Новини компанії

Грудень 30, 2022

Рік попри все: Суспільне Мовлення у 2022 році

Цей рік починався з натхнення: 19 січня ми провели «Суспільний код-2022», першу відзнаку найкращих людей та проєктів Суспільного. Далі були концерт Фіналу Національного відбору на Пісенний конкурс Євробачення-2022, проєкти до XXIV зимових Олімпійських ігор у Пекіні-2022, Концерт до дня народження Міська Барбари. 24 лютого агресор розпочав повномасштабний наступ на Україну. 1 березня російські окупанти почали блокування супутникового сигналу Суспільного мовника, атакували новинний сайт Суспільного, завдали удару по Київській телевежі. 

Війна змінила наше планування, але не нашу рішучість: документальні проєкти про злочини рф, культурні проєкти, розвиток соціальних мереж — це був насичений рік.

«Позаду — надскладний рік, напевно, найважчий в житті кожного з нас. Попри це ми вистояли і стали ще сильнішими. Вірю, що саме прийдешній рік стане роком Перемоги. Вдячний всій команді Суспільного за роботу», — голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький.

Боротьба з агресором

Читайте також: З країною на одній хвилі: 2022 рік на радіостанціях Суспільного Мовлення

  • Перший канал та Українське Радіо почали мовити у відкритій незакодованій версії, ефіри стали доступними за кордоном. 
  • Відбулося значне розширення FM-мережі радіостанцій Суспільного у населених пунктах по всій Україні. Українське Радіо запустило нові передавачі середніх хвиль для того, щоб українські новини звучали всюди. На окупованих територіях Українське Радіо було чи не єдиним джерелом інформації для українців. Завдяки йому люди в Маріуполі дізнавалися про евакуаційні коридори.

«Українське Радіо — єдине суспільне радіо Європи, яке мовить в умовах війни. Ми ні на хвилину не припинили свого мовлення з того самого ранку 24 лютого. Сьогодні ми маємо унікальний досвід: від облаштування прямоефірних студій у бомбосховищах до екстрених переміщень центрів мовлення разом із персоналом по різних регіонах країни. За свою 98-річну історію Українське Радіо переживає вже другу велику війну. І можу з гордістю сказати, що за весь цей час радіо жодного разу не замовкало», — Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення.

  • Перший канал став одним з виробників і трансляторів загальнонаціонального марафону «Єдині новини #UAразом». З 25 лютого в ефірі усіх місцевих телеканалів розпочався міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щоденне інформаційне токшоу, яке містить випуски національних новин, оперативний огляд подій, дискусії та аналітику від експертів, інтерв'ю з людьми, котрі своїми вчинками творять історію України.
  • Ми вимагали припинити членство російських ЗМІ в Європейській мовній спілці, і Виконавча Рада ЄМС ухвалила таке рішення.
  • Суспільне Мовлення подало заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про ймовірне порушення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також міжнародних протоколів. 
  • Європейські мовники підтримували нас: сайти ЄМС показували контент Суспільного на головних сторінках, суспільні мовники підтримали українців за кордоном. Радіостанції ЄМС 154 рази замовляли добірку української класичної музики від Радіо Культура.
  • Журналісти Суспільного допомагають правозахисникам документувати воєнні злочини росіян в Україні. Так, журналісти-розслідувачі Суспільного, які готували документальні фільми «Буча-22», «Щоденник вцілілої» та «Записи під вишнею», передали знайдені докази воєнних злочинів у правоохоронні органи.
  • Суспільне Мовлення стало співорганізатором благодійного концерту «Save Ukraine — #StopWar» на підтримку України у світі під час повномасштабної війни.
  • Суспільне Чернігів організувало низку благодійних аукціонів на підтримку українських військових: прапор України, підписаний Головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним, чи кабіна збитого російського літака.

«Це був неймовірно тяжкий, але й так само результативний рік. Ми відкрили резервний центр мовлення, швидко навчилися вести прямі трансляції з укриття, наші кореспонденти  у гарячих точках на лінії фронту документують війну. Ми точно стали сильнішими, і разом наближаємо перемогу», — Родіон Кочубей, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за напрям операційної діяльності.

Команда Суспільного

«Це був рік випробування нової інституції на міцність. Рік героїзму людей на всіх напрямах роботи. Рік розвитку на фоні розпачу та розбудови на фоні жорсткої економії. Робота багатьох людей протягом попередніх 5 років, яку багато хто не помічав, дала свої плоди саме в найважчий час. Суспільне Мовлення сьогодні сильніше ніж будь-коли. Результат на табло», — Андрій Таранов, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за маркетинг.

