Грудень 30, 2021
Перемоги 2021: від правління Суспільного мовлення
Відкриття сучасного новинного комплексу NewsHouse 2.0, створення першого документального серіалу «Колапс», запуск дитячого ютуб-каналу «Бробакс», відкриття унікальної експозиції нацспільнот «Відтінки України», впровадження грейдингу для працівників та вперше продаж контенту власного виробництва — ось далеко не повний перелік досягнень Суспільного мовника у 2021 році.
Про те, якими здобутками Суспільне мовлення завершує цей рік та з чим прямує у 2022-й, діляться голова правління Суспільного Микола Чернотицький та члени правління Ярослав Лодигін, Тетяна Кисельчук, Дмитро Хоркін, Дмитро Козлов, Родіон Кочубей.
«Я пишаюся досягненнями Суспільного у цьому році. Від етапу створення, становлення ми як компанія і як команда переходимо до наступного, не менш важливого — перших результатів. Перемоги 2021-го для мене є гарним прикладом того, яким має бути Суспільне. Це те, до чого ми потроху рухалися майже 5 років. І складаються ці здобутки із внеску кожного — і водіїв, і юристів, звукорежисерів і продюсерів. Дякую команді за всі надзусилля, завдяки яким плани та ідеї стали успішними проєктами!» — зазначив голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький.
ПЕРЕМОГИ 2021:
- Сформована нова команда правління Суспільного: крім людей, які вже мають досвід і успіх в реформі, як Тетяна Кисельчук, Дмитро Хоркін, Ярослав Лодигін, вдалося залучити професійних та ціннісних людей з ринку: Андрія Таранова, Дмитра Козлова, Родіона Кочубея.
- Запуск мультимедійної служби новин Newshouse 2.0.
«Беззаперечною перемогою цього року став запуск мультимедійної служби новин Newshouse 2.0. Сучасний технологічний комплекс, побудований на Хрещатику, об'єднав новини телебачення, радіо, сайту та соціальних мереж», — зазначила Тетяна Кисельчук, членкиня правління Суспільного, відповідальна за інформаційне мовлення та діджитал-платформу.
-
Запуск підсумкової аналітичної передачі «Тиждень на Суспільному».
- За даними незалежного моніторингу ІМІ, сайт Суспільне Новини традиційно серед лідерів з дотримання стандартів. Має відвідуваність понад 4 млн унікальних користувачів щомісяця.
- Гіперлокальна мережа універсальних журналістів: розпочали побудову мережі кореспондентів, які працюватимуть на рівні територіальних громад у Чернігівській, Сумській та Харківській області.
-
Перша експозиція про нацспільноти та корінні народи «Відтінки України» відкрилась в телецентрі «Олівець».
-
Третій конкурс для локальних продакшенів «Створюй із Суспільним» зібрав 193 заявки, з них буде реалізовано коштом Суспільного 39 проєктів про регіони України. Цього року за цією програмою вироблено 48 проєктів, з них 6 — це регіональні розслідування.
- Суспільний мовник уперше продав права на строковий показ проєктів власного виробництва.
- Суспільне мовлення у 2021 році стало інформаційним партнером понад 200 подій і проєктів.
- Вболівали всією країною: Літні Олімпіада та Паралімпіада. 200 годин прямоефірних трансляцій змагань, із включеннями кореспондентів з місць проведення змагань (середня частка — 4,96% за аудиторією 18+) ;
- 5-е місце Go-A на Євробаченні й 6-е — Олени Усенко на Дитячому Євробаченні;
- Прем’єра документального серіалу «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла».
«Цьогоріч історичною подією для всієї компанії став реліз документального серіалу “Колапс. Як українці зруйнували імперію зла”. Понад 3 мільйони людей подивилися 7 епізодів на телебаченні та в інтернеті. Серіал зібрав позитивну критичну реакцію і був представлений на міжнародному фестивалі в Польщі та в Стенфордському університеті, США. “Колапс” став результатом розгортання широкої конкурсної програми із залучення сторонніх виробників, яка була розгорнута на національному рівні та дозволила інвестувати у креативну індустрію близько 100 мільйонів гривень», — каже Ярослав Лодигін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу телебачення.
- Документальні стрічки та розслідування Суспільного отримали професійні відзнаки на національних та міжнародних фестивалях: «Майдан. Шість літер нашої свободи», UA: КУЛЬТУРА на фестивалі «Серце Європи», Фільм-розслідування «Помилка 83», документальний фільм «Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди» та проєкт «Ігрень» стали переможцями премії «Честь професії», подкаст-розслідування «Дрогобич 101/1» взяв гран-прі премії Слушно, фільми-розслідування «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?» та «Особливо небезпечний» стали фіналістами Національного конкурсу журналістських розслідувань, «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія» — спеціальна відзнака Національного конкурсу журналістських розслідувань-2021, «Херсонщина на Вулкані» від UA: КУЛЬТУРА потрапив до програми Міжнародного кінофестивалю в Німеччині.
- Зростання телевізійних рейтингів.
