Новини компанії

Вересень 20, 2021

70 найцікавіших подій літа відбулися за інформаційної підтримки Суспільного

Суспільний мовник у межах партнерської діяльності підтримав сімдесят найцікавіших проєктів, які протягом літа відбувалися в різних містах України. В тому числі 55 заходів відбулися за інформаційної підтримки регіональних філій Суспільного.

Концерти, фестивалі, форуми, кінопокази, експозиції — всі ті, які порушують і популяризують суспільно важливі освітні, культурно-мистецькі та соціальні питання й ініціативи. Журналісти, ведучі та керівники Суспільного взяли участь у публічних дискусіях, експертних обговореннях та зустрічах. 

Однією з найбільших і найочікуваніших літературних подій країни, до висвітлення якої вже вкотре доєдналося Суспільне, став ювілейний Х Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал». Радіо Культура, як і в попередні роки, було представлене на фестивалі окремою локацією — студією прямого ефіру: впродовж усіх фестивальних днів у гості до ведучих Радіо Культура приходили знані письменники та письменниці й учасники/ці Книжкового арсеналу. Цього року захід відвідало 36 тисяч осіб, ще 39 тисяч — долучилося до подій онлайн, повідомили організатори. У межах фестивалю відбулося понад 300 подій — презентацій, дискусій, концертів, перформансів, лекцій та 16 виставок.

Читайте також: UA: Радіо Культура працюватиме наживо з Книжкового Арсеналу

Всеукраїнське інформаційне партнерство Суспільного мовника та асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — Дивись українське» стало наймасштабнішою співпрацею цього літа. Безкоштовний тримісячний всеукраїнський тур містами, містечками та селищами України «Кіно просто неба – 2021», організований асоціацією, відвідало близько 50 000 глядачів, а до висвітлення проєкту долучилися працівники Суспільного в десяти областях. 

Тур «Кіно просто неба» здобув два рекорди України у номінаціях «Найбільша кількість населених пунктів у найбільшому національному кінотурі Україною» та «Найбільша кількість глядачів у найбільшому національному кінотурі Україною». Основну інформаційну підтримку заходу надали працівники регіональних філій Суспільного.

Ще один партнерський проєкт, який мандрував упродовж літа Україною за інформаційної підтримки Суспільного — альманах найкращих короткометражних фільмів 2020 року від Довженко-центру «Українська нова хвиля. Перезавантаження». Особливістю цьогорічних показів стало те, що всі вони відбувалися не в стінах кінотеатрів, а у ревіталізованих просторах. Упродовж двох місяців альманах переглянуло близько двох тисяч відвідувачів. Події кінофестивалю висвітлювали: UA: ДНІПРО, UA: ЖИТОМИР, UA: КАРПАТИ, UA: ЛЬВІВ, UA: ОДЕСА, UA: ЧЕРНІГІВ, UA: ВОЛИНЬ та UA: ЗАПОРІЖЖЯ

Долучився Суспільний мовник і до співпраці з громадською організацією  «Центр протидії корупції», під час Міжнародного форуму «Демократія в дії: Zero Corruption» з питань гібридних загроз демократії: дезінформації, корупції та правових війн. У заході взяли участь президент України Володимир Зеленський, президентка Молдови Мая Санду, голова Агентства з міжнародного розвитку (USAID), колишня послиня США при ООН Саманта Павер, прем’єр-міністр Латвії Артурс Каріньш, віцепрезидентка Європейської комісії з питань цінностей та прозорості Вера Йоурова, член Європарламенту Андрюс Кубілюс та інші. Суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ транслював наживо дискусію про лідерство за участі президента Володимира Зеленського та Маї Санду, а також промову Саманти Павер. Загальна кількість переглядів онлайн-подій форуму в соцмережах та на відеохостингах становила понад 39 000. 

Завдяки генеральній інформаційній підтримці Суспільного всі поціновувачі якісної української музики мали змогу почути й побачити концерти 15 ювілейного фестивалю українського духу «Бандерштат-2021». Так, Радіо Промінь щодня впродовж фестивалю у програмі «РанокПРО» робило прямі включення хедлайнерів. А Суспільний мовник Волині забезпечив інформаційну підтримку й трансляцію події на всю Україну. Найцікавіші виступи та розмови з музикантами й гостями можна було переглянути на UA: ВОЛИНЬ, на цифрових платформах мовника та усіх регіональних телеканалах Суспільного.