Читайте також: 2022 рік на цифрових платформах Суспільного Мовлення: головні події

  • 1 липня голову правління Суспільного Мовлення Миколу Чернотицького обрали членом Виконавчої ради Європейської мовної спілки — ЄМС. 2 грудня переобрали строком на два роки. 
  • Разом зі Studio Hansa ми оновили дизайн-системи брендів, незважаючи на перепони повномасштабного вторгнення. Як це було — розповіли представники асоціації Promax із нагоди міжнародної конференції в галузі промоушену, дизайну та маркетингу.
  • Соціальні мережі Суспільного з початку повномасштабної війни перетнули позначку в 6 мільйонів підписок. У середньому щомісячний показник унікальних користувачів на сайті Суспільне Новини складає 6,1 млн, перегляди у фейсбуку зросли до 150 млн, в ютубі — до 30 млн. 
  • Розпочав цілодобове супутникове мовлення телеканал Суспільне Новини, на якому виходять щоденний 12-годинний прямоефірний проєкт «Суспільне. Спротив» та загальнонаціональний марафон «Єдині новини #UAразом». 

«У цьому році нам довелося вирішувати неочікувані та нестандартні задачі — перебудову виробничих та допоміжних процесів, отримання й розподіл технічної і гуманітарної допомоги, релокацію виробництва та окремих команд, забезпечення психологічної підтримки, розбудову спільного інформаційного поля для всієї команди. Врахувавши отримані виклики, ми розпочали трансформацію компанії. І технічну, й адміністративну, і операційну. Ми не зменшуємо рівень вимог до себе в наступному році — як команда ми здатні на надзвичайні речі. Дякую всім, хто створює контент і забезпечує доступ аудиторії до нього, всім, хто підтримує, допомагає, супроводжує, оберігає своїх колег та компанію. Бажаю переможного наступного року!»Дмитро Козлов, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за управління персоналом.

Нагороди та номінації

«2022 — це не рік, це суцільне 24 лютого, magnum opus, написаний відвагою українського народу. Я пишаюся нашими новинами, які читали майже з кожного підвалу по всій країні. Я пишаюся показниками діджитал-платформ. Бо це не показники і не цифри, це українці, які довіряють Суспільному. Я дякую кожному співробітнику нашої компанії. Спасибі вам»,Тетяна Кисельчук, членкиня правління Суспільного Мовлення, відповідальна за інформаційне мовлення та діджитал-платформу.

  • Команда Суспільного Мовлення здобула нагороду Гуннара Гойдаля у 2022 році за видатні досягнення у сфері обміну новинами між європейськими мовниками у межах Eurovision News Exchange (EVN). 
  • Фільм-розслідування Суспільного «Буча 22» став переможцем 2-го Міжнародного телевізійного фестивалю «Серце Європи» у категорії «Документальне кіно» та Національного конкурсу спеціальних репортажів і розслідувань. 
  • Три проєкти Суспільного у трьох спецпризах — переможці XIII конкурсу професійної журналістики «Честь Професії». 
  • Міжнародний благодійний телемарафон на підтримку України «Save Ukraine — #StopWar» переміг у категорії «Діджитал» 2-го Міжнародного телевізійного фестивалю «Серце Європи» й потрапив у шортлист міжнародного фестивалю нагород у сфері розважального мовлення та програмування Rose d'Or 2022 («Золота троянда»).
  • Документальний серіал Суспільного «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» включили до короткого списку претендентів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. Проєкт представлений у категорії «Кіномистецтво». 
  • Керівницю проєкту та ведучу програми «Голос болгар» Анну Терзівець відзначили нагородою за внесок у поширення болгарської культури в Україні під час XVII Всесвітньої зустрічі болгарських медіа Благодійний фонд «13 століть Болгарія».
  • Чотири подкасти Суспільного — «Теорія неймовірності», «Головний подкаст», «АН-26. Історія останнього польоту» та «Русскій фейк, іді на***!» — переможці аудіопремії «Слушно».
  • Журналістка Суспільне Новини Ірина Саєвич отримала відзнаку за поступ у професії «Прорив!», яку вручила Фундація Суспільність разом з Фондом розвитку журналістики імені Анатолія Москаленка.
  • Суспільне отримало спеціальну відзнаку від суспільного мовника Боснії і Герцеговини BHRT, присвячену боротьбі за свободу ЗМІ.
  • Суспільне Мовлення у складі спільної ініціативи ключових українських медіакомпаній «Український контент. Глобальна співпраця» потрапило у шортлист третьої щорічної премії «Makers & Shakers Awards 2022». 
  • Епізод програми «Психологія злочину» від Українського Радіо став фіналістом премії в галузі теле-, радіо- та діджитал-виробництва PRIX EUROPA. Цього року він став єдиним українським проєктом, що увійшов до фіналу конкурсу.

Журналістські стандарти

  • Новинний сайт Суспільного Мовлення suspilne.media як лідер традиційно у переліку найпрозоріших та найякісніших ЗМІ, без замовних матеріалів, з інформацією виключно українською мовою, також лідер у запрошенні експерток
  • Діджитал-платформи Суспільного рекомендовано як джерело надійної інформації.
  • Платформи Суспільного Мовлення — Перший канал, Українське Радіо, діджитал-платформи — у переліку джерел новин, до яких українці звертаються найчастіше, — за даними соціологічного дослідження USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2022 р.».
  • Суспільне — найпопулярніше медіа серед молоді за результатами опитування з медіаграмотності, яке провели проєкт ЮНІСЕФ U-Report та інтернет-видання «Детектор медіа».

