Новини компанії

Листопад 21, 2023

Жанр мок'юментарі та життя українців під час війни: чим цікавий новий серіал «Карлос в Україні»

У грудні заплановано прем'єру нового ігрового телесеріалу в жанрі мок'юментарі — «Карлос в Україні». Це історія про американського журналіста, який приїжджає в Україну під час повномасштабного вторгнення та розповідає про життя воєнного часу. Суспільне Мовлення вперше створює проєкт у такому жанрі. Про те, чого очікувати від серіалу та чим він цікавий — читайте у матеріалі Суспільне Культура.

Читайте також: «Розчарування у Революції Гідності бути не може», — Юрій Андрухович у «Культурному інстинкті»

Про що серіал «Карлос в Україні»?

За сюжетом американський журналіст Карлос приїжджає в Україну на замовлення свого телеканалу, щоб зробити кілька документальних фільмів (які стануть і окремими епізодами серіалу) про саму країну та те, як люди живуть під час війни.

Автори прагнуть показати побут та життя українців під час повномасштабного вторгнення, як вони справляються з труднощами та викликами, при цьому зберігаючи оптимізм і віру, а також продемонструвати, за що варто любити Україну. Ці наративи буде підкреслювати й особиста історія головного героя — творці обіцяють, що Карлос «закохається в Україну не лише фігурально як у країну, але знайде тут свою любов».

Стежте за Карлосом в Україні у його Instagram.

Історія створення

У січні 2023 року команда Нікіти Торжевського, який є головним режисером і продюсером проєкту «Карлос в Україні», перемогла у мистецькому конкурсі Суспільного Мовлення на виробництво телевізійного комедійного шоу.

«Метою творчого конкурсу був пошук комедійного креативного способу, як розвінчати російську пропаганду і показати українців живими, енергійними, фантастичними людьми, які дуже по-своєму реагують на події, що зараз відбуваються. До прикладу, під час сирени повітряної тривоги, коли слід було б ховатися, в Україні дуже рідко роблять усе за правилами. Наш Карлос буде відкривати Україну, разом із глядачем занурюватися в українське суспільство, досліджувати, чи є тут бандерівський фашизм, про який говорить російський пропагандист Соловйов», — поділився Торжевський в одному зі своїх інтерв'ю.

Серіал складатиметься з 12 епізодів по 25–27 хвилин, проте автори хотіли б продовжити його на декілька сезонів.

Що таке мок'юментарі?

Уперше Суспільне представляє проєкт у жанрі мок'юментарі. Цей піджанр характеризує низку ігрових фільмів або серіалів, знятих у стилі документального кіно. Термін створили, поєднавши англійські слова mock (висміювати / дражнити) і documentary (документальний фільм). Кінематографісти використовують формат мок'юментарі для критики, сатири й загалом висміювання різних тем.

«Мок'юментарі — жанр, що дозволяє говорити про те, що болить, легкою мовою; прийти у Всесвіт наших персонажів та разом з ними пожити трохи їхнє життя, упізнати самих себе, посміхнутись та відчути, що ти не один. Карлос Сміт та його оптика дозволяють подивитись на нас з іншого ракурсу, побачити те світло, якого багато хто з нас не відчуває, яке відтісняє війна з Росією. І я сподіваюсь, що частку цього світла наш серіал завдяки фантастичному касту та прекрасній команді зможе принести в дім кожного глядача», — каже режисер та продюсер проєкту Нікіта Торжевський.

Читайте увесь матеріал про мок'юментарі «Карлос в Україні» за посиланням.