Листопад 29, 2021
На Суспільному відбулося схвалення нового Колективного договору 2021–2026
25 листопада у київському телецентрі «Олівець» відбулася загальна конференція трудового колективу Суспільного мовника для розгляду та схвалення нового Колективного договору на 2021–2026 роки за участю делегатів усіх самостійних структурних підрозділів центральної дирекції та філій. Упродовж цілого дня делеговані представники обговорювали нововведення та пропонували й розглядали правки до тексту документу згідно із процедурою визначеною Законом України «Про колективні договори і угоди»*.
Читайте також: На регіональних філіях обговорили проєкт нового колективного договору Суспільного
Перед обговоренням договору вступне слово сказала голова Наглядової ради Суспільного мовника Світлана Остапа. Вона зазначила, що компанія маєм бути найкращою не тільки за професійними стандартами, а й у корпоративній культурі.
«Реформа Суспільного мовлення набагато глибша і масштабніша, ніж суспільство та представники влади можуть побачити або почути в наших теле- та радіоефірах. Вир змін відбувається всередині, і незабаром реалізується один із кроків реформи — підписання колективного договору. Ми всі разом відстоюємо не тільки найкращі професійні стандарти, а й цінності здорової корпоративної культури. Ми підтримуємо одне одного та робимо визначну спільну справу. Цей колективний договір створили якнайбільше соціально орієнтованим, справедливим для працівників та працедавця. Бажаю вам сьогодні успіху й позитивного результату», — сказала Світлана Остапа.
Голова правління Суспільного Микола Чернотицький зазначив, що розглянув усі пропозиції до документа, проте просив зважати на фінансові можливості компанії: «Радий нашій зустрічі та сподіваюся на порозуміння в обговоренні колективного договору. Я ознайомився з усіма пропозиціями. Прошу зважити пропозиції, які від вас надійдуть, щоб ми як роботодавці змогли їх реалізувати».
Директорка з управління персоналом Суспільного Вікторія Сидоренко та співголова робочої комісії для ведення колективних переговорів відзначила:
«Новий колективний договір та сама процедура — безпрецедентні для нашої компанії з точки зору взаєморозуміння та якості діалогу, адже документ отримав одноголосну підтримку як з боку роботодавця, так і з боку колективу. Ми дійшли згоди та порозуміння щодо всіх, навіть найбільш дискусійних питань. Я вдячна усім делегатам за конструктивну роботу, а також членам робочої комісії за напрацювання проєкту договору».
Голова первинної профспілкової організації АТ «НСТУ» Олександр Косяченко зазначив, що різниця між обговоренням старого колективного договору та нового — у питаннях, які розглянули: «Три роки тому були інші питання та інші реалії. Пройшло три роки і це обговорення відбулося в атмосфері розуміння й конструктиву. Ми пройшли на три роки вперед, стали прогресивнішими, стали трохи іншими, і сподіваюся, що це підтвердження ми отримаємо за кілька днів у паперовому варіанті Колективного договору».
Голова первинної профспілкової організації НРКУ Оксана Маловічко розповіла, що задоволена ухваленням низки пропозицій з покращення матеріального стану працівників, а також відзначила високий рівень організації процедури розгляду:
«По-перше, можу відзначити, що за період існування Суспільного — це другий колективний договір, який ухвалюється. На мою думку, ця процедура є більш демократичною, ухвалені деякі норми, на які я, як голова профспілки, навіть не сподівалася. Тут ухвалено цілу низку пропозицій, які справді зможуть поліпшити матеріальне становище працівників нашої компанії, і дуже добре, що адміністрація на це пішла. І головне — прислухалася до висловлюваних пропозицій. Кожна з них розглядалася на конференції, і це дуже важливо — деякі відхилялися більшістю голосів, але деякі підтримувалися, і це насправді дуже показово».
Також своїми враженнями поділилися делеговані представники самостійних структурних підрозділів центральної дирекції та філій Суспільного мовника:
«Я працюю на Суспільному вже не перший рік. Брала участь у подібних проєктах, в тому числі й роботі над колективними договорами, над попереднім — теж. Цього року я дуже задоволена, тому що ми порозумілися майже по всіх пунктах на всіх етапах роботи над цим документом. Я маю на увазі адміністрацію та профспілку — спільний представницький орган. Все, що ми пропонували, заходило в цей колективний договір. Були й спірні питання, але ми знаходили спільну мову. Я дуже задоволена, як ми його відпрацювали», — розповіла Тетяна Тростянська, делегатка від дирекції телебачення.
«Якщо ми порівнюємо колективний договір на наступні 5 років, над яким працюємо зараз, із попереднім, звичайно, він виглядає більш справедливим і більш соціальним. Про це сказали на початку наших зборів, я з цим погоджуюся, але є і дискусійні моменти. А процедура ухвалення мені подобається тим, що абсолютно кожен делегат з будь-якої філії може донести свою думку, може пояснити аргументацію свого колективу — чому вони вирішили винести ту чи іншу пропозицію, — і відбувалося дуже жваве обговорення», — зазначила Наталія Морозюк, делегатка з Волинської філії.
Урочисте підписання Колективного договору на 2021–2026 роки відбудеться 30 листопада.
Зазначимо, правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів регулюються нормами Закону України «Про колективні договори і угоди». Колективний договір укладається з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, узгодження інтересів працівників та роботодавця.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.
* Відповідно до ст. 3 Закону України «Про колективні договори і угоди», проєкт колективного договору обговорюється у трудовому колективі і виноситься на розгляд загальних зборів (конференції) трудового колективу. Після схвалення проєкту колективного договору загальними зборами (конференцією) трудового колективу він підписується уповноваженими представниками сторін.
Фото — Володимир Шевчук