Документальні проєкти

  • «Буча 22» — розслідування про пошук журналістами військових рф, що розстріляли сім’ю в Бучі.
  • Документальний фільм «На щиті» про історію створення місії «Евакуація 200» — гуманітарного проєкту ЗСУ з пошуку та евакуації загиблих військових.
  • Документальний фільм «Щоденник вцілілої» — розповідь однієї із заручниць російських військових, яку разом із сотнями людей 28 днів тримали у підвалі школи села Ягідного на Чернігівщині.
  • Документальний проєкт «Битва за Чернігів» — найповніша відеоісторія оборони Чернігова, знята за спогадами військових.
  • Документальний серіал «Плавильний котел» про історію формування ідентичності Донбасу як ключового індустріального центру України, а пізніше — точкою російської агресії проти України.
  • Проєкт-дослідження «Поля у вогні — родюча небезпека»
  • Документальний проєкт режисера Володимира Бакума «Made in колись» про історію двох фольклорних колективів у контексті повномасштабного російського вторгнення в Україну. Це перший повнометражний проєкт творчого об’єднання суспільно-політичного мовлення Першого каналу від початку повномасштабного вторгнення.
  • Документальний фільм «Записи під вишнею» про дитячого письменника Володимира Вакуленка, якого викрали та вбили російські окупанти на Харківщині.
  •  «Герої України» — 15-хвилинні документальні стрічки про людей, які віддано працюють в тилу України задля нашої перемоги.

Прем’єри на Суспільне Культура

Цей рік став одним з найбільш плідних для телеканалу Суспільне Культура. Власним виробництвом телеканалу та на його замовлення виготовлено низку документальних фільмів та проєктів: 

  • Документальний серіал «Спадок Терещенків» про чотири покоління української династії, які були викреслені з пам'яті народу за радянської влади.
  • Документальний фільм «Щедрик проти “русского міра”», присвячений історії світового турне хорової капели диригента Олександра Кошиця 1918–1924 років. Допрем’єрна презентація відбулася в Будинку звукозапису Українського Радіо. 
  • Документальний фільм «У пошуках Сковороди», створений спеціально до 300-річчя філософа. Також до цієї дати всіх платформах Суспільного Мовлення відбулися «Тижні Григорія Сковороди» — серія програм, фільмів, спеціальних проєктів, покликаних глибше познайомити аудиторію з особистістю філософа та його внеском у розвиток української й загальноєвропейської філософської думки.
  • Документальний семисерійний серіал «Між крапельками» про те, як українці обходили радянську цензуру і перемагали її.
  • Фільм «Kalush Orchestra, або Як ми перестали хвилюватися і виграли Євробачення під час війни».
  • Документальний проєкт «ВІДСІЧ 10/10. Як українська культура перемагає російські ракети» про наслідки обстрілів у Києві 10 жовтня 2022 року.
  • Другий сезон «Культові українці: Незалежні люди» про людей, які боролися за українську незалежність, стали ще більш значущими й актуальними.

Читайте також: Перший телеканал і Суспільне Культура: підсумки 2022 року

Проєкти місцевих мовників та Координаційного центру національних спільнот

Читайте також: Життя країни — в телеефірах Суспільного. Яким був 2022 рік для регіональної команди

  • Міжрегіональний проєкт «Кримське питання» експертами, в якому з правозахисниками й кримськими активістами  щотижня обговорюють найбільш важливі теми життя на півострові — репресії окупаційної влади, мілітаризацію, освіту, екологію і чимало іншого. 
  • Квартирники українських музичних гуртів та виконавців.
  • «Візуальний код-2» знімали восени та взимку 2021 року у шести українських містах. Фінальним результатом проєкту стало створення дизайнером сучасної капсульної колекції з шести весільних суконь з елементами єврейської, грузинської, угорської, румунської, вірменської та німецької культур. Разом із Суспільним Мовленням оригінальну колекцію було презентовано на Ukrainian Fashion Week. Восени проєкт повернувся на телеекрани Суспільного.
  • «Відтінки України. Війна» — цикл історій у двох сезонах проєкту «Відтінки України» про те, як змінилося життя та погляди українців різного етнічного походження з 24 лютого.
  • «Двері» — 16 документальних історій про українців різного етнічного походження, які допомагають тим, хто рятується від війни. 
  • «Спільна мета» — цикл щотижневих інтерв’ю про виклики, проблеми й процеси, які відбуваються у житті угорської та румунської національних спільнот.
  • «Межі» — цикл інформаційно-аналітичних інтерв’ю  про мультикультурність країни та згуртованість нацспільнот і корінних народів, які протистоять російській агресії.
  • «Україна ззовні» (“Ukrainian from the outside”) — єдиний український проєкт, який увійшов до міжнародної пітчингової сесії Європейської Мовної Спілки «EBU Documentaries Winter Edition 2022» в Амстердамі (Нідерланди). 

