Новини компанії

Грудень 29, 2022

2022 рік на цифрових платформах Суспільного Мовлення: головні події

Працювати в зоні бойових дій та виробляти документальні фільми, що стають переможцями національних та міжнародних конкурсів, запускати новий супутниковий телеканал і низку дитячих проєктів про нові реалії, бути найпопулярнішим медіа серед молоді й тим джерелом новин, до якого українці звертаються найчастіше — таким був 2022 рік для цифрових платформ Суспільного Мовлення. 

Читайте також: Прем’єра другого сезону мультсеріалу «Тото» на Суспільному

«2022 — це не рік, це суцільне 24 лютого, magnum opus, написаний відвагою українського народу. Я пишаюся нашими новинами, які читали майже з кожного підвалу по всій країні. Пишаюся людьми, які знімали репортажі з усіх гарячих точок впродовж великої війни. Я пишаюся показниками діджитал-платформ. Бо це не показники й не цифри, це українці, які довіряють Суспільному. І, звісно, я пишаюся нашим дитячим контентом, культурними проєктами, проривом спортивного напряму та діджитал-командою Євробачення. Я дякую кожному співробітнику нашої компанії. Спасибі вам», — зазначила Тетяна Кисельчук, членкиня правління Суспільного Мовлення, відповідальна за інформаційне мовлення та діджитал-платформу.

Суспільне Новини

«З першого дня війни ми налагодили роботу в полі в кожному куточку України, напрацювали протоколи безпеки у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. Навчили людей працювати в небезпеці та документувати злочини російської армії. Закономірно і тема порушення прав людини стала наскрізною у нашій роботі», — говорить Христина Гаврилюк, головна редакторка служби новин Суспільного Мовлення.

Найважливіше про Суспільне Новини у 2022 році:

  • З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну забезпечували безперервне теле- та радіомовлення новин.

Працювали в зоні бойових дій та передавали інформацію з тимчасово окупованих територій. Журналісти Суспільне Новини висвітлювали події з Лисичанська, Бахмута, з щойно деокупованих Ізюма та Лимана. Одними з перших потрапили у звільнену Бучу на Київщині та в Херсон.

  • Показники діджитал-платформ зросли у кілька разів: зокрема сайт suspilne.media сягнув 6 млн унікальних користувачів на місяць у середньому за рік, а телеграм-канал Суспільне Новини перевищує 300 тисяч підписників.
  • Записали ексклюзивне інтерв’ю президента України Суспільному; першими поспілкувалися з працівницею звільненої ЧАЕС; створили спецпроєкт про «Азовсталь» — одну з найповніших картин оборони Маріуполя, а також фотопроєкт «Командири, до перемоги!» до Дня незалежності.
  • Команда редакції розслідувань створила три документальних фільми-розслідування — «Буча 22» про пошук журналістами військових рф, що розстріляли сім’ю в Бучі; «Щоденник вцілілої», в якому на основі щоденника однієї із заручниць російських військових описані 28 днів виживання людей з Ягідного (Чернігівщина) у підвалі місцевої школи, а також «Записи під вишнею» — фільм про дитячого письменника Володимира Вакуленка, якого викрали та вбили російські окупанти на Харківщині. Фільм «Буча 22» став переможцем Національного конкурсу спеціальних репортажів і розслідувань, також переміг у 2-му Міжнародному телевізійному фестивалі «Серце Європи» у категорії «Документальне кіно». Його представляли у Вроцлаві та на фестивалі журналістських розслідувань у Литві. 

  • Розпочато мультимедійне виробництво новин спорту в межах масштабної реорганізації в компанії. Відтепер найбільші спортивні події, серед яких Чемпіонат світу з футболу, боксерські поєдинки, Чемпіонат світу з легкої атлетики, літній Чемпіонат світу з біатлону, Чемпіонат світу з волейболу, Чемпіонат світу з футболу серед жінок та навіть Чемпіонат світу з сокка, стануть для українців доступними на всіх платформах мовника — на сайті Суспільне Спорт, на ютубі, подкаст-платформах, соцмережах, в телевізійних випусках новин та радіо.

  • Розпочато мультимедійне виробництво новин Києва та області. Команда київських новин Суспільного від жовтня запустила щоденні 15-хвилинні телевізійні новинні дайджести для телеканалу Суспільне Київ, на сайті Суспільне Новини наповнюється окрема стрічка «Київська область» у розділі «Регіони», а також регулярно оновлюється телеграм-канал Суспільне Київ та фейсбук-сторінка.

  • Розпочав цілодобове супутникове мовлення телеканал Суспільне Новини. Він також розповсюджується через різноманітні цифрові платформи. Над ефірним наповненням працює вся команда Суспільного, у кожному регіоні. На телеканалі виходитимуть щоденний 12-годинний прямоефірний проєкт «Суспільне. Спротив» та «Єдині новини #UAразом». Журналісти Суспільного стежать за подіями в Україні та світі в режимі онлайн. 

