Новини компанії

Травень 28, 2021

На регіональних каналах Суспільного покажуть соціальний мультсеріал «Всі, хто хотіли, поїхали?»

Національна суспільна телерадіокомпанія стала інформаційним партнером соціального проєкту «Всі, хто хотіли, поїхали?» — десятисерійного мультсеріалу про реальних людей, які з тих чи інших причин залишилися мешкати на тимчасово окупованих територіях в Криму і на сході України. 

Читайте також: Три проєкти журналістів Суспільного — переможці премії «Честь Професії»

В рамках партнерства серіал незабаром покажуть на регіональних телеканалах Суспільного мовника.

Мета проєкту — довести, що не всі, хто з початком війни не покинув окуповані території, мають проросійські погляди та підтримують ворога; розповісти про те, що насправді зумовило рішення цих людей залишитися там.

Презентація мультсеріалу відбудеться 2 червня у столичному Будинку кіно. Разом із членами творчої команди на прем’єрі виступить генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

«Попри те, що війна з Росією вже торкнулась мільйонів українських сімей, ми все ще намагаємось не думати вголос про тих, хто залишився під окупацією. Комусь із нас довелося відмовитись від своїх рідних та друзів, які продовжують жити “там”. Дехто підтримує зв'язок, але поїхати “в гості” вже не може. Багато хто не може навіть поховати своїх рідних... І найголовніше, що ніхто не знає, як би він повівся в усіх цих складних і абсолютно ненормальних обставинах. Простих відповідей проєкт не дає, навпаки — зачіпає і змушує говорити про тих, про кого тепер ми все частіше мовчимо», — зазначає Марія Фрей.

Творці мультсеріалу показують, чому деякі люди не змогли виїхати на підконтрольні Україні території й сподіваються, що анімація допоможе змінити упереджені думки щодо цього питання, які вже вкоренилися в українському суспільстві.

«Створюючи проєкт, ми прагнули, аби глядачі мультсеріалу “Всі, хто хотіли, поїхали?” побачили в першу чергу людей. Щоб почули українців та українок, які, хоч і залишилися проживати на окупованих територіях, та мають такі самі потреби, бажання, очікування, сподівання, як і ті, хто виїхав через війну, чи ті, хто взагалі проживає далеко від лінії фронту. Власне, про людей та про їхній дім розповідають наші мультиплікаційні історії. Коли зараз ми все більше обговорюємо державну політику щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій, мусимо розуміти, що відправною точкою тут має бути гуманістичне ставлення до мешканців цих територій. Тому у своєму проєкті ми показуємо тих, хто стоїть за ярликами “сепаратисти”, “вата” тощо, тих, кого ми майже не чуємо», — наголошує менеджерка з адвокації центру ZMINA Альона Луньова.

Перегляд мультсеріалу, під час презентації у Будинку кіно буде безкоштовним, за попередньою реєстрацією. У показі візьмуть участь режисерка проєкту Ксенія Кравцова, креативна продюсерка та режисерка анімації Анастасія Фалілеєва, художниця Алевтина Кахідзе, продюсери Єлизавета Сокуренко та Інокентій Вировий, консультантка проєкту, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова, а також в онлайн-режимі до події долучаться і деякі героїні мультсеріалу, зокрема, кримськотатарська правозахисниця Муміне Салієва

Проєкт «Всі, хто хотіли, поїхали?» створено Центром прав людини ZMINA та студією виробництва відео RealStoriesProduction за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.