Проєкти для дітей

Незважаючи на повномасштабний наступ рф, Суспільне запустило проєкти для найменшої аудиторії. Мультсеріали Суспільного на ютуб-каналі «Бробакс» стали доступними на українськомовному сегменті YouTube Kids, який є частиною популярного відеосервісу. Також їх можна дивитися на стрімінговій платформі Київстар ТБ.

  • «Хоробрі казки» для українських дітей та їхніх батьків — 12 терапевтичних історій спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюють дітям нові реалії. Казки озвучують українські артисти, військові, митці, народні улюбленці, серед яких Юлія Саніна, Сергій Притула, Павло Вишебаба, Антоніна Хіжняк, Ірма Вітовська та інші. «Хоробрі казки» поповнили бібліотеку аудіокниг «Слухай».
  • На власному ютуб-каналі «Бробакс» Суспільне Мовлення презентувало другий сезон анімаційного серіалу «Тото» — про пригоди песика Тото, який пізнає світ разом з друзями. Через знайомих яскравих героїв, за допомогою гри і пісень, автори делікатно інтегруватимуть сучасні реалії України та говоритимуть про серйозні речі мовою, зрозумілою дітям.

Міжнародні спортивні події на Суспільному

Читайте також: Нацспільноти України у війні проти росії — 2022 рік у проєктах Координаційного центру мовлення нацменшин

Міжнародні покази та участь в міжнародних телеринках

Цього року Суспільне Мовлення в межах ініціативи «Український контент. Глобальна співпраця» разом з провідними медіагрупами України вперше взяло участь у чотирьох міжнародних телеринках: міжнародний телеринок MIPTV (Канни), міжнародний телеринок NATPE (Будапешт), UNIFRANCE Rendez-Vous in Biarritz та  MIPCOM  (Канни).

Андрій Таранов також взяв участь у панельній дискусії в межах KYIV MEDIA WEEK на міжнародному аудіовізуальному ринку MIA, який проходив 11-15 жовтня в Римі. 

Євробачення

  • Фіналіст Національного відбору-2022 Гурт «Kalush Orchestra» переміг у пісенному конкурсі Євробачення-2022. Про підсумки конкурсу можна прочитати тут. Через війну Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені цьогорічного мовника-переможця. 
  • Переможницею Національного відбору на Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2022 стала Злата Дзюнька з піснею «Незламна». Робота над кліпом для пісні тривала майже два місяці — довелося скасувати зйомки в Києві задля безпеки Злати та команди, і перенести у Львівську область. Та саме в один зі знімальних днів над місцем зйомок пролітали ракети: обстріли були у Львівській області.
  • Національний відбір на Пісенний конкурс Євробачення-2023, де переміг гурт TVORCHI. Вперше та, переконані, востаннє фінал відбору відбувався в укритті — на глибині 90 метрів під землею, проте він вийшов неймовірний. 

Ще ми зробили

  • 17 лютого 2022 року, рівно за тиждень до повномасштабного вторгнення росії на територію України, в Будинку звукозапису Українського Радіо відбувся концерт, під час якого відомі українські гурти і виконавці заспівали кавери на пісні Міська Барбари й гурту «Мертвий Півень». До дня народження музиканта, 14 листопада, телеканал Суспільне Культура показав телеверсію, а Радіо Культура — радіоверсію концерту.
  • Провели найбільший флешмоб із популяризації української мови — Радіодиктант національної єдності-2022. Текст «Твій дім» написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Протягом 48 годин на діджитал-платформах Суспільного Радіодиктант набрав понад 650 тисяч переглядів. На перевірку надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових, серед яких обрали 20 переможців.
  • Провели концерт «Я — ВІРТУОЗ!» — масштабний проєкт, у межах якого молоді музиканти виступають у супроводі Симфонічного оркестру Українського Радіо під орудою народного артиста України Володимира Шейка. 
  • Вперше в історії європейського шоу танцювальної музики Europe’s Biggest Dance Show у ньому взяла участь Україна — Радіо Промінь підготувало 30-хвилинний сет української танцювальної музики, який почула вся Європа. Плейлисти української музики від музичних редакцій Радіо Культура та Радіо Промінь зазвучали на радіостанціях Європи. 
  • Хорова Капела Українського Радіо відкрила міжнародний музичний фестиваль «Martinûm Festtage 2022» на сцені ChorzentrumKulturkirche в місті Базель.

