Новини компанії

Грудень 24, 2021

Суспільне впровадило грейдингову систему оплати праці

Суспільний мовник повністю перейшов на нову, грейдингову систему оплати праці. Метою впровадження такої системи є створення конкурентоспроможної, ефективної та прозорої системи оплати праці працівників телерадіокомпанії.

Всього було грейдовано 4 034 посади, з яких 2 383 у центральній дирекції та 1 651 у філіях.

Грейдингова структура — це поєднання логічних груп посад, тобто грейдів, із рівнями оплати праці. Кожній групі посад відповідає певний зарплатний діапазон, який відображає взаємозв'язок між виконуваною роботою та базовою оплатою, встановленою за виконання такої роботи відповідно до стратегії розвитку компанії та обраних компенсаційних факторів.

Читайте також: ТОП-5 запитань про грейдинг до Вікторії Сидоренко, директорки з управління персоналом Суспільного

На початку травня успішно відбувся перший етап впровадження грейдингової системи оплати праці на Суспільному: посади некерівного складу регіональних філій увійшли до грейдингової системи та пройшла перша хвиля підвищення посадових окладів — у 1430 працівників.

На початку серпня 2021 року правління Суспільного мовника прийняло рішення про наступний етап упровадження нової системи оплати праці в компанії: до грейдингової системи увійшла переважна більшість посад у центральній дирекції АТ «НСТУ» — підвищення окладу отримали 1675 працівників.

На другому етапі впровадження грейдингу підвищення окладу отримали 2832 посади, зокрема 1421 у центральній дирекції та 1411 посад регіональних філій Суспільного мовника.

Читайте такожВпровадження грейдингу на Суспільному: що варто знати про нову систему оплати праці у телерадіокомпанії

Голова правління Суспільного мовника Микола Чернотицький назвав грейдинг однією з найбільших реформ у телерадіокомпанії та відзначив вплив нової системи оплати праці на подальший розвиток компанії:

«Грейдинг — одна з найбільших реформ у телерадіокомпанії. Це системотворчий проєкт, адже він змінює не лише систему оплати праці, наші підходи до адміністрування грошової винагороди, а й закладає основу для нової корпоративної культури та практик управління персоналом, що відповідають сучасному ринку праці й кращим світовим практикам. Я дякую команді за розробку й впровадження нової системи оплати праці, а партнерам і консультантам — за підтримку проєкту», — каже голова правління Суспільного Микола Чернотицький.

Грейдингову систему телерадіокомпанія розробляла у співпраці з міжнародною аудиторсько-консалтинговою компанією EY в Україні, котра має досвід розробки систем оплати праці для багатьох компаній приватного та державного сектора, у тому числі медіахолдингів.

«Впровадження грейдингової структури оплати праці — це засада забезпечення справедливого управління оплатою праці в організації. Перш за все грейдинг дозволяє запровадити в життя внутрішню справедливість, тобто принцип рівної оплати за рівну працю. Саме система оцінки всіх посад за стратегічно важливими факторами дозволяє визначити відносну цінність кожної посади для організації в балах і створити чітку ієрархію посад. Другим вкрай важливим компонентом на висококонкурентному ринку праці є забезпечення зовнішньої справедливості через узгодження внутрішньої цінності кожної посади з ринковими рівнями оплати праці для подібних посад на відповідних сегментах ринку праці. І третім важливим компонентом є створення умов для забезпечення індивідуальної справедливості, коли зарплата кожного працівника зростатиме залежно від ефективності його роботи в рамках тарифного розряду, розрахованого для кожної посади.

Команда Суспільного на чолі з Вікторією Сидоренко зробила величезний обсяг роботи за дуже короткий  термін, і ми дуже вдячні, що мали змогу долучитися до цього вкрай важливого і такого амбітного проєкту», — каже Ольга Горбановська, партнерка  EY в Україні.

Директорка з управління персоналом Суспільного мовника Вікторія Сидоренко, котра очолювала проєкт розробки та впровадження нової системи оплати праці, коментує:

«Процедура впровадження була масштабною, оскільки вона стосується усіх працівників телерадіокомпанії й передбачає зміни істотних умов праці. Важливо розуміти, що грейдинг — це проєкт не про збільшення посадових окладів, хоча значна частина працівників відчула зміни саме так, грейдинг — це про абсолютно нову систему адміністрування оплати праці, сучасний підхід до визначення рівня винагороди відповідно до ситуації на ринку праці й тих стратегічних цілей, які ставить перед собою Суспільний мовник. Для розвитку Суспільного важливо стати конкурентним роботодавцем, і ми зробили великий крок до цього».

Реалізація проєкту стала можливою завдяки співпраці Суспільного з міжнародною організацією «Internews». Вона впроваджує «Медійну програму в Україні» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку. Ця програма зміцнює українські медіа й розширює доступ до якісної інформації.

Директорка «Internews в Україні» Джилліан МакКормак відзначила: «Ми дуже пишаємося тим, що USAID та Internews змогли допомогти Суспільному в цій важливій ​​внутрішній реформі. Це великий крок уперед до модернізації та покращення організаційної спроможності сильнішого, професійнішого та незалежнішого українського Суспільного мовника».

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.