Новини компанії

Жовтень 28, 2022

На ютуб-каналі Суспільне Культура стартував спецпроєкт «COOL'ТУРИМО. Мова»

До Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада, а також найбільшого україномовного флешмобу — Радіодиктант-2022, на ютуб-каналі Суспільне Культура стартував спецпроєкт «COOL'ТУРИМО. Мова». Ведуча Настя Солод разом з героями у форматі «edutainment» говоритиме про те, як перейти на українську в побуті, де знайти мотивацію, чому важливо розвивати український ютуб та створювати контент українською, а також чому мова — це інструмент боротьби, особливо під час війни. 

Читайте також: «Хоробрі казки» від Суспільного: Юлія Саніна озвучила першу історію нового проєкту

27 жовтня вийшла перша частина проєкту під назвою «Мова в побуті», в якій з викладачкою української Катериною Тимошенко та блогером й амбасадором цьогорічного Радіодиктанту Данилом «Чорнобровим» Гайдамахою дослідили питання, чому мова — це наша «база».

Усього планується вихід трьох частин, кожна з яких присвячена одній темі. 

«Український ютуб розвивається, наповнюється форматами, проєктами та новими обличчями. Команда ютуб-каналу Суспільне Культура — не виняток. Мова — це наша "база", тому про неї ми будемо і хочемо говорити. Особливо через персональні історії нашої ведучої та гостей проєкту», — переконана Олександра Чернова, директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного Мовлення. 

Читайте також: Новини культури, авторські колонки та ексклюзивні інтерв’ю — Суспільне Культура запускає телеграм-канал

Вона додала, що гостями випусків є люди, які заслужити довіру своєї аудиторії на ютубі та можуть мотивувати. Зокрема спікерами наступних серій будуть учасники розмовного клубу, Поліна Майко — блогерка ютуб-каналу «Хочу гратися — Перехочеш», філологиня та відеоблогерка Ідея Олександрівна, Зак Нельсон — американець, без українського коріння, що з нуля вивчив українську. 

Другий випуск «Популяризація мови» — про те, як переживає мовну трансформацію український ютуб та блогери, як змінюється культурна сфера та чому іноземці вчать українську — глядачі зможуть побачити 2 листопада ютуб-каналі Суспільне Культура. 

Напередодні Радіодиктанту, який відбудеться 9 листопада, вийде завершальна третя частина «Війна та мова» — про те, чому мова рятує життя та яке місце займає під час інформаційної війни.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.