Стали партнером

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

 

Year against all odds: Suspilne Ukraine in 2022

Last year started with inspiration when on 19 January we held Suspilne Code 2022, the first award to best people and projects of Suspilne. It was followed by a concert of the National Selection Final for Eurovision Song Contest 2022, projects devoted to the XXIV Winter Olympics Beijing 2022, and a concert to commemorate Misko Barbara. On 24 February, the aggressor began an all-out assault on Ukraine. On 1 March, russian invaders started jamming Suspilne’s satellite signal, attacked Suspilne’s news website and struck the Kyiv TV tower.

The war changed our planning, but not our decisiveness. Documentaries on russia’s crimes, cultural projects, developing social media made last year full of events.

“We’ve gone through an extremely hard year, it must have been the hardest in the lives of all of us. However, we’ve survived and become even stronger. I believe it is the coming year that will be the year of Victory. I’m grateful to the entire team of Suspilne for their work,” Mykola Chernotytskyi, Head of the Managing Board of Suspilne Ukraine, says.

Fighting the aggressor

Read also: On one wave with the country: 2022 on Suspilne radio stations

  • Pershyi TV channel and Ukrainian Radio began broadcasting in the open unencrypted version with their broadcasts made available abroad.
  • Suspilne’s radio stations FM network was significantly expanded in settlements all over Ukraine. Ukrainian Radio launched new MW transmitters to make Ukrainian news sound everywhere. In the occupied territories, Ukrainian Radio was almost the only source of information for Ukrainians. Owing to it, people in Mariupol learned about the evacuation corridors.

“Ukrainian Radio is the only public service radio in Europe broadcasting during the war. Since the very morning of 24 February, we haven’t stopped broadcasting for a minute. Today we have a unique experience from arranging live studios in bomb shelters to emergency relocations of broadcasting centers with the staff across various regions of the country. It’s a second massive war Ukrainian Radio is living through in its history of 98 years. I take pride in saying that there wasn’t a single minute when the radio was silent,” Dmytro Khorkin, Member of the Managing Board, responsible for radio and television platforms, says.

  • Pershyi TV channel became one of the producers and broadcasters of the nationwide telethon United News #UArazom. On 25 February, all local TV channels launched the interregional telethon Suspilne. Sprotyv (Suspilne. Resistance), a daily information talk show featuring national news feeds, prompt review of events, discussions and expert analytics, and interviews with people who are building the Ukrainian history with their deeds.
  • We demanded that membership of russian media in the European Broadcasting Union be terminated, and the EBU Executive Board adopted such resolution.
  • Suspilne Ukraine filed an application with the European Court of Human Rights about probable violation of the Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms and international protocols.
  • European broadcasters supported us, e.g., EBU websites displayed Suspilne’s content on main pages and public service broadcasters supported Ukrainians abroad. EBU radio stations ordered collections of Ukrainian classical music from Radio Kultura 154 times.
  • Suspilne journalists help law-enforcement officers document russian war crimes in Ukraine. Thus, Suspilne investigative journalists who worked on documentaries Bucha 22Survivor’s Diary and Notes Under a Cherry Tree handed over the discovered evidence of war crimes to the law-enforcement bodies.
  • Suspilne Ukraine co-organized a charity concert Save Ukraine — #StopWar to support Ukraine in the world during the full-scale war.
  • Suspilne Chernihiv arranged a few charity auctions to support the Ukrainian army, selling a Ukrainian flag signed by Valerii Zaluzhnyi, Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, or a cockpit of a downed russian aircraft.

“It was an incredibly difficult, but also an efficient year. We launched a backup broadcasting center, learned quickly how to broadcast live from the bomb shelter, our correspondents document the war in hot spots on the frontline. We’ve definitely grown stronger and are approximating our victory together,” Rodion Kochubey, Member of the Managing Board, responsible for operational activities, notes.

Suspilne’s team

“It was a year of testing a new institution for strength. A year of the staff heroism in all section of work. A year of development against the background of despair and tough saving. Many people’s work in the previous 5 years, which was left unnoticed by many, has yielded fruit just in the hardest time. Suspilne Ukraine is stronger today than it’s ever been. The result is on the board,” Andrii Taranov, Member of the Managing Board, responsible for marketing, says.

Read also: 2022 on Suspilne digital platforms: highlights

  • On 1 July, Mykola Chernotytskyi, Head of Suspilne’s Managing Board, was elected member of the Executing Board at the European Broadcasting Union (EBU). On 2 December, he was reelected for 2 years.
  • Together with Studio Hansa, we redesigned the brand systems in spite of obstacles caused by the full-scale invasion. Representatives of Promax association told how it happened in the framework of an international promotion, design and marketing conference.
  • From the beginning of the all-out war, Suspilne’s social media have reached 6 million subscribers. Average monthly number of unique users of Suspilne News website is almost 7 million, views on Facebook have grown up to 200 million and on YouTube – up to 30 million.
  • Suspilne News TV channel started 24h satellite broadcasting. It transmits the daily 12h live project Suspilne. Sprotyv (Suspilne. Resistance) and national telethon United News #UArazom.