Загалом, команда Суспільного Волині провела 13 годин прямого телеефіру з музичної сцени фестивалю, який транслювали всі регіональні телеканали Суспільного, 5 годин радіоефіру на Українському радіо Луцьк, 24 години стрім-трансляцій на цифрові платформи — фейсбук-сторінку на ютуб-канал.

У межах інформаційного партнерства з Французьким інститутом в Україні Суспільне показало монументальну проєкційну виставу «Я — мрія» у музичному супроводі легендарного українського гурту ДахаБраха. Тема — загальнолюдські цінності на прикладі України. Всі охочі мали змогу насолодитися світловою проєкцією на фейсбук-сторінці UA: КУЛЬТУРА, ютуб-каналі та на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА.

Читайте також: Суспільне покаже наживо виставу «Я — мрія...»

Також за медіапідтримки Суспільного відбувся показ соціального проєкту, присвяченого людям, які з різних причин залишилися жити на території тимчасово окупованого Криму та окремих районів Донецької й Луганської областей «Всі, хто хотіли, поїхали». Прем’єра стрічки відбулася у столичному Будинку кіно влітку, а найближчим часом, завдяки Суспільному мовнику, добірку цих історій зможуть побачити у всіх куточках України.

Читайте також: На регіональних каналах Суспільного покажуть соціальний мультсеріал «Всі, хто хотіли, поїхали?»

Також в межах реалізації річного плану партнерств Суспільне підтримало наступні проєкти: 

  • Церемонію нагородження лауреата журналістської Премії імені Георгія Ґонґадзе. Трансляція заходу в прямому ефірі відбулася на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а онлайн-трансляцію можна було дивитися на диджитал-платформі Суспільного, фейсбук-сторінках суспільних теле- й радіоканалів UA: КУЛЬТУРА, UA: ПЕРШИЙ, Українське радіо та Радіо Культура. Лауреаткою премії 2021 року стала журналістка Суспільного, ведуча токшоу «Зворотний відлік» Мирослава Барчук. 

  • Міжнародний фестиваль класичної музики Kharkiv Music Fest. Цьогоріч він був присвячений творчості німецького композитора Людвіга ван Бетховена. В межах концертної програми, яка тривала з квітня по червень, відбулося шість різножанрових концертів, а також низка просвітницьких проєктів. Фестиваль інформаційно підтримали Радіо Культура та UA: ХАРКІВ.

  • Фестиваль сучасного мистецтва GogolFest. Цього разу артзахід приймав Маріуполь, який розважав гостей фестивалю театральними виставами, інсталяціями та нічною музичною програмою. На фестивалі побували кореспонденти Суспільного.

  • Мандрівний фестиваль «З країни в Україну», який протягом літа проходив в 11 містах на Сході України й до висвітлення подій якого активно долучилися працівники Суспільного з UA: ДОНБАС та UA: ХЕРСОН.

  • Фестиваль ідей-2021. Темою цьогорічного форуму обрали — «Україна, якій вдається». До обговорень, обміну досвідом та ідеями від Суспільного долучилася  виконавча продюсерка третього каналу суспільного Радіо Культура Ірина Славінська. Вона  розповіла про необхідність розробки та впровадження політики гендерної рівності для медіа. 

  • 30-й рок-фестиваль «Тарас Бульба». У ювілейному заході взяли участь півсотні відомих українських артистів. Інформаційно підтримали фестиваль Радіо Промінь та UA: РІВНЕ.

  • Транскордонний літературний фестиваль Центрально-Східної Європи «Місяць авторських читань» (МАЧ). У липневих читаннях взяли участь 16 українських, 5 чеських та 10 словацьких письменників і письменниць. Однією з модераторок української лінії була журналістка і ведуча програм на суспільному Радіо Культура Олена Гусейнова.

Регіональні філії Суспільного впродовж літа інформаційно підтримали такі партнерські проєкти: 

Суспільне Буковина

  • фестиваль «Global Village»; 
  • V відкритий етап Чемпіонату України з мотокросу;
  • 4 відкритий чемпіонат з автокросу;
  • Фестиваль «Обнова-2021».

