Вересень 19, 2023
Суспільне Мовлення — на мапі рекомендованих медіа
Суспільне Мовлення — на мапі рекомендованих медіа від громадських організацій «Інститут масової інформації» та «Детектор медіа».
Медіаексперти, аналітики та юристи цих громадських організацій проаналізували понад 200 українських медіа, включаючи радіо, телеканали та онлайн-медіа. З них 142 — потрапили на мапу рекомендованих медіа, серед них бренди Суспільного Мовлення, зокрема вся національна мережа місцевих каналів.
Читайте також: Суспільне розбудовує мережу кореспондентів, які стануть голосом своїх громад
«Ми промоніторили всі філії Суспільного, тому що вважаємо, що Суспільне має бути показником якості, і ми хотіли в цьому пересвідчитися. Дійсно, всі філії Суспільного чітко дотримуються своїх редакційних політик і продукують дуже велику кількість власних матеріалів», — зазначила Олена Голуб, аналітикиня ІМІ.
«У моніторинговий період потрапила одна з філій Суспільного — Суспільне Чернігів. Реформа точно пішла на користь колишнім обласним державним телерадіокомпаніям. Ще 10 років тому мені довелося попрацювати на Полтавській ОДТРК “Лтава”. Тоді доволі часто вихваляли обласну та державну владу як на великих етерах, так і в коротких сюжетах. Зараз Суспільне — це як ковток свіжого повітря: хороші новини, гарний візуал, класні титри, динамічно, немає джинси тощо», — зазначив Олександр Крумін, аналітик «Детектор медіа».
«Мапа рекомендованих медіа — це результат багаторічної роботи ІМІ та “Детектора медіа” у сфері моніторингу якості українських медіа. ІМІ багато років складає білий список онлайн-медіа, який зарекомендував себе як хороший інструмент, щоб українці мали дороговказ, де брати якісну достовірну інформацію, яким медіа вони можуть довіряти. Зараз Мапа рекомендованих медіа — новий крок у цьому процесі», — розповіла Галина Петренко, директорка ГО «Детектор медіа».
Оксана Романюк, виконавча директорка ГО «Інститут масової інформації», зазначила, що це дуже амбіційний проєкт, спрямований на підтримку якісних і незалежних медіа та розвиток медіаграмотності громадян. Також вона звернула увагу, що довіра до регіональних медіа виросла вдвічі: «У 2021 році, за даними досліджень “Інтерньюз”, довіра до регіональних медіа складала близько 26 %, у 2022 — 52 %. Це дуже важливе джерело інформації, і нам важливо, щоб регіональні медіа були якісними й інформували суспільство».
Нагадаємо, Суспільне Новини як лідер традиційно у переліку найпрозоріших та найякісніших ЗМІ, без замовних матеріалів.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.