“Last year, we had to tackle unexpected and irregular tasks like re-construction of production and supporting processes, reception and distribution of technical and humanitarian aid, relocation of production and some crews, providing psychological support, building a joint information field for the whole team. In view of the challenges we faced, we began transforming the company in technical, administrative, and operational terms. Next year, we are not lowering the bar for ourselves. As a team, we are capable of extraordinary things. Thank you to everyone making the content and ensuring access to it by the audience, to everyone supporting, helping, attending, protecting their coworkers and the company. I wish you a winning new year!” Dmytro Kozlov, Member of the Managing Board, responsible for human resources, says.

Awards and nominations

“2022 is not a year, it’s a permanent 24 February, magnum opus written by bravery of the Ukrainian people. I’m proud of our news that was read nearly in every basement all across the country. I’m proud of our digital platforms’ performance as it’s not about indicators and numbers, it’s about Ukrainians trusting Suspilne. I’m thanking every employee in our company. Thank you,” Tetiana Kyselchuk, Member of the Managing Board, responsible for information broadcasting and digital platforms, points out.

  • Team of Suspilne Ukraine won 2022 Gunnar Høidahl Award for excellence in the Eurovision News Exchange (EVN). 
  • Bucha 22, an investigative film by Suspilne, won the 2nd International Television Festival Heart of Europe in the category “Documentary” and a National Competition of Special Reports and Investigations.
  • Three projects by Suspilne received special prizes, winning the XIII contest of professional journalism “Honour of Profession.”
  • Save Ukraine — #StopWar international charity telethon in support of Ukraine won in the “Digital” category of the 2nd International Television Festival Heart of Europe and was shortlisted for the Rose d'Or 2022 international awards for entertainment broadcasting and programme making.
  • Suspilne's documentary series The Collapse: How Ukrainians Destroyed the Evil Empire was shortlisted for Taras Shevchenko National Prize of Ukraine. The project was presented in the category “Cinema”.
  • Anna Terzivets, project manager and presenter of the Voice of Bulgarians programme, was awarded for her contribution to spreading the Bulgarian culture in Ukraine during the XVII World Meeting of Bulgarian Media by 13 Centuries of Bulgaria charity.
  • Four podcasts by Suspilne, including Teoriia neimovirnosti (Theory of Improbability), Holovnyi podkast (Main Podcast), AN-26. Istoriia ostannoho polotu (AN-26. The Story of the Last Flight) and russkyi feik, idi na ***! (russian fake, Go F*** Yourself!) won the Slushno audio award.
  • Iryna Saievych, journalist of Suspilne News, received an award for advancement in the profession “Breakthrough!” presented by Souspilnist Foundation together with Anatoliy Moskalenko Journalism Development Fund.
  • Suspilne was awarded a special prize from BHRT, public service broadcaster of Bosnia and Herzegovina, dedicated to struggling for media freedom.
  • As a member of the joint initiative of key Ukrainian media companies Ukrainian content. Global Cooperation, Suspilne Ukraine was shortlisted for the third annual Makers & Shakers Awards 2022.
  • An episode of the programme Psychology of Crime from Ukrainian Radio became a finalist of PRIX EUROPA, an award in the field of television, radio and digital production. Last year, it became the only Ukrainian project reaching the final of the competition.

Journalism standards

  • suspilne.media, the news website of Suspilne Ukraine, traditionally tops the list of most transparent and quality media, without commissioned materials, with information exclusively in Ukrainian language, and also being a leader in inviting female experts.
  • Suspilne’s digital platforms are recommended as a source of reliable information.
  • Suspilne’s platforms, including Pershyi channel, Ukrainian Radio, and digital platforms, are on the list of news sources that Ukrainians use most often, according to the USAID-Internews sociological survey “Ukrainian media, attitude and trust in 2022”.
  • According to a media literacy survey conducted by UNICEF U-Report and Detector Media internet edition, Suspilne is the most popular media among the young people.

Documentary projects

  • Bucha 22, an investigation about journalists searching for russian military who shot down a family in Bucha.
  • Documentary On the Shield about the history of setting up the “Evacuation 200” mission, a humanitarian project by the Armed Forces of Ukraine to find and evacuate the perished servicemen.
  • Documentary Survivor’s Diary is a story of one of the hostages of the russian military, who, along with hundreds of other people, was kept in a school basement in Yahidne village, Chernihiv region, for 28 days.
  • Documentary project Battle for Chernihiv is the most complete video coverage of the defense of Chernihiv, based on the memories of the military.
  • Documentary series The Melting Pot about the history of Donbas identity formation as a pivotal industrial center of Ukraine, and later a point of russian aggression against Ukraine.
  • Research project Fields on Fire. Fertile Danger.
  • Documentary project Made in One Time directed by Volodymyr Bakum, about a history of two folk bands in the context of the full-scale russian invasion of Ukraine. This is the first full-length project of the creative unit of social and political broadcasting of Pershyi since the beginning of the full-scale invasion.
  • Documentary Notes Under a Cherry Tree about the children's writer Volodymyr Vakulenko, who was kidnapped and killed by russian invaders in Kharkiv region.
  • Heroes of Ukraine is 15-minute long documentaries about people who are devotedly working in the rear of Ukraine for our victory.