  • Сайт Суспільне Новини протягом року входив до переліку медіа з найвищими журналістськими стандартаминайякісніші і відповідальні та найбільш прозорі онлайн-медіа, без замовних матеріалів, які подають інформацію на сторінці виключно українською мовою. Також підтвердженням професійних переконань команди Суспільне Новини стали дані соціологічного дослідження USAID-Internews, за якими платформи Суспільного Мовлення — Перший канал, Українське Радіо та діджитал-платформи — потрапили у перелік джерел новин, до яких українці звертаються найчастіше, зокрема Суспільне — найпопулярніше медіа серед молоді за результатами опитування з медіаграмотності.

Діджитал-платформа

«Значення цифрових платформ під час війни — колосальне. Те, з якою віддачею працює уся команда, — неоціненне. Виробництво, адаптація, технічна підтримка трансляцій, запуск нових напрямів, проєктів не припинялися ні на мить. Ми пропонуємо різній аудиторії діджитал-платформ вартісний і ціннісний контент, там де вона його потребує», — переконана Вікторія Мурована, генеральна продюсерка цифрових платформ Суспільного Мовлення.

Найважливіше про діджитал-платформу Суспільного у 2022 році:

  • Сукупна кількість дописувачів на сторінках соцмереж Суспільного склала цьогоріч – 6,7 млн. До прикладу, кількість підписників на YouTube-каналах наразі складає 1,4 млн підписників, що на 161% більше ніж у 2021-му, в Telegram – 1,4 млн підписників (приріст на 4018%).
  • За 2022 рік команда Суспільного створила  понад 7 тис. кепшен-відео для Facebook-сторінок, близько 400 з яких набрали понад 1 млн стартових переглядів.
  • У лютому 2022 року запустили YouTube-канал та сторінку в ТікТок Євробачення Україна, де вже понад 100 тис. підписників на кожного.  Влоги з ведучою Анною Тульєвою, яка разом з командою повноцінно супроводжувала як Національні відбори на Євробачення 2022 та 2023, так і міжнародні шоу в Турині та Єревані (Дитяче Євробачення-2022). 
  • ТікТок «До речі» — актуальний щоденний новинний контент у розважальному форматі. За півтора місяця існування досяг показника у майже 30 тис. підписників та 1,5 млн лайків.
  • Також цьогоріч команда діджиталу створила кілька власних проєктів для YouTube-каналу Суспільне Культура. Наприклад, серію «Artилерія» (2 сезони) — історії про творчу молодь під час війни та інфотейнмент влоги «Культуримо» (22 випуски), які розповідають про важливі культурні події та світі, а також — спецпроєкт до Радіодиктанту-2022 «Культуримо. Мова» та серію матеріалів до 300-річчя Сковороди.

  • У 2022 загальна кількість прослуховувань за час публікації подкастів перетнула 1 млн прослуховувань. Зокрема з початку повномасштабної війни зріс попит на історичні та культурні подкасти Суспільного.

  • Чотири подкасти — переможці аудіопремії «Слушно» від MEGOGO AUDIO. Більшість подкастів Суспільного постійно перебувають у десятці найрейтинговіших на подкаст-платформах у своїх категоріях (Apple Podcasts та Spotify).

  • Вироблено та запущено власні подкасти: «Відбій тривоги» з Тарасом Ібрагімовим — серія інтерв'ю, подкаст про відбудову України «Rebuilding», другий сезон подкасту «Як ми вижили»

  • Запустили другий сезон шоу «Інструкція. Війна» з Іваном Семесюком для YouTube-каналу «Антропологія». На сьогодні близько 1 млн переглядів. Шоу має потужну просвітницьку складову і є унікальним майданчиком для інтелектуального діалогу. Гості сезону: відомі історики, політики, філософи, митці, правозахисники.

  • Реалізували перший digital-native документальний проєкт «Так, я жінка» — серія з п’яти історій про жінок-лідерок під час війни. Кожна з них прокинулася на війні не за власним бажанням. Але кожна з них обрала протистояти. Військова, яку не пускають на фронт; лікарка, яка не боїться замінованих полів; вчителька, яка залишила роботу з дітьми, аби боронити їхнє життя на передовій; директорка реабілітаційного центру, яка бореться за рівноправне суспільство; і голова громади, яка здійснила революцію у своїй спільноті. 

  • Запустили два проєкти нового часу для дітей:

«Хоробрі казки» — на YouTube-каналі «Бробакс» та Telegram-каналі Суспільне Казки. Проєкт правдиво і делікатно розповідає дітям про події навколо у формі казок, із залученням дитячого психолога. Запрошення до озвучування відомих українців надало додатковий розголос та медійну цінність проєкту. Відгуки у соцмережах свідчать про важливість та актуальність контенту для дітей під час війни. Аудіоказки можна запускати дітям в укриттях, у довгій дорозі, в евакуації чи вдома під час комендантської години, також використовувати як засіб відволікання малят від тривог, викликаних обстрілами і сиренами.

Запустили другий сезон мультсеріалу «Тото» — продовження пригод песика Тото, який пізнає світ разом з друзями. Через знайомих яскравих героїв, за допомогою гри й пісень, делікатно інтегруються сучасні реалії України та говоритимуть про серйозні речі мовою, зрозумілою дітям. Другий сезон реалізовується за грантової підтримки.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.