Новини компанії

Травень 05, 2022

Суспільний мовник Фінляндії запустив службу новин українською мовою

4 травня суспільний мовник Фінляндії Yleisradio запустив службу новин українською мовою, щоб надавати тимчасово переміщеним громадянам України важливу інформацію рідною мовою.

«Напад росії на Україну змусив мільйони українців покинути свої домівки та шукати притулку в інших країнах. За оцінками, лише до Фінляндії прибуде від 40 000 до 80 000 біженців. Зі свого боку ми хочемо підтримати повсякденне життя біженців та інших українців, які проживають у Фінляндії, а також сприяти їхній інтеграції у фінське суспільство. Один зі способів зробити це — надавати новини рідною мовою», — пояснює Йоуко Йокінен, директор і головний редактор служби новин та актуальних програм Yle.

Новини засновані на фінському контенті Yle News. Новини перекладено з Yle News українською мовою за допомогою послуг машинного перекладу. Українськомовний журналіст завжди перевірятиме переклади перед публікацією новини. Українські новини публікуються на Yle.fi.

«Ми перевірили послуги машинного перекладу з хорошими результатами. Переклад на основі штучного інтелекту дає змогу надавати новинний контент усе більшою кількістю мов, зменшуючи та прискорюючи роботу перекладу. Іншими словами, комп’ютер виконує переклад за допомогою та під контролем людини. У майбутньому ми будемо бачити все більше співпраці між людьми та системами штучного інтелекту», — каже Акі Кекеляйнен, керівник відділу демократії та діджиталізації Yle News Lab.

Найважливіші та найцікавіші українські новини виходитимуть у текстовому форматі щобудня. Українські новини зосереджуватимуться як на головних національних новинах, так і на новинах, які вважаються цікавими для тимчасово переміщених українців. На ранніх етапах новинної служби надаватимуть не лише новини, а й корисну інформацію з практичних питань.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:

З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 8 годин прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій.

Також з 15 квітня OTT-платформи oll.tv та MEGOGO.NET почали показувати UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: ЛЬВІВ в HD-якості.

Фото — Laura Mainiemi / Yle