Premieres on Suspilne Kultura

Last year became one of the most fruitful for Suspilne Kultura TV channel. A number of documentaries and projects were produced by the TV channel itself and on its order:

  • Documentary series The Tereshchenkos’ Legacy about four generations of a Ukrainian dynasty cut out from the national memory in the soviet time.
  • Documentary Shchedryk Against the Russian World dedicated to the world tour of the choir capella conducted by Oleksandr Koshyts in 1918-1924. The preview was held  at the Recording House of Ukrainian Radio.
  • Documentary Searching for Skovoroda created specially for the 300th anniversary of the philosopher. Also, dedicated to this date, Hryhoriy Skovoroda Weeks took place on all Suspilne platforms, including a series of programmes, films, special projects designed to introduce the audience to the personality of the philosopher and his contribution to the evolution of Ukrainian and European philosophical thought.
  • Seven-episode documentary series Between the Droplets about how Ukrainians evaded Soviet censorship and defeated it.
  • Film Kalush Orchestra, or How We Stopped Worrying and Won Eurovision During the War.
  • Documentary project REBUFF 10/10. How Ukrainian Culture Defeats russian Missiles about consequences of shelling in Kyiv on 10 October 2022.
  • Second season of Cult Ukrainians: Independent People about people who fought for Ukrainian independence and became even more significant and relevant.

Read also: Pershyi and Suspilne Kultura channels: summary of 2022

Projects of local broadcasters and UA: PBC’s National Minority Programming Coordination Center

Read also: Life of the country — on the TV broadcasts of Suspilne. What is 2022 like for the regional team

  • The Crimean Question interregional project, in which every week human rights defenders and Crimean activists discuss the most important topics of life on the peninsula, namely repression by the occupying power, militarization, education, ecology and much more.
  • House concerts of Ukrainian musical bands and artists.
  • Vizualnyi Kod-2 (Visual Code-2) was filmed in autumn and winter of 2021 in six Ukrainian cities. The final result of the project was the designer’s creation of a modern capsule collection of six wedding dresses with elements of Jewish, Georgian, Hungarian, Romanian, Armenian and German cultures. Together with Suspilne Ukraine, the original collection was presented at Ukrainian Fashion Week. In autumn, the project returned to the TV screens of Suspilne.
  • Vidtinky Ukrainy. Viina (Shades of Ukraine. War) is a series of stories in two seasons of the Shades of Ukraine project about how the lives and views of Ukrainians of various ethnic origins have changed since 24 February.
  • Dveri (Doors) – 16 documentary stories about Ukrainians of various ethnic origins who help those fleeing the war.
  • Spilna Meta (Common Goal) is a series of weekly interviews about the challenges, problems and processes occurring in the life of the Hungarian and Romanian national communities.
  • Mezhi (Borders) is a series of informative and analytical interviews about the multiculturalism of the country and the cohesion of national communities and indigenous peoples who are resisting russian aggression.
  • Ukraina Zzovni (Ukraine from the Outside) is the only Ukrainian project that was included in the international pitching session of the European Broadcasting Union EBU Documentaries Winter Edition 2022 in Amsterdam (Netherlands).

Projects for children

Despite the full-scale invasion of the russian federation, Suspilne launched projects for the smallest audience. The animated series of Suspilne on Brobaks YouTube channel became available on the Ukrainian-language YouTube Kids segment, which is part of the popular video service. You can also watch them on Kyivstar TV streaming platform.

  • Khorobri Kazky (Brave Fairytales) for Ukrainian children and their parents are 12 therapeutic stories of the common experience of Ukrainian families, which truthfully but delicately explain new realities to children. Fairytales are voiced by Ukrainian celebrities, soldiers, artists, people’s favorites, including Yuliia Sanina, Serhii Prytula, Pavlo Vyshebaba, Antonina Khizhniak, Irma Vitovska and others. Khorobri Kazky (Brave Fairytales) added to the Slukhai (Listen) audiobook library.
  • On its own Brobaks YouTube channel, Suspilne Ukraine presented the second season of the animated series Toto about the adventures of the dog Toto, who gets to know the world together with his friends. Through familiar bright characters, with the help of games and songs, the authors will delicately integrate the modern realities of Ukraine and talk about serious things in a language understandable to children.

