Грудень 28, 2022
Суспільне презентувало п’ять серій спецпроєкту «Так, я жінка»
Суспільне Новини розповіло історії п’яти жінок на війні у спецпроєкті «Так, я жінка». Героїнями проєкту стали лікарка, військова, вчителька, голова громади та директорка реабілітаційного центру. Кожна з них прокинулася на війні не за власним бажанням, але кожна з них обрала протистояти.
Читайте також: Прем’єра другого сезону «Культові українці: Незалежні люди» на Суспільне Культура
Військова, яку не пускають на фронт; лікарка, котра не боїться замінованих полів; вчителька, яка залишила роботу з дітьми, аби боронити їхнє життя на передовій; директорка реабілітаційного центру, яка бореться за рівноправне суспільство; і голова громади, котра здійснила революцію у своїй спільноті.
Наталія Лелюх — перша героїня проєкту, волонтерка, їздить на звільненні території, аби привезти ліки та надати медичну допомогу. Доктор Наташа волонтерить з часів Революції Гідності та допомагає цивільним упродовж восьми років війни в Україні. Наталія їздила на Донбас, деокуповану Київщину та Херсонщину.
Катерина Корнієнко — друга героїня проєкту Суспільне Новини «Так, я жінка». Полковниця ЗСУ 22 роки на військовій службі, 8 років на війні. Військова родом з Донбасу, вона з перших днів російського вторгнення прагнула захищати країну на передовій, але отримала відмову командування. Проте у 2015 році все змінилось, і її відправили на виїзди й патрулювання у Волноваху Донецької області.
Олена Зінченко — вчителька, пішла служити у Нацгвардію. У 2015 жінка перейшла від виховання школярів до виховання військових. Родом з Краматорська, тепер Олена боронить дітей, яких навчала, на передовій. На службі вона зустріла свого майбутнього чоловіка Руслана. Цього року він загинув на фронті. Вихованці й товариші Олени по службі допомагають їй впоратися з втратою і разом з нею наближають перемогу.
Людмила Прокопечко — голова громади, зробила революцію у своєму селі, а опісля — згуртувала громаду для допомоги фронту. Як тільки звільнили Херсон, Людмила Прокопечко разом з командою вирушила в місто надавати гуманітарну допомогу попри постійні обстріли міста. Голова Доброславської громади Одеської області змінила свою громаду. Колись захаращені сміттям населені пункти під її керівництвом перетворились на парки й зони відпочинку. У громаді з’явився безперебійний доступ до води та електроенергії. Громада піклується про переселенців і кожного дня згуртовано приймає виклики війни.
Зореслава Люльчак — керівниця реабілітаційного центру «Джерело», робить суспільство інклюзивним та бореться проти бар’єрів. Вона — мама дитини з інвалідністю. Зореслава Люльчак показала будівництво будинку для людей з інвалідністю та розказала про боротьбу за розбудову інклюзивного простору у Львові.
Спецпроєкт створений кінокомпанією «Добранічфільм» на замовлення Суспільного Мовлення за підтримки BBC Media Action та фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Погляди, висловлені у відео, є відповідальністю авторів і можуть не відображати офіційної політики Міністерства міжнародних справ Канади.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.