Новини компанії

Грудень 30, 2021

Перемоги 2021: від правління Суспільного мовлення

Відкриття сучасного новинного комплексу NewsHouse 2.0, створення першого документального серіалу «Колапс», запуск дитячого ютуб-каналу «Бробакс», відкриття унікальної експозиції нацспільнот «Відтінки України», впровадження грейдингу для працівників та вперше продаж контенту власного виробництва — ось далеко не повний перелік досягнень Суспільного мовника у 2021 році.

Про те, якими здобутками Суспільне мовлення завершує цей рік та з чим прямує у 2022-й, діляться голова правління Суспільного Микола Чернотицький та члени правління Ярослав Лодигін, Тетяна Кисельчук, Дмитро Хоркін, Дмитро Козлов, Родіон Кочубей.

«Я пишаюся досягненнями Суспільного у цьому році. Від етапу створення, становлення ми як компанія і як команда переходимо до наступного, не менш важливого — перших результатів. Перемоги 2021-го для мене є гарним прикладом того, яким має бути Суспільне. Це те, до чого ми потроху рухалися майже 5 років. І складаються ці здобутки із внеску кожного — і водіїв, і юристів, звукорежисерів і продюсерів. Дякую команді за всі надзусилля, завдяки яким плани та ідеї стали успішними проєктами!» — зазначив голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький.

ПЕРЕМОГИ 2021:

«Беззаперечною перемогою цього року став запуск мультимедійної служби новин Newshouse 2.0. Сучасний технологічний комплекс, побудований на Хрещатику, об'єднав новини телебачення, радіо, сайту та соціальних мереж», — зазначила Тетяна Кисельчук, членкиня правління Суспільного, відповідальна за інформаційне мовлення та діджитал-платформу.

 • Запуск підсумкової аналітичної передачі «Тиждень на Суспільному»

 • За даними незалежного моніторингу ІМІ, сайт Суспільне Новини традиційно серед лідерів з дотримання стандартів. Має відвідуваність понад 4 млн унікальних користувачів щомісяця.
 • Гіперлокальна мережа універсальних журналістів: розпочали побудову мережі кореспондентів, які працюватимуть на рівні територіальних громад у Чернігівській, Сумській та Харківській області.

 • Третій конкурс для локальних продакшенів «Створюй із Суспільним» зібрав 193 заявки, з них буде реалізовано коштом Суспільного 39 проєктів про регіони України. Цього року за цією програмою вироблено 48 проєктів, з них 6 — це регіональні розслідування.

 • Суспільний мовник уперше продав права на строковий показ проєктів власного виробництва.
 • Суспільне мовлення у 2021 році стало інформаційним партнером понад 200 подій і проєктів.
 • Вболівали всією країною: Літні Олімпіада та Паралімпіада. 200 годин прямоефірних трансляцій змагань, із включеннями кореспондентів з місць проведення змагань (середня частка — 4,96% за аудиторією 18+) ;
 • 5-е місце Go-A на Євробаченні й 6-е — Олени Усенко на Дитячому Євробаченні; 
 • Прем’єра документального серіалу «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла». 

«Цьогоріч історичною подією для всієї компанії став реліз документального серіалу “Колапс. Як українці зруйнували імперію зла”. Понад 3 мільйони людей подивилися 7 епізодів на телебаченні та в інтернеті. Серіал зібрав позитивну критичну реакцію і був представлений на міжнародному фестивалі в Польщі та в Стенфордському університеті, США. “Колапс” став результатом розгортання широкої конкурсної програми із залучення сторонніх виробників, яка була розгорнута на національному рівні та дозволила інвестувати у креативну індустрію близько 100 мільйонів гривень», — каже Ярослав Лодигін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу телебачення.

 • Документальні стрічки та розслідування Суспільного отримали професійні відзнаки на національних та міжнародних фестивалях: «Майдан. Шість літер нашої свободи», UA: КУЛЬТУРА на фестивалі «Серце Європи», Фільм-розслідування «Помилка 83», документальний фільм «Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди» та проєкт «Ігрень» стали переможцями премії «Честь професії», подкаст-розслідування «Дрогобич 101/1» взяв гран-прі премії Слушно, фільми-розслідування «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?» та «Особливо небезпечний» стали фіналістами Національного конкурсу журналістських розслідувань, «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія»  — спеціальна відзнака Національного конкурсу журналістських розслідувань-2021, «Херсонщина на Вулкані» від UA: КУЛЬТУРА потрапив до програми Міжнародного кінофестивалю в Німеччині.
 • Зростання телевізійних рейтингів.

