Новини компанії

Грудень 08, 2022

Редизайн під час повномасштабної війни. Історія Суспільного на Promax

З нагоди міжнародної конференції в галузі промоушену, дизайну та маркетингу, що сьогодні, 8 грудня, проводить асоціація Promax, організатори розповіли про роботу Суспільного з британською компанією Studio Hansa над оновленням дизайн-системи брендів та про виклики, що її супроводжували після повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Яка історія створення лінзи — нового логотипу Суспільного Мовлення — й що вона символізує та чому проведення редизайну на тлі повномасштабної війни було важливим? 

Promax — міжнародна некомерційна асