Новини компанії

Червень 21, 2022

«Буча 22». Пошук військових РФ, які розстріляли сім’ю в Бучі, — прем’єра розслідування Суспільного

У середу, 22 червня, о 21:30 відбудеться прем’єра розслідування Суспільного «Буча 22» про пошук журналістами військових РФ, що розстріляли сім’ю в Бучі. Прем’єру транслюватимуть в межах цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». 

Прем’єра розслідування «Буча 22» на ютуб-каналі Суспільне Новини відбудеться 23 червня о 20:00

23 червня о 19:15 дивіться розслідування і на регіональних телеканалах Суспільного в межах марафону «Суспільне. Спротив».

Читайте також: Серіал «Спадок Терещенків»: Суспільне про 100 років життя топових меценатів держави

У розслідуванні йтиметься про родину Чікмарьових — двох братів із сім’ями та їхніх батьків — що залишили рідну Донеччину, відмовившись від «руского міра». Вони оселились у Бучі, звідки довелося тікати вдруге. Машину, в якій їхала сім’я молодшого брата Олександра, обстріляли російські військові. Чоловік за кілька хвилин втратив обох синів та дружину. Того ж дня Буча опинилася під повним контролем російських військових. Тіла рідних Олександра пролежали у спаленій машині майже до кінця окупації. 

Завдяки свідкам журналістам вдалося роздобути докази присутності на місці розстрілу конкретного підрозділу російських військ.

«Коли ми розповідали десяткам експертів, якою інформацією володіємо і чого хочемо, нам відповідали — ні, це неможливо, вам не вдасться, вам бракує даних. Але ми вірили й не припиняли пошуків, запитуючи всіх, кого могли. Ми вивчили напам’ять структуру російських “воздушно-десантних войск”, передивилися тисячі відео з соцмереж, наслухались їхніх брехливих героїчних пісень, вивчили історію бойових машин десанту і зрозуміли, що нам вкрай бракує одного елемента — однієї позначки, щоб виконати завдання. І потім — нам дуже і дуже пощастило. Те, що робимо ми і роблять наші колеги, — надзвичайно важливо, адже винні у воєнних злочинах мають бути покарані, а для цього збирати докази повинні усі: і правоохоронці, і журналісти, і всі українці. Ми надто багато втрачаємо, щоб дозволити світові укотре закрити очі на воєнні злочини росіян», — зазначила шеф-редакторка редакції розслідувань Департаменту новин Інна Білецька

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.