Листопад 20, 2023
«Репортер» — конкурс для майбутніх журналістів за підтримки Суспільного
Суспільне Мовлення стало генеральним інформаційним партнером другого національного конкурсу учнівських відеосюжетів «Репортер», який реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики.
Цьогоріч у творчих змаганнях взяли участь 417 учнів старших класів з усієї країни. 10 переможців обрали з 50 фіналістів.
Шеф-редакторка регіонального мовлення Ірина Малихіна мала змогу опрацювати й оцінити роботи цьогорічних фіналістів: вона увійшла до складу журі конкурсу.
«Роботи учасників конкурсу “Репортер” — це така концентрована юнацька щирість. Зрозуміло, багато над чим варто буде працювати саме в професійному плані навіть переможцям конкурсу, але інтерес до людей і тем, які важливі зараз для усіх співвітчизників — цей щирий інтерес якраз та основна мотивація, з якої потім проросте розуміння якісного контенту», — каже Ірина Малихіна, шеф-редакторка регіонального мовлення, членкиня журі національного конкурсу учнівських відеосюжетів «Репортер».
17 листопада відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу та тренінги від українських теле-, радіожурналістів, фактчекерів і блогерів. Від Суспільного школярів привітав та вручив нагороди голова правління Микола Чернотицький. Теле- і радіоведучий Роман Коляда провів тренінг-лекцію у форматі запитань-відповідей.
Читайте також: Представниця України на Дитячому Євробаченні-2023 виступила в дитячій лікарні «Охматдит»
19 листопада переможці конкурсу завітали до центрального офісу Суспільного на Хрещатик, 26. Тут для них організував екскурсії музеєм історії Українського Радіо, прямоефірними радіостудіями керівник і зберігач музею, багаторічний віцепрезидент Національної радіокомпанії України та колишній директор Українського Радіо Анатолій Табаченко.
Шеф-редакторка регіонального мовлення Суспільного Ірина Малихіна та ведучий спецпроєктів Віктор Дяченко провели в Ньюзрумі для школярів лекції, під час яких поділилися власним досвідом та дієвими порадами щодо основних професійних навичок, роботи з інформацією та експертами, пошуку форм, тем і власної професійної ідентичності тележурналістів.
«В мої шкільні роки таких конкурсів не вистачало, і тому доводилося власноруч шукати можливості співпраці з медіа. Крутезно, що нині у школярів є змога випробувати власні сили, знайти однодумців у інших містах та почати вибудовувати свою мережу контактів. Майже всі запитання під час нашої зустрічі стосувалися вступу, вибору професії. Ці сумніви добре знайомі. Та вірю, що побачивши роботу редакцій, почувши прямі відповіді на свої запитання, кожен(-на) з них зробить у майбутньому правильний вибір. Банально, але щире бажання завжди долає відстані, перепони, обставини», — каже Віктор Дяченко, ведучий спецпроєктів Суспільного.
Читайте також: Ірина Цибух отримала орден «За заслуги» III ступеня
Національний конкурс «Репортер» реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерство культури та інформаційної політики України за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото надані пресслужбою МКІП