відбувається в компанії. По-друге, точно буде не зайвим подякувати вашим голосом колегам, яких ви вважаєте втіленням тієї чи іншої цінності. І по-третє, це найефективніший і найзручніший спосіб поділитися своїми враженнями від роботи компанії. Якщо ви хочете поділитися своїми враженнями від того, як працює вся команда, то зможете оцінити і контент, і людей.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Матеріал підготувала Дар’я Гонтарєва, фото — Олег Переверзєв