Новини компанії

Грудень 11, 2023

2023 року відбулося 37 прем’єр радіолітературного контенту, — Ірина Славінська

«Радіо Культура — великий виробник із потужною редакцією, яка відповідає за створення аудіолітературного контенту», — Ірина Славінська, виконавча продюсерка Радіо Культура та голова редакційної ради Суспільного, виступила на дискусії «Аудіокнижки українською: шлях до масового тренду», що відбулася 10 грудня на книжковому фестивалі Kyiv Book Weekend.

Учасники обговорювали ринок аудіокнижок в Україні — його проблеми та перспективи, а також про дистрибуцію, поведінку аудиторії та роботу на перетині літератури і звуку.

Читайте також: Українське Радіо на прифронтових територіях розпочало регіональне мовлення на нових частотах

«Радіо Культура виготовляє й аудіокнижки, а також формати, з якими більше ніхто не працює — наприклад, радіодрами. Тут ми є трендсетерами, законодавцями моди. Так сталося з радіодокументалістикою — ще донедавна ми єдині працювали в цьому жанрі, а тепер уже є й проєкти комерційних виробників і платформ, котрі запозичують наш досвід», — поділилася Ірина Славінська.

Вона розповіла, що 2023 року відбулося 37 прем’єр радіолітературного контенту — аудіокнижок та радіодрам. Продюсерка поділилася, як експериментують із поширенням контенту, щоб він став доступний ширшому колу слухачів: контент звучить в ефірі Українського Радіо, доступний на сайті ukr.radio, частина бібліотеки поширюється на подкаст-платформах.

Головна редакторка літературних передач Радіо Культура Олена Гусейнова модерувала на фестивалі Поетичні читання від Радіо Культура та зазначила, що Радіо працює для слухачів скрізь: «Де б ви зараз не знаходилися — на окупованій Херсонщині, в окупованому Бердянську — ми робимо так, щоб ви чули наші голоси і відчували нашу присутність і те, що ми думаємо про вас і тоді, коли читаємо поезію, і тоді, коли її пишемо».

Ірина Славінська також зауважила, що після початку повномасштабного вторгнення в Україні суттєво зросло радіослухання: «По-перше, це наслідок екстремальної ситуації — радіо завжди доступне, оперативно повідомляє новини, має високу довіру аудиторії. Також частково це наслідок блекаутів — радіо працює без електрики, та й для завантажування аудіоконтент легший».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Олег Переверзєв