Грудень 06, 2021
UA: КУЛЬТУРА відкрила студію для власних проєктів
Суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА відкрив власну студію в будівлі київського телецентру «Олівець». Перші програми у новій студії почнуть створювати у 2022 році.
Читайте також: 5 відкриттів Софії Челяк за рік на UA: КУЛЬТУРА
«Культурно-мистецьке середовище — прихисток тієї меншості, що в результаті формує та спрямовує критичну масу світоглядної динаміки, фіксує та прокладає вектор руху країн і поколінь. В українській культурі, мистецтві та культурному менеджменті відбуваються численні процеси, про які важливо говорити тут і зараз, а не ретроспективно, приділяти їм ґрунтовну увагу з позицій фахової оптики й не обмежуватися самим лише діджитальним середовищем, оскільки для значного відсотка населення нашої країни телебачення досі є основним медіумом.
Тому пріоритетом для телеканалу UA: КУЛЬТУРА на 2022-й є запуск шоу на базі побудованої студії, яке виходитиме щобудня орієнтовно з другої половини року. Але також студія стане прихистком для спецпроєктів і дискусій — словом, базовим майданчиком телеканалу. Окрім праймового шоу, ведеться розробка формату інтерв’ю і двох варіантів вечірнього шоу: музичного та неформально-розмовного. Втім, це плани зростання, що не в останню чергу залежать від обсягу фінансування, якого Суспільний мовник не отримував у повному обсязі з моменту заснування. Тим не менш, важливу основу, до якої ми йшли три роки, нарешті закладено, і це безумовний здобуток потужної команди Культури», — поділився виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.
Читайте також: Кожне євро, інвестоване в суспільні мовники, створює 2,5–2,7 євро в економіці — доповідь ЄМС
Потреба в майданчику виникла давно, але довгий час не вдавалося задовольнити цей запит через низку обмежень, накладених державними регуляціями.
«Одна з локацій розрахована на щоденне праймове шоу про культуру. Ця програма буде розважати, дивувати й тримати в курсі всіх культурно-мистецьких новин. Нині у телепросторі країни є необхідність оперативного висвітлення культурних подій, що буде не лише виконувати пізнавальну та ознайомчу функції, а й виховувати культурно освічене населення», — розповіла продюсерка проєкту Юлія Ісакова.
Власне будівництво тривало два місяці. Створенням студії займалася компанія «Gagarin Media», що спеціалізується на сценографії та сценічному дизайні. У конструкції передбачена можливість обертати стіни.
«В одному павільйоні зосереджені три абсолютно різні майданчики. Тому з метою економії площі та ергономічності студії деякі стіни легко повертаються на “робочу” локацію, а після зйомки так само легко стають частиною іншого майданчика. Кожна сторона “поворотної стіни” має свою фактуру, що відповідає оформленню локації, на яку вона повернута. Тому, не знаючи про це, ви ніколи не здогадаєтеся, що годину-дві тому ця стіна була частиною зовсім іншого шоу», — додала Ісакова.
Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.
Фото — Анастасія Мантач