«Наші національні телевізійні канали продовжують зростати на перенасиченому ринку, де майже всі падають. UA: ПЕРШИЙ нарешті подолав психологічну позначку в 1% частки теледивлення (за аудиторією 18+) і закінчує рік на 14-му місці в топі з часткою 1,08%. UA: КУЛЬТУРА, хоча і перебуває у вузькому сегменті за концепцією і не може бути мейнстримовим каналом, теж зростає, у 2021 році — на 80%, за 2 роки зросла на понад 100%. Завершено будівництво нової сучасної студії для UA: КУЛЬТУРА», — підкреслив Ярослав Лодигін.

 • Нова лінійка програм під спільною парасолькою «Прозоро» на UA: ПЕРШИЙ: «Прозоро: про актуальне» говорить про ключові події дня, «Прозоро: про головне» його підсумовує, «Прозоро: про соціальне» висвітлює те, як влаштовані соціальні програми в нашій країні.

 • Запуск дитячого ютуб-каналу «Бробакс»

«Ми створили одразу чотири анімаційних серіали для дітлахів віком від 2 до 9 років та запустили дитячий ютуб-канал "Бробакс". За перші два місяці мультики набрали більш ніж пів мільйона переглядів», — каже Тетяна Кисельчук.

 • У соціальних мережах Суспільного — 8 млн унікальних користувачів.

«Згідно з власним соціологічним дослідженням з усвідомленого споживання у соціальних мережах Суспільного — 8 млн унікальних користувачів, із них 2 мільйони не перетинаються з користувачами радіо й телебачення. Відео набирають в середньому близько 70 млн переглядів щомісяця. Окрім того, діджитал-команда в цьому році вперше запустила подкасти та вперше провела Олімпіаду на цифрових платформах», — розповіла Тетяна Кисельчук.

 • Запуск подкастів. 150 000 прослуховувань подкастів на Суспільному з травня 2021 року. 
 • Відео на Facebook-сторінках Суспільного набирають в середньому 70 млн переглядів щомісяця.
 • «Радіодиктант» став запитом номер один в українському сегменті Google, а трансляція в ютубі сягнула 600 тисяч переглядів.

«Приємно, що "Радіодиктант" став запитом номер один в українському сегменті Google, а трансляція в ютубі сягнула 600 тисяч переглядів — давній проєкт Українського радіо на 22-му році існування став сучасним і популярним», — розповів Дмитро Хоркін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо.

 • На Радіо Промінь відродили перший в Україні хіт-парад «12-2».
 • Десятки перемог на конкурсах FM-частот.

«Група радіостанцій Суспільного — Українське радіо, Радіо Промінь і Радіо Культура — стали за цей рік ще ближчими до слухачів, десятки перемог на конкурсах FM-частот цьогоріч закріпили за нами статус найпотужнішого радіомовника країни», — поділився Дмитро Хоркін.

 • Запровадження грейдингової системи оплати праці.

«Для Суспільного грейдинг став тим “організаційним Рубіконом”, після впровадження якого неможливо повернутися до неефективних практик нарахування компенсацій та винагород у ручному режимі. Команда, що працювала над впровадженням грейдингу склалася не тільки з представників HR-департаменту, але й з колег з інших підрозділів. Отже, це спільна перемога!» — поділився Дмитро Козлов, член правління Суспільного, відповідальний за управління персоналом.

«Важливим досягненням, у повному сенсі, стало підписання колективного договору в редакції, що відповідає і потребам трудового колективу і можливостям компанії. Збалансований та ретельно пропрацьований колдоговір відкриває можливості та значно підвищує рівень соціального захисту людей, що працюють на Суспільному», — каже Дмитро Козлов.

 • Завдяки створеним можливостям для щеплення та відповідальності колективу вдалось досягти рівня вакцинації в компанії на кінець року — 97%.
 • Значне технічне переоснащення компанії. 

«Перш за все 2021 рік став роком значного технічного переоснащення компанії: було закуплено найбільшу в історії компанії кількість комп’ютерної техніки, проведено модернізацію студійних павільйонів та апаратних, введено в експлуатацію комплекс виробництва спортивних програм. Більшість регіональних філій отримали нову техніку для телевиробництва, у тому числі 23 ТЖК, 9 LiveU, 12 студійних PTZ камер. Наступним важливим напрямом стало покращення умов роботи у наших регіональних офісах. Окрема гордість — заключений перший контракт на продаж прав на контент власного виробництва — загалом 245 епізодів, створених з 2017 року. І трохи на майбутнє: ми вже профінансували більшу частину видатків на трансляції наступної Олімпіади та Чемпіонату світу з футболу-2022», — розповів Родіон Кочубей, член правління Суспільного, відповідальний за напрям операційної діяльності.

 • Переїзд Чернігівської філії у власні приміщення (зроблено капітальний ремонт Будинку Радіо, у тому числі 50% коштом власних надходжень філій).

 • Створення ньюзрумів у Миколаївській та Одеській філіях Суспільного.

 • Придбано нові автомобілі для новин та виробництва інших проєктів власного виробництва.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.