Новини компанії

Травень 27, 2021

ТОП-5 запитань про грейдинг до Вікторії Сидоренко, директорки з управління персоналом Суспільного

На початку травня успішно відбувся перший етап впровадження грейдингової системи оплати праці на Суспільному: посади некерівного складу філій увійшли до грейдингової системи та пройшла перша хвиля підвищення посадових окладів працівників. 

Читайте також: Впровадження грейдингу на Суспільному: що варто знати про нову систему оплати праці у телерадіокомпанії

Зміни відбуваються згідно з Планом впровадження Умов і розмірів оплати праці працівників АТ «НСТУ», погодженого Комітетом з питань призначень та винагород Наглядової ради АТ «НСТУ» від 14 січня 2021 року.

«Протягом зими й весни ми провели ознайомчі зустрічі з колективом, де розповідали про те, що таке грейдинг, який план впровадження, які особливості такої системи оплати праці. Далі стартував етап ознайомлення зі змінами працівників філій. Ми розпочали саме з некерівного складу у філіях і вже завершили перший етап грейдингу таких посад. Підвищення окладу отримали 1430 працівників. Це лише початок, адже у жовтні планується друга хвиля підвищень, вона торкнеться 1390 працівників і буде більшою, якщо казати про середній відсоток підвищення окладу по посадах», — розповіла директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко, котра очолює проєкт впровадження нової системи оплати праці.

Наступним етапом стане впровадження грейдингу для посад некерівного складу центральної дирекції. 

У бліцінтерв’ю ми поставили Вікторії Сидоренко 5 запитань, які найчастіше ставлять працівники під час переходу до нової системи.

Хто розробляв грейдингову систему для Суспільного та визначив рівні посадових окладів у грейдах? 

Міжнародна аудиторсько-консалтингова компанія ЕY розробляла грейдингову систему для Суспільного спільно з командою керівників усіх підрозділів, які брали участь в оцінці посад для формування ієрархії в грейдах. ЕY робить регулярні огляди заробітних плат та отримує інформацію від понад двох сотень компаній в Україні, має значний досвід розробки грейдингових систем оплати праці, у тому числі для медіахолдингів, тож це ті дані та експертиза, щодо яких ми можемо бути певні.

Чи може посадовий оклад у працівника зменшитися в процесі впровадження грейдингу?

— Ні, посадові оклади за результатами впровадження грейдингу ні в кого зменшуватися не будуть. 

Є посади, для яких оклад взагалі не зміниться, бо він уже відповідає обраним ринковим орієнтирам, а є ті, для кого посадовий оклад зросте. Сума зростання залежить від того, наскільки нинішній оклад відстає від нашого орієнтиру на ринку праці.

Як пов’язаний грейдинг та заборгованість по відпустках?

— Оскільки з часів об’єднання державних компаній нам у спадок дісталися значні заборгованості по відпустках (є працівники, що мають навіть більше 200-300 днів відпустки в запасі), це створює фінансові ризики. Разом зі збільшенням посадових окладів збільшиться й наявний резерв на відпустки, тобто компанії необхідно буде більше коштів для забезпечення на виплату відпусток працівникам. Тому дуже важливо паралельно з упровадженням грейдингу працювати над погашенням заборгованості по відпустках. Я закликаю всіх працівників, хто накопичив понад 50 днів відпустки, погодити графік зі своїм керівником та скористатись можливістю відпочити. Ми не зможемо збільшувати посадові оклади, накопичуючи далі старі борги.

Чи зміниться система преміювання після впровадження грейдингу?

— На етапі впровадження наявна система преміювання змінюватися не буде. Після впровадження грейдингу і внесення необхідних змін до колективного договору запланований перехід на щоквартальне преміювання (у розмірі до двох посадових окладів) для певних категорій працівників, а не щомісячне, як це є тепер. 

Скільки часу займе впровадження грейдингу?

— Ми розробили план, за яким впровадити грейдинг плануємо протягом 2021 року у декілька етапів. Пріоритет — перегляд окладів найбільш недоплачених посад некерівного складу. У травні провели перше підвищення окладів для працівників некерівного складу філій, у серпні плануємо — для працівників некерівного складу центральної дирекції. Далі восени плануємо другу хвилю впровадження для некерівного складу. І вже в останню чергу перейдемо до підвищення посадових окладів керівному складу. Всі етапи плануємо завершити до кінця 2021 року за умови повного фінансування Суспільного.

Нагадаємо, в кінці грудня 2020 року Наглядова рада Суспільного мовника прийняла нові Умови й розміри оплати праці працівників, а 15 січня було прийнято Положення про грейдингову систему оплати праці.

Нагадаємо, UA: Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.