Новини компанії

Серпень 24, 2022

Суспільне презентувало фотопроєкт про військових командирів, народжених за Незалежності

«Командири, до перемоги!»фотопроєкт від команди редакції Суспільне Новини, присвячений Дню Незалежності України. Це серія портретів з історіями командирів та командирок рот, бригад, батальйонів, сучасників незалежності — усім їм до 31 року. 

Герої в різний спосіб потрапили до війська — за вибором, за покликанням, за необхідністю, втім для більшості це стало професією. Познайомитися з ними можна за посиланням.

Читайте також: Про відважних українців минулого та сучасності — у спецпроєктах Суспільного до Дня Незалежності

«У перші тижні широкомасштабної війни ми побачили, як молоді командири і командирки брали на себе відповідальність за самостійні операції, ризиковані та винахідливі. Децентралізація армії, інститут сержантства та заохочення ініціативи стали чинниками того, що Україні вдалося вистояти. І якщо говорити не абстрактно про це, то йдеться про конкретних людей — командувачів, які народились за незалежності, — зазначає головна редакторка служби новин Суспільного Мовлення та авторка ідеї Христина Гаврилюк. — Нас надихнули тридцятирічні лідери маріупольського гарнізону. Один з героїв нашого проєкту — командир морпіхів Сергій “Волина” Волинський, завдяки якому 200 військових прорвалася на “Азовсталь”. Ще одним героєм став Андрій Верхогляд, який у червні загинув на Світлодарській дузі. Портрет Андрія тримає дворічна донька Юля. Його історія дуже добре показує ціну Незалежності».

Впродовж двох місяців збирали портрети та історії командувачів: авторка проєкту й фотографка Аліна Смутко, фоторедакторка Вікторія Курчинська, продюсерки Наталія Шимків та Анастасія Ісаєнкова, а також Христина Гаврилюк, авторка ідеї, редакторка проєкту. 

Зокрема допомагали у створенні фотопроєкту пресофіцерка 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр» Ірина Рибакова, речниця Українського добровольчого батальйону «ОДЧ Карпатська Січ» Василина Наконечна та старший солдат 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр» Владислав Косовський.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media, а також в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber та англійською мовою у Twitter для міжнародної аудиторії.