Новини компанії

Липень 18, 2022

У Вроцлаві показали фільм-розслідування Суспільного «Буча 22»

15 липня у Центрі історії «Заєздня» у Вроцлаві відбувся показ фільму-розслідування Суспільного «Буча 22» про пошук журналістами військових рф, які розстріляли сім’ю Чікмарьових у Бучі. Фільм демонстрували у межах виставки «За вашу і нашу свободу», котра розпочалася у Варшаві, а наразі триває на території Центру історії «Заєздня».

Шеф-редакторка редакції розслідувань Департаменту новин Інна Білецька подякувала всім, хто знайшов час і прийшов на показ.

«Для нас це надзвичайно важливо, тому що кожен з вас повинен розуміти і знати, що відбувається в Україні. У нашій країні не просто війна, у нашій країні не просто жорстока війна: у нашій країні щодня скоюються десятки, а іноді і сотні військових злочинів. Цей фільм лише про один з таких. Ця історія розвінчує багато міфів російської пропаганди. Зокрема про те, що є якісь жителі Донбасу, які прагнуть “руского міра”. Ця історія про людей, які змушені були у 2014 році поїхати з Донбасу якраз тому, що цього “руского міра” зовсім не хотіли», — наголосила Інна Білецька.

Читайте також: «Буча 22». Пошук військових РФ, які розстріляли сім’ю в Бучі, — прем’єра розслідування Суспільного

На показ завітали українські переселенці, а також громадяни Польщі. 

Організатори підсумували, що такі покази вкрай необхідні, особливо зараз, адже воєнна документалістика та свідчення людей можуть виявитися справжньою зброєю і світ має знати правду про війну в Україні.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото надані Центром історії «Заєздня»