Суспільне Поділля

  • Запис концерту Хмельницького академічного хору.

Суспільне Волинь

  • Соціальна ініціатива вшанування медиків Волині почесною Відзнакою «Орден Святого Пантелеймона», в межах конкурсу «Честь професії медика»;
  • проєкт «Луцька літературна резиденція "Місто натхнення"»;
  • закриття концертного сезону Волинської обласної філармонії — виступ Волинського народного хору;
  • всеукраїнські змагання на Кубок України із пожежно-прикладного спорту, Головного управління ДСНС України у Волинській області;
  • фестиваль «Luchesk organum», Волинської обласної філармонії;
  • V Міжнародний фестиваль літньої Сенйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я» (ГО «Університет третього віку»); 
  • «Фестиваль «КНЯЖИЙ-2021», який був реалізований в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Суспільне Вінниця

  • V Всеукраїнський фестиваль-конкурс фольклорних колективів на приз Гната Танцюри.

Суспільне Дніпро

  • Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»;
  • презентація спільного проєкту — аудіогід для музею, спільно з Національним Дніпровським історичним музеєм імені Дмитра Яворницького;
  • фестиваль «Джаз на Дніпрі»;
  • презентація документального фільму «По той бік ізоляції»;
  • національні змагання «Ігри Нескорених. Кривий Ріг»;
  • День йоги у Дніпрі.

Суспільне Карпати

  • «Friday. Re-Charge / П’ятниця. Перезавантаження», за підтримки Британської Ради (British Council) в межах проєкту «Активні громадяни»;
  • ювілейний концерт струнного ансамблю «Quattro Corde» — «Romantic Violin», Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк;
  • спецпроєкти до 150-річчя Стефаника, спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Івано-Франківським національним академічним драматичним театром ім. Івана Франка;
  • фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»;
  • фестиваль автентичного та сучасного одягу «Лудинє-фест».

Суспільне Львів

  • 40-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»;
  • спецпроєкти на Українського радіо Львів до 360-ліття Львівського національного університету ім. Івана Франка;
  • фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»;
  • проєкт «Літній вечір в Ботанічному саду», Львівського національного університету ім. Івана Франка;
  • запис концерту до Дня прапора спільно з Центром Довженка;

Суспільне Миколаїв

  • Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»;
  • Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»);
  • презентація програми мобільного павільйону House of Europe у Миколаєві;
  • Чемпіонат України з трекових перегонів, автомобільного Клубу «Черкаси»;
  • фестиваль театрів «Молоко».

Суспільне Одеса

  • Фестиваль театрів «Молоко»;
  • 27-й Міжнародний фестиваль «2 дні й 2 ночі нової музики»;
  • презентація художньо-анімаційного серіалу «Легенди одеського лиману»;
  • «Оксамитовий сезон» — Суспільне Одеса транслювало наживо концерт-відкриття фестивалю (Меморандум про співпрацю з Оперним театром).

Суспільне Рівне

  • соціальний проєкт Рівненської обласної бібліотеки «Велике читання. Рівненщина читає «Паперові солдати» братів Капранових».

Суспільне Суми

  • Театральний фестиваль «Чехов-фест»;
  • Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»;
  • Ленд-арт симпозіум «Могриця. Простір покордоння»-2021.

Суспільне Тернопіль

  • Міжнародний фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини»;
  • Міжнародний фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять».

Суспільне Черкаси

  • Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»;
  • Черкаський SUP Фест-2021,  що об'єднує профі та аматорів веслування;
  • Національні змагання «Ігри Нескорених. Черкаси»;
  • щорічне спортивне свято «Міжнародний заплив через Дніпро»;
  • Чемпіонат України з трекових перегонів, автомобільного Клубу «Черкаси»; 
  • черкаський фестиваль короткометражного кіно «КіноШот» ;
  • фестиваль «ЯСЛА-2021» — Саміт любителів авіації;
  • фестиваль перегонів на саморобних тачках «Крутий спуск»;
  • фестиваль академічної музики «Імпрези».

Загалом від початку року було підписано і реалізовано 155 інформаційних угод про партнерство і співпрацю. З них 95 — партнерства регіональних філій Суспільного.