Новини компанії

Вересень 05, 2021

Фільм Суспільного про українську психіатрію здобув cпецвідзнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань-2021

4 вересня фільм-розслідування суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія» отримав спеціальну відзнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань-2021. Автори проєкту — журналістська команда Суспільного Інна Білецька, Олександр Стратонов, Алла Садовник та Дмитро Бондар.

Читайте також: Прем'єри осені на UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА

Щороку найкращі розслідування обирають на Національному конкурсі журналістських розслідувань. 

«Хочу подякувати журі, завдяки рішенню якого про жахи української психіатрії взнає більше людей. Це пронизлива робота, яка не лише показує, якою зіпсованою і каральною є ця система, як вона опирається змінам, якою може бути, але дорікає кожному, хто приймає рішення за байдужість, — зазначила під час нагородження засновниця та шеф-редакторка творчого об‘єднання розслідувань Суспільного Інна Білецька. — Дякую платникам податків, завдяки яким наша робота є можливою. Дякую своїм колегам — Аллі Садовник, Дмитру Бондарю і Олександру Стратонову. А також колегам з іншим розслідувальних редакцій, які викривають топ-корупцію, дозволяючи нам викривати системні проблеми, від яких страждають звичайні люди».

«Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія» — це документальний фільм-розслідування про те, як психіатрична система позбавляє тисячі пацієнтів шансу повернутися у суспільство. 

У фільмі показані важкі та руйнівні будні закладів з надання психіатричної допомоги. Зокрема Буданівського обласного закладу на Тернопільщині, Острозької обласної психіатричної лікарні на Рівненщині, Вінницької психоневрологічної лікарні Ющенка та Погонянського на Івано-Франківщині тощо.

Національний конкурс журналістських розслідувань та спеціальних репортажів заснували 2014 року за ініціативи YanukovychLeaks та Media Development Foundation, газети Kyiv Post за підтримки SCOOP та за участі інтернет-видання «Українська правда».

Раніше фільм-розслідування Суспільного «Сто років ізоляції» переміг у конкурсі журналістських матеріалів у межах проєкту «Боротьба з тортурами в Грузії, Україні та Вірменії».

Зазначимо, команда розслідувачів Суспільного мовника також отримала цього року перемогу у конкурсі «Честь Професії-2021» у номінації «Найкраща аналітика» за документальний фільм «Помилка 83».

Фото — Олег Петрасюк