«Наші національні телевізійні канали продовжують зростати на перенасиченому ринку, де майже всі падають. UA: ПЕРШИЙ нарешті подолав психологічну позначку в 1% частки теледивлення (за аудиторією 18+) і закінчує рік на 14-му місці в топі з часткою 1,08%. UA: КУЛЬТУРА, хоча і перебуває у вузькому сегменті за концепцією і не може бути мейнстримовим каналом, теж зростає, у 2021 році — на 80%, за 2 роки зросла на понад 100%. Завершено будівництво нової сучасної студії для UA: КУЛЬТУРА», — підкреслив Ярослав Лодигін.
- Нова лінійка програм під спільною парасолькою «Прозоро» на UA: ПЕРШИЙ: «Прозоро: про актуальне» говорить про ключові події дня, «Прозоро: про головне» його підсумовує, «Прозоро: про соціальне» висвітлює те, як влаштовані соціальні програми в нашій країні.
- Запуск на UA: ПЕРШИЙ соціального токшоу «По-людськи» та батл-шоу «Полюси».
- Запуск дитячого ютуб-каналу «Бробакс».
«Ми створили одразу чотири анімаційних серіали для дітлахів віком від 2 до 9 років та запустили дитячий ютуб-канал "Бробакс". За перші два місяці мультики набрали більш ніж пів мільйона переглядів», — каже Тетяна Кисельчук.
-
У соціальних мережах Суспільного — 8 млн унікальних користувачів.
«Згідно з власним соціологічним дослідженням з усвідомленого споживання у соціальних мережах Суспільного — 8 млн унікальних користувачів, із них 2 мільйони не перетинаються з користувачами радіо й телебачення. Відео набирають в середньому близько 70 млн переглядів щомісяця. Окрім того, діджитал-команда в цьому році вперше запустила подкасти та вперше провела Олімпіаду на цифрових платформах», — розповіла Тетяна Кисельчук.
- Запуск подкастів. 150 000 прослуховувань подкастів на Суспільному з травня 2021 року.
- Відео на Facebook-сторінках Суспільного набирають в середньому 70 млн переглядів щомісяця.
- «Радіодиктант» став запитом номер один в українському сегменті Google, а трансляція в ютубі сягнула 600 тисяч переглядів.
«Приємно, що "Радіодиктант" став запитом номер один в українському сегменті Google, а трансляція в ютубі сягнула 600 тисяч переглядів — давній проєкт Українського радіо на 22-му році існування став сучасним і популярним», — розповів Дмитро Хоркін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо.
- На Радіо Промінь відродили перший в Україні хіт-парад «12-2».
- Десятки перемог на конкурсах FM-частот.
«Група радіостанцій Суспільного — Українське радіо, Радіо Промінь і Радіо Культура — стали за цей рік ще ближчими до слухачів, десятки перемог на конкурсах FM-частот цьогоріч закріпили за нами статус найпотужнішого радіомовника країни», — поділився Дмитро Хоркін.
-
Запровадження грейдингової системи оплати праці.
«Для Суспільного грейдинг став тим “організаційним Рубіконом”, після впровадження якого неможливо повернутися до неефективних практик нарахування компенсацій та винагород у ручному режимі. Команда, що працювала над впровадженням грейдингу склалася не тільки з представників HR-департаменту, але й з колег з інших підрозділів. Отже, це спільна перемога!» — поділився Дмитро Козлов, член правління Суспільного, відповідальний за управління персоналом.
-
Ухвалення нового колективного договору.
«Важливим досягненням, у повному сенсі, стало підписання колективного договору в редакції, що відповідає і потребам трудового колективу і можливостям компанії. Збалансований та ретельно пропрацьований колдоговір відкриває можливості та значно підвищує рівень соціального захисту людей, що працюють на Суспільному», — каже Дмитро Козлов.
- Завдяки створеним можливостям для щеплення та відповідальності колективу вдалось досягти рівня вакцинації в компанії на кінець року — 97%.
- Значне технічне переоснащення компанії.
«Перш за все 2021 рік став роком значного технічного переоснащення компанії: було закуплено найбільшу в історії компанії кількість комп’ютерної техніки, проведено модернізацію студійних павільйонів та апаратних, введено в експлуатацію комплекс виробництва спортивних програм. Більшість регіональних філій отримали нову техніку для телевиробництва, у тому числі 23 ТЖК, 9 LiveU, 12 студійних PTZ камер. Наступним важливим напрямом стало покращення умов роботи у наших регіональних офісах. Окрема гордість — заключений перший контракт на продаж прав на контент власного виробництва — загалом 245 епізодів, створених з 2017 року. І трохи на майбутнє: ми вже профінансували більшу частину видатків на трансляції наступної Олімпіади та Чемпіонату світу з футболу-2022», — розповів Родіон Кочубей, член правління Суспільного, відповідальний за напрям операційної діяльності.
-
Переїзд Чернігівської філії у власні приміщення (зроблено капітальний ремонт Будинку Радіо, у тому числі 50% коштом власних надходжень філій).
-
Створення ньюзрумів у Миколаївській та Одеській філіях Суспільного.
-
Придбано нові автомобілі для новин та виробництва інших проєктів власного виробництва.
-
Завершено будівництво нової сучасної студії для UA: КУЛЬТУРА.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.