Новини компанії

Травень 27, 2022

Європейська мовна спілка призупинила членство російських ЗМІ

Виконавча Рада Європейської мовної спілки (ЄМС) ухвалила рішення про призупинення членства російських ЗМІ у європейській спільноті суспільних мовників на невизначений термін. Про це йдеться в офіційній заяві Секретаря керівних органів ЄМС Еріка Кемпбелла, надісланій членам-мовникам Спілки.

Читайте також: «Ми голосно говоримо правду»: Андрій Таранов в інтерв’ю про роль Суспільного під час війни та після

«Від імені Виконавчого комітету я хотів би повідомити вам про таке рішення, яке Рада ухвалила щодо трьох російських членів ЄМС (РТР, Перший канал і Радіо дім “Останкіно”) на своєму вчорашньому засіданні. Виходячи з заходів, вжитих Виконавчою Радою на її останньому засіданні 7 квітня, коли вона запустила процедуру призупинення, Рада одноголосно вирішила негайно призупинити дію трьох російських членів ЄМС на невизначений термін, який Виконавча Рада буде регулярно переглядати», — зазначається у заяві. 

Вказується, що російські мовники мають можливість подати апеляцію на це рішення відповідно до Статуту ЄМС, однак призупинення залишиться в силі до остаточного рішення щодо будь-якої апеляції.

Голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький привітав таке рішення ЄМС та подякував за єдину позицію у боротьбі з російською інформаційною агресією.

«Суспільне Мовлення вітає єдину позицію Виконавчої Ради Європейської мовної спілки про призупинення членства російських ЗМІ у європейській спільноті мовників. Бо, порушуючи журналістські стандарти, поширюючи мову ворожнечі й дезінформацію, вказані мовники ведуть інформаційну війну не лише проти України, а й проти  усього цивілізованого світу», — наголосив голова правління Суспільного. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення ще 23 лютого звернулося до Європейської мовної спілки з проханням припинити членство російських ЗМІ, які від початку агресії росії проти України у 2014 році є рупором влади Кремля та ключовим інструментом політичної пропаганди, що фінансується з державного бюджету РФ.