International sports events on Suspilne

Read also: National communities of Ukraine in the war against Russia — 2022 in the projects of UA: PBC’s National Minority Programming Coordination Center

  • Doroha do Pekinu: Komanda vyrushaie na Ihry (The Road to Beijing: The Team Goes to the Games) is a unique joint project of Suspilne Ukraine and the National Olympic Committee of Ukraine. For the first time, the Winter Olympic team was seen off to the Games live on Pershyi TV channel. In total, 13.2 million viewers watched the Beijing 2022 Winter Olympics on Pershyi TV channel.
  • Suspilne Ukraine became the official broadcaster and Radio Promin became the official radio partner of the FIFA World Cup Qatar 2022. The World Cup had 11.7 million views on Suspilne Sport YouTube channel and 2,438,867 million views on Suspilne Sport website.
  • Suspilne is the official broadcaster of all IBU (International Biathlon Union) competitions. The 3rd stage of the Biathlon World Cup, as well as the 3rd stage of the IBU Cup, could be watched on Suspilne platforms.
  • The fight between Oleksandr Usyk and Anthony Joshua: Radio Promin hosted the first live radio broadcast of a boxing match in Ukrainian history. Regional TV channels of Suspilne Ukraine broadcast the fight live.
  • For the first time, Suspilne showed matches of the Socca World Cup 2022, broadcast the 2022 Europe Triathlon Multisport Championship; all matches of the play-off stage of the UEFA Women’s Euro 2022; 2022 World Athletics Championships and other sports projects.

International screenings and participation in international television markets

  • Suspilne series The Collapse: How Ukrainians Destroyed the Evil Empire was broadcast in Los Angeles at LA Virtual Screenings (LAVS). The film was also nominated for Shevchenko National Prize.
  • The investigative film Bucha 22 was shown in Wroclaw, and it was also presented at the festival of investigative journalism in Lithuania.
  • The documentary film Children of Great Hunger by Snizhana Potapchuk, the documentary director of Pershyi TV channel of Suspilne Ukraine was included in the programme of the 20th Century Czech Documentary Film Festival.

This year, Suspilne Ukraine is part of the initiative Ukrainian content. Global Cooperation together with the leading media groups of Ukraine took part in four international TV markets for the first time, namely MIPTV international TV market (Cannes), NATPE international TV market (Budapest), UNIFRANCE Rendez-Vous in Biarritz and MIPCOM (Cannes).

Andrii Taranov also took part in a panel discussion within the framework of KYIV MEDIA WEEK at the MIA international audiovisual market, which took place on 11-15 October in Rome.

Eurovision

  • Finalist of the National Selection 2022 Kalush Orchestra band won the Eurovision Song Contest 2022. You can read about the results of the competition at the link. Because of the war, the Eurovision Song Contest 2023 will be held in Great Britain on behalf of this year’s winning broadcaster.
  • The winner of the National Selection for the Junior Eurovision Song Contest 2022 was Zlata Dziunka with the song Nezlamna (Unbreakable). The work on the music video for the song lasted almost two months. The shooting in Kyiv had to be canceled for the safety of Zlata and the team, and moved to Lviv region. But on one of the filming days, rockets flew over the filming location, the shelling was in Lviv region.
  • National Selection for the Eurovision Song Contest 2023, where the band TVORCHI won. For the first time and, we believe, for the last time, the final selection was held in a shelter, at a depth of 90 meters underground, but it turned out incredible.

We also did

  • On 17 February, 2022, exactly one week before russia’s full-scale invasion of Ukraine, a concert was held at the Recording House of Ukrainian Radio, during which famous Ukrainian bands and performers sang covers of songs by Misko Barbara and the Dead Rooster band. By the musician’s birthday, 14 November, Suspilne Kultura TV channel showed the TV version, and Radio Kultura – the radio version of the concert.
  • The largest flash mob for the popularization of the Ukrainian language, namely Radio Dictation of National Unity-2022, was held. The text Tvii Dim (Your Home) was written by Iryna Tsilyk, a Ukrainian writer and director, a member of the PEN Ukraine. People’s artist, Hero of Ukraine Ada Rogovtseva read the dictation. Within 48 hours, Radio Dictation had more than 650,000 views on Suspilne digital platforms. More than 30,000 e-mails and almost 10,000 paper ones were submitted for verification, among which 20 winners were chosen.
  • YA – VIRTUOZ! (I’m a Virtuoso!) concert, a large-scale project in which young musicians perform accompanied by the Symphony Orchestra of the Ukrainian Radio under the direction of Volodymyr Sheik, People’s Artist of Ukraine, was held.
  • For the first time in the history of Europe’s Biggest Dance Show, Ukraine took part in it. Radio Promin prepared a 30-minute set of Ukrainian dance music that was heard by all of Europe. Playlists of Ukrainian music from the music editors of Radio Kultura and Radio Promin were heard on radio stations in Europe.
  • The Ukrainian Radio Choir Chapel opened the international music festival Martinûm Festtage 2022 on the stage of the ChorzentrumKulturkirche in the city of Basel.

Became a partner of

As a reminder, Suspilne Ukraine is the largest independent media in Ukraine, which includes the nationwide Pershyi, Suspilne Kultura TV channels, Suspilne News satellite TV channel and Ukrainian Radio, Radio Promin, Radio Kultura radio stations, as well as 24 regional Suspilne channels. Read news about Ukraine and the regions on suspilne.media website and digital platforms