Грудень 01, 2021
Кожне євро, інвестоване в суспільні мовники, створює 2,5–2,7 євро в економіці — доповідь ЄМС
У сильніших демократичних країнах громадяни дивляться більше суспільного телебачення, а держава більше інвестує в суспільні мовники — Європейська мовна спілка (ЄМС)* опублікувала доповідь про визначальну роль суспільних мовників для добробуту, розвитку, поінформованості громадян та зміцнення демократичних суспільств.
Читайте також: Наскільки важливий суспільний мовник в Україні — Світлана Остапа
У 16 з 28 країн Європи суспільні мовники є новинним брендом з найвищим рівнем довіри. Новини є ядром контенту суспільних мовників — це 26% ефірного часу суспільного телебачення та в середньому 7 годин щоденного мовлення радіостанцій.
Що більша аудиторія суспільного мовника, то менший рівень тривоги в суспільстві щодо дезінформації та вищий рівень впевненості в чесності висвітлення виборів. Також збільшення онлайн-охоплення суспільних медіа знижує рівень споживання поляризованих новин.
Кожне євро, інвестоване в суспільні мовники, створює 2,5–2,7 євро в економіці. Окрім цього, суспільні мовники підтримують індустрію контенту, інвестуючи в контент понад 18 млрд євро на рік. Більше ніж 84% загальних витрат на програми становлять інвестиції в оригінальний контент. Щороку суспільні мовники транслюють 275 тис. годин телепрограм про мистецтво, культуру, освіту та науку.
Також вони забезпечують роботу 141 теле-, радіо- та інтернет-сервісу, орієнтованого на дітей та молодь. На піку кризи, спричиненої COVID-19, суспільні мовники охоплювали своїми телевізійними сервісами в середньому 57% дітей.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.
* Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема Євробачення, а також є розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.
Український суспільний мовник — Суспільне мовлення — є членом організації.