Новини компанії

Серпень 26, 2021

Фільми–розслідування Суспільного — фіналісти Національного конкурсу журналістських розслідувань

Одразу два документальні фільми–розслідування «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?» та «Особливо небезпечний», виготовлені командою Суспільного, увійшли до списку фіналістів Національного конкурсу журналістських розслідувань.

Читайте також: «Не переїжджай у Київ» — дискусія Суспільного про регіональну журналістику на Lviv Media Forum

«Два роки тому розпочалось власне виробництво розслідувань на Суспільному. Це важливий пріоритет і обов’язок для нас. Цей вибір журі — чергове підтвердження, що саме незалежність — основа якісної журналістики. Пишаюся нашою командою!», — зазначив голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький.

Журі конкурсу відібрало розслідування Суспільного до 12 найкращих робіт, які потрапили до фіналу.

«Наша редакція ще дуже молода, нам немає навіть двох років. Ми встигли випустити лише кілька фільмів і досі вчимося це робити. Тому нам надзвичайно приємно те, що журі конкурсу ставить наші розслідування в один ряд з найкращими розслідувальними редакціями в Україні, які працюють у цій сфері значно довше ніж наша маленька команда. Бажаємо перемоги справді найкращій роботі!», — коментує засновниця та шефредакторка творчого об‘єднання розслідувань Суспільного Інна Білецька.

Фільм «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?» розповідає про те, як система української психіатрії позбавляє тисячі пацієнтів шансу повернутися до суспільства. Журналісти викривають головну причину тривалого перебування пацієнтів у психіатричних лікарнях, і це пов’язано далеко не лише з піклуванням про людей із психічними захворюваннями.

У фільмі «Особливо небезпечний» розповідають про медичний канабіс в Україні та історії людей, чий біль та страждання здатні полегшити препарати з медичним канабісом.

«Розслідування як жанр стають все популярнішими в Україні, це видно хоча б з росту аудиторії розслідувань в Youtube. Якість розслідувань, так само, щороку стає кращою: і з точки зору технік проведення розслідувань, і з їх технологічності. Так само, і вплив, нарешті, росте, і ми бачимо позитивні зміни, — розповів директор громадської організації Media Development Foundation Євген Заславський. — Цього року на конкурс прийшло більше 60 робіт, з них багато від регіональних медіа. Звісно, що цього року є розслідування про ковід, але в основному більшість розслідувань про топ корупцію. На цьому тлі вирізняються розслідування Суспільного, які ближче до повсякденних проблем людей».

Національний конкурс журналістських розслідувань та спеціальних репортажів заснували 2014 року за ініціативи YanukovychLeaks та Media Development Foundation, газети Kyiv Post за підтримки SCOOP та за участі інтернет–видання «Українська правда». 4 вересня стане відоме ім’я переможця цьогорічної премії.

Зазначимо, команда розслідувачів Суспільного мовника отримала цього року перемогу у конкурсі «Честь Професії-2021» у номінації «Найкраща аналітика» за документальний фільм «Помилка 83»

Раніше фільм–розслідування Суспільного «Сто років ізоляції» переміг у конкурсі журналістських матеріалів у межах проєкту «Боротьба з тортурами в Грузії, Україні та Вірменії».