Новини компанії

Грудень 05, 2023

Суспільне взяло участь у першому Саміті ЄМС зі штучного інтелекту

У Женеві (Швейцарія) відбувся перший Саміт Європейської мовної спілки зі штучного інтелекту за участі представників суспільних мовників Європи. У саміті від Суспільного Мовлення взяли участь Микола Чернотицький, голова правління, Андрій Таранов, член правління, відповідальний за маркетинг, та Сергій Середняк, продакт-менеджер дирекції цифрових платформ компанії.

Саміт присвятили темі впливу штучного інтелекту (ШІ) на суспільні мовники, виробництву та розповсюдженню контенту, а також обміну знаннями серед європейських медійників. 

Зокрема однією з розробок у сфері ШІ від Європейської мовної спілки є EuroVOX — система перекладу й озвучування контенту з допомогою штучного інтелекту. Частково завдяки цьому новини Суспільного Мовлення автоматично перекладаються та передаються європейським мовникам.  

Читайте також: Суспільне Медіатека — відкрита платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного

Подія зібрала понад 300 учасників від членів-мовників Європейської мовної спілки, представників Microsoft, ООН, Оксфордського університету та провідних світових журналістів. Програма заходу поєднала презентації та панельні дискусії. 

«Захід був важливим для зміцнення співпраці та поглиблення зв’язків з європейськими суспільними мовниками. Конференція надала доступ до нових розробок і думок з усієї індустрії, — підкреслив Сергій Середняк, продакт-менеджер дирекції цифрових платформ компанії. — Ми зі свого боку плідно працюємо над запуском власної моделі штучного інтелекту у напрямі автоматичної транскрипції аудіо- та відеоматеріалів. Наразі вона проходить тестування, очікуємо найближчим часом поділитися позитивними новинами щодо повноцінного запуску. В планах — не зупинятися на одній моделі, тому додатково вивчаємо рішення, які дозволять полегшити роботу колег, краще зрозуміти нашу аудиторію та покращити комунікацію з нею».

Також у Женеві відбулася зимова Генеральна асамблея Європейської мовної спілки, під час якої Україна продовжувала бути у фокусі уваги європейських мовників. Суспільне тісно співпрацює з країнами-членами ЄМС задля постійного висвітлення російської агресії.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.