Новини компанії

Січень 20, 2022

Суспільний код-2022: перша відзнака найкращих людей та проєктів Суспільного

19 січня відбулася внутрішня відзнака «Суспільний код-2022» до п’ятиріччя Суспільного мовника, де нагородили найкращі проєкти та працівників року, завдяки яким компанія розвивається щодня. Також відзначили міжнародних партнерів, які допомагали мовнику в його становленні.

Ведучі заходу  Олександр Єльцов, ведучий міжрегіонального проєкту «Ранок на Суспільному» та Анна Заклецька, ведуча Радіо Промінь.

Читайте також: Перемоги 2021: від правління Суспільного мовлення

Подія стала відзнакою команди, яку об’єднує єдиний Суспільний код — спільні цінності, прагнення та місія. 

«Суспільний код — це те, що об’єднало нас усіх, людей цієї компанії. Це те, що для нас важливо, що ми хочемо розвивати й підтримувати, щоб Суспільний мовник в Україні щодня міцнішав, набував своїх унікальних рис. Став тим зразковим ЗМІ, якому б довіряли українці, роботою в якому пишався б кожен з нас і де мріяли б працювати інші медійники. Сьогодні хочу подякувати всій команді, що робить Суспільний мовник таким, як він є: не просто ЗМІ, а цінністю для всього суспільства. Мені дуже приємно знати, що цінності з нами поділяють наші друзі й партнери, завдяки яким, без перебільшення, — Суспільне є», — зазначив Микола Чернотицький, голова правління Суспільного мовника.

Також Суспільне привітала голова Наглядової ради Світлана Остапа: «Ми зіп’ялися на ноги, зробили важкі, але такі важливі перші кроки. Що б не казали скептики, але я впевнена, що без по-справжньому незалежного Суспільного мовника не збудуємо по-справжньому демократичної України».

До дня народження Суспільного мовника відзначили найкращі проєкти 2021 року, представники яких отримали відзнаки. 

  • У номінації «Найкращий діджитал-проєкт» переміг «Бробакс», дитячий ютуб-канал.

Власний ютуб-канал Суспільного з дитячими анімаційними серіалами «Тото», «Маленький Бу», «Яся та її робот» і «Портал пригод». Це чотири пізнавально-розважальні проєкти від провідних українських студій-виробників, які стали переможцями мистецьких конкурсів Суспільного у 2021 році.

Документальний серіал про роль українців у розпаді СРСР. Він демонструє таємні документи ЦРУ та КДБ, які ніколи раніше не залучалися для опису історії розпаду СРСР, свідчення учасників та свідків подій, які ніколи не співвідносилися між собою, дані американських, українських та польських політиків й істориків, які ніколи не говорили про події 1991 року настільки докладно.

  • У номінації «Найкращий радіопроєкт» переможець — ЄВРО-2020  і «Великий біатлон» з першою жінкою-радіокоментаторкою Галиною Вініченко (Радіо Промінь).

До чемпіонату Європи з футболу 2020 року, який відбувся влітку 2021-го, на загальнонаціональному телебаченні чи в Україні жінки не коментували футбольні матчі. Першим, хто наважився змінити правила гри, стало Радіо Промінь. Керівництво суспільної радіостанції запросило Галину Вініченко стати однією з шести коментаторів під час чемпіонату. 

Також Галина коментувала «Великий біатлон» — щотижневу аналітичну програму з підсумками змагань, коментарями спортсменів та найцікавішими фактами Кубка світу з біатлону 2021–2022, де Радіо Промінь було офіційним радіопартнером трансляцій. 

Суспільне Буковини провело з лікарями швидкої допомоги день, щоб дізнатися, як зросло їхнє навантаження. Упродовж березня у Чернівецькій області рекордна кількість шпиталізацій, хворих з Чернівців лікарям швидкої доводиться везти в райони.

  • У номінації «Найкращий регіональний проєкт» переміг міжрегіональний телевізійний проєкт «Відтінки України» (Суспільне Закарпаття, Суспільне Одеса, Суспільне Буковина).

«Відтінки України» — цикл документальних сторітелінгових відеоісторій про національні спільноти та корінні народи України. Проєкт розкриває глядачам мультикультурність країни, унікальні таланти людей, які мешкають у різних куточках нашої держави. Герої говорять і державною українською, і мовою своєї національної спільноти, зберігають традиції своїх предків і шанують культуру всієї України.

Читайте також: Суспільна довіра як базова цінність

Під час вручення відзнаки «Суспільний код-2022» визначили людей року в п’яти тематичних номінаціях. Вони тотожні з цінностями Суспільного, що формують корпоративний суспільний код. Завдяки щоденній праці команди Суспільного про мовник знають, його читають, слухають та дивляться.

  • Людина року в номінації «Креативність».

1. У підномінації «Генератор ідей» перемогла — Олена Кваша, продюсерка Суспільне Одеса.

2. У підномінації «Людина, яка надихає» переміг Віктор Дяченко, ведучий міжрегіонального проєкту «Ранок на Суспільному». 

  • Людина року в номінації «Якість»

1. У підномінації «Нормально роби — нормально буде» перемогла — Юлія Шелудько, виконавча продюсерка Українського радіо. 

2. У підномінації «Рушій змін» перемогла — Ангеліна Карякіна, генеральна продюсерка інформаційного мовлення.

  • Людина року в номінації «Впевненість».

1. У підномінації «Зараз все буде — найкращий технічний працівник» переміг — Юрій Бойчук, технічний директор Суспільного мовника.

2. У підномінації «Надійний тил — найкращий адміністративний працівник» перемогла Лілія Яковюк, начальниця управління правової роботи юридичного департаменту.

  • Людина року в номінації «Партнерство».

1. У підномінації «Людина, яка розуміє» перемогла Олександра Чернова, головна редакторка соціальних мереж.

2. У підномінації «Людина, яка підтримує» перемогла Олена Бондарук, директорка департаменту комунікацій зі ЗМІ та громадськістю.

  • Людина року в номінації «Незалежність»

1. У підномінації «Лупайте сю скалу! — пробуджує свідомість українців» переміг Юрій Макаров, головний редактор дирекції телебачення Суспільного мовлення.

2. У підномінації «ПРАВДОборець — розслідування» перемогу здобула Інна Білецька, шеф-редакторка та засновниця творчого об’єднання розслідування Суспільного мовника.

Також відзнаку «Суспільний код-2022» отримали партнери Суспільного, серед них:

  • Делегація Європейського Союзу;
  • Рада Європи;
  • Посольство Швеції;
  • Посольство США;
  • Посольство Японії;
  • Посольство Німеччини;
  • Посольство Великої Британії;
  • Посольство Королівства Нідерландів;
  • Агентство США з міжнародного розвитку USAID;
  • Internews Network;
  • Японське агентство міжнародного співробітництва JICA;
  • NHK International;
  • Міжнародний фонд «Відродження»;
  • Офіс медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO);
  • Deutsche Welle Akademie;
  • BBC Media Action.

Дивіться повний фотозвіт за посиланням

Нагадаємо, 19 січня 2017 року зареєстрована юридична особа ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Відтоді Суспільний мовник прагне захищати свободи в Україні, надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості та українського народу.

Зазначимо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media

Фото — Володимир Шевчук, Анастасія Мантач