Червень 02, 2022
Про творчу молодь, що протистоїть російській агресії, — у проєкті «Artилерія» на Суспільне Культура
У травні на ютуб-каналі Суспільне Культура стартував новий проєкт «Artилерія» — про творчу молодь, що протистоїть російській агресії на фронті, у культурній та волонтерській сферах. На каналі вийшли вже п’ять відео у форматі інтерв'ю, головними героями яких стали Паліндром, SadSvit, OTOY, Дар’я Коломієць та ЮЮ.
Кураторка проєкту — Юлія Ткачук, відеографка соцмереж Суспільного, серед авторів: Олексій Мацкевич, Антон Гудков, Оксана Сенів, Сергій Захарченко — відеографи редакції соцмереж.
«Важливі усі — дівчинка, яка робить перше татуювання у житті з гербом України, музикант, який пише музику про українських військових та їхню незламність, стендапери, які не дають людям занепасти духом і виступають у бомбосховищах. Цьому поколінню відбудовувати країну і жити в ній. Вони це розуміють і не готові відсиджуватися вдома. Вони мають талант та свій голос, і ми хочемо, щоб його почули», — зазначила виконувачка обов’язків директорки департаменту цифрового контенту та соцмереж Олександра Чернова.
Читайте також: Суспільне Культура знімає документальний фільм про Kalush Orchestra
-
Паліндром про російську музику, нові пісні та «перманентну війну»
«Ці люди вірили в єднання народів, а мали на увазі заробляння грошей», — розповідає український репер Паліндром про російськомовних артистів, а також про творчість та нову музику в часи війни, акції протесту й боротьбу.
-
SadSvit про треки «Касета» і «Молодість» та лідерство у чартах Spotify і Shazam
Богдан Розвадовський з 13 років робить музику під псевдонімом SadSvit. Наприкінці 2021 року він випустив альбом «Cassete». Спершу в TikTok завірусився його трек «Молодість». Потім полк «Азов» виклав відео під пісню «Касета» з однойменного альбому. Ролик поширили популярні телеграм-канали й невдовзі пісня очолила чарти Spotify Viral 50 та Shazam Top 200.
1 травня Богдану виповниться 18. Зараз він — у вимушеній еміграції у Відні. Зранку 24 лютого прокинувся від того, що в аеропорт неподалік його будинку прилетіли російські снаряди. В інтерв’ю також розповідає про вірусність треку «Касета» й про життя у Відні.
-
OTOY про брата на «Азовсталі», вступ до Руху Опору та пісні під час війни
В’ячеслав Дрофа, він же OTOY, — хіп-хоп виконавець зі Львова. Саме ОTOY запустив флешмоб, де закликав гурт «Kalush Orchestra» заговорити про Маріуполь та «Азовсталь» зі сцени Євробачення в Турині.
Брат В’ячеслава Дмитро — зниклий безвісти на заводі «Азовсталь». На момент зйомок інтерв’ю кілька тижнів від нього не було новин.
З перших днів війни OTOY допомагав гуманітарно — закуповував медичне обладнання для госпіталю та спорядження для військових. Паралельно вступив до Руху Опору та розпочав навчання.
-
Дар’я Коломієць про «качовий» фольк, українську ідентичність та подкаст «Щоденник війни»
Дар’я Коломієць — діджейка, авторка додатка MusiCures та подкасту «Щоденник війни». З перших днів повномасштабного вторгнення збирає історії людей у своєму подкасті: «Кожна історія унікальна і кожен українець — герой».
Дар’я сподівається, що українці перестануть слухати російську музику і повернуться до українського фольку.
-
ЮЮ: перехід на українську, життя з «червоним» паспортом та експедиція в деокуповані села
Юля Юріна — ексучасниця електрофольк гурту «Yuko», зараз виступає під сценічним іменем «ЮЮ». З початком війни Юля перейшла на українську та вирішила перекласти усі свої російськомовні пісні. У цьому їй допомагає Ната Жижченко (ONUKA). Крім цього, вже випустила два нові україномовні треки — «Каменярі» та «Чорна хмара».
Разом із волонтерською організацією її лейблу «Masterskaya» Юля розвозить гуманітарну допомогу по деокупованих селах та містечках Київщини. Автори проєкту «Artилерія» поїхали з нею в одну з таких експедицій до смт Калинівка, Макарів та Бородянка.
ЮЮ в інтерв’ю розповідає про «червоний паспорт» та складнощі у зміні громадянства, самоідентифікацію як українки та культуру під час війни.
Підписуйтеся на ютуб-канал Суспільне Культура, щоб не пропустити наступні відеоінтерв'ю з творчою молоддю в проєкті «Artилерія».
У наступних випусках дивіться про групу тату-майстрів, які щотижня роблять татуювання за донат ЗСУ на марафоні «Acupuncture», про композиторів опери «Chornobyldorf» та її прем’єру в Роттердамі, а також про українську продюсерку та співачку ТУЧУ.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Читайте Суспільне Новини на сайті suspilne.media, а також підписуйтеся в Telegram, Facebook, Youtube, Instagram, Viber, Twitter.