Новини компанії

Травень 12, 2022

Сайти членів ЄМС показуватимуть контент Суспільного на головних сторінках

Контент Суспільного Мовлення відображатиметься на головних вебсторінках 11 суспільних мовників за допомогою інтегрованого віджета — Європейська мовна спілка (EBU)* запустила проєкт обміну новин ЄМС між членами-мовниками. За допомогою машинного перекладу члени ЄМС зможуть обмінюватися новинами зрозумілою для своєї аудиторії мовою. 

Читайте також: Суспільний мовник Фінляндії запустив службу новин українською мовою

Таким чином мовники-учасники проєкту допомагатимуть своїй аудиторії орієнтуватися в новинному просторі через перехресне просування.

Країни-члени, які на сьогодні беруть участь у проєкті обміну новин ЄМС: Франція, Німеччина Швейцарія, Італія, Ірландія, Португалія, Іспанія, Фінляндія, Швеція, Бельгія, а також франко-німецький телеканал.

Нині Суспільне є офіційним учасником Інструменту моніторингу новин та аналізу, створеного членами ЄМС, щоб інформувати й надихати команди збору новин суспільних медіа, демонструючи безліч репортажів від інших суспільних новинних організацій. За останній рік цей бета-сервіс для членів спільноти розширився, незабаром він відображатиме онлайн-новини від 24 організацій-членів у 18 країнах.

Маючи понад 40 000 журналістів загалом, суспільні мовники складають найбільшу редакцію в Європі, і новий стратегічний поштовх — у вигляді Інструменту моніторингу новин — має на меті збільшити вплив та охоплення.

«Ця ініціатива — найкраща новина, якою ми могли б поділитися. Суспільні медіа — це більше, ніж контент, більше, ніж технології. Це означає чіткість, досвід, величезну мережу, достовірну інформацію та багато інших концепцій. Об’єднавши все разом, цей Інструмент моніторингу виведе нас усіх на новий та кращий рівень внеску в суспільство, що, одним словом, є нашою головною метою», — каже Асун Гомес Буено, директорка з міжнародних відносин RTVE та одна із розробниць концепції Інструменту моніторингу.

Інструмент моніторингу новин є результатом роботи ЄМС та 14 її членів*, які на початку 2020 року почали пілотувати спосіб обміну цифровими новинами між собою. 

«Після 60 років успішного обміну відеоновинами між членами ЄМС настав час зробити те ж саме з новинами, використовуючи новітні цифрові технології для наших відповідних онлайн-сервісів. Тепер ми зможемо повністю використати силу та масштаб нашої величезної міжнародної мережі для створення нового внутрішнього новинного агентства, де суспільні медіа мають однакові цінності та етику новин. Це важливий крок для наших редакцій», — каже Ерік Шерер, директор з інновацій й міжнародних відносин France TV та один із розробників концепції Інструменту моніторингу.

Інструмент відкритий для всіх членів, які беруть участь в обміні новин, і тих організацій, які працюють лише з радіо, однак бажають поділитися своїм контентом. 

* Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема Євробачення, а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.