Новини компанії

Травень 25, 2021

Три проєкти журналістів Суспільного — переможці премії «Честь Професії»

У вівторок, 25 травня, проєкти Суспільного стали переможцями 12-го конкурсу професійної журналістики «Честь Професії». Серед лауреатів — «Помилка 83», «Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди» та фільм «ІГРЕНЬ» від UA: ДНІПРО.

Читайте також: Мирослава Барчук стала лауреаткою Премії імені Георгія Ґонґадзе 2021

Команда творчого об’єднання розслідувань Суспільного мовника — Інна Білецька, Алла Садовник, Дмитро Бондар та Олександр Стратонов перемогли у номінації «Найкраща аналітика» з фільмом-розслідуванням «Помилка 83».

Автори розкривають корупційні схеми українських медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). У фільмі журналісти, аналізуючи судову практику щодо хабарників у медико-соціальній експертизі, знаходять пояснення, чому корупція в системі встановлення інвалідності процвітає.

Фільм Наталі Гуменюк, Максима Камєнєва та Анни Цигими «Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди» переміг у номінації «Найкраща публіцистика».

«Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди» — фільм-нагадування Суспільного до 20-х роковин смерті журналіста Георгія Ґонґадзе. Попри те, що виконавців убивства засудили — замовників й досі не покарано. У фільмі журналісти та друзі Георгія діляться власними спогадами та роздумами, а автори проєкту сподіваються, що врешті-решт розслідування буде завершене.

Спецприз «Найкраща публіцистика в локальному медіа» отримав фільм про каральну психіатрію «ІГРЕНЬ» від UA: ДНІПРО. Над проєктом працювали: Дар'я Твердохліб, Владислав Мельничук, Ірина Цибух, Вірослав Цюп'як.

Проєкт «ІГРЕНЬ» розповідає про практику «примусового лікування». Людей, які становили загрозу радянському режиму, відправляли до психіатричних лікарень за призначеними з гори діагнозами. 

Зазначимо, проєкти журналістів Суспільного потрапили до шорт-листа премії «Честь Професії» у п’яти різних номінаціях із 10 цьогорічних. 

Нагадаємо, у 2020 році кореспондентка філії Суспільного UA: ДОНБАС Надія Задорожня отримала відзнаку конкурсу «Честь професії» у номінації «Найкраща публіцистика у локальному медіа». Журі конкурсу відзначило авторку за роботу над спецпроєктом Суспільного до п’ятої річниці звільнення міст Донбасу «Повернути Донбас», серія про Краматорськ.

«Честь Професії» — це загальнонаціональний конкурс професійної журналістики, який проводиться з 2010 року. Організатор конкурсу — Національна асоціація медіа. 

Фото — фейсбук-сторінка премії «Честь Професії»