Липень 20, 2021
Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу універсальних журналістів
Для участі у проєкті з розбудови гіперлокальної мережі* та безкоштовного навчання універсальній журналістиці від Академії суспільного мовлення заповніть заявку за посиланням. Приймаємо їх до 19 листопада 2021 року.
Суспільний мовник розбудовує гіперлокальну мережу універсальних журналістів, які працюватимуть на рівні об'єднаних територіальних громад. Пілотними у проєкті, який реалізується за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, стануть Чернігівська, Сумська та Харківська області.
Долучитися до проєкту можуть усі, кому виповнилося 18 років, медійна освіта не є обов’язковою.
Навчання охопить такі теми:
- пошук інформації та джерела, стандарти журналістики;
- розробка теми та підготовка до зйомки;
- зйомка та монтаж, мобільна журналістика.
Навчання триватиме 2 місяці: перший — дистанційні онлайн-тренінги, другий — менторська підтримка, де учасники зможуть створювати власні матеріали та допрацьовувати їх спільно з тренерами. Підтвердження участі у програмі навчань учасники отримають електронним листом до 23 листопада.
Гіперлокальна мережа Суспільного — це:
- незалежні універсальні журналісти у віддалених громадах, що працюють на всі платформи;
- постійна співпраця між мешканцями регіону та регіональними Суспільними мовниками UA: ЧЕРНІГІВ, UA: СУМИ та UA: ХАРКІВ;
- розповіді про виклики, перемоги місцевих громад та їхній досвід усій країні.
Команда мовника відвідала по 10 громад у кожній із трьох пілотних регіонів проєкту. Учасники зустрічей дізналися, чому майбутнє — за регіональними медіа та журналістикою на місцях, команда Суспільного розповіла про можливості співпраці з мовником та безкоштовне навчання від Академії суспільного мовлення.
«Власна мережа журналістів у громадах — це не тільки про виробництво сюжетів, це про створення нових зв'язків між громадами в регіонах, можливість розповісти про те, що важливо для місцевих мешканців і, найголовніше, бути вчасно почутими. Ми на Суспільному переконані, що розбудова цього проєкту не тільки покращить локальне медіасередовище, а й сприятиме консолідації та розвитку громадянського суспільства», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.
«Завдяки гіперлокальній мережі глядачі Суспільного зможуть дізнатися, чим живуть громади, про їх історії успіху в розвитку місцевого самоврядування. Маючи власних кореспондентів в ОТГ, ми зможемо показати неймовірних людей з маленьких містечок та сіл, розповісти на всю країну їхні натхненні історії», — розповіла координаторка проєкту Ганна Рожкова.
Як раніше зазначав голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький, метою гіперлокальної мережі є «не допустити “білих плям” на мапі України щодо отримання повноцінної та об’єктивної інформації на рівні громад».
Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.
* Проєкт «Гіперлокальна кореспондентська мережа — побудова мережі більш інформованого суспільства» реалізується за підтримки Королівства Нідерландів у рамках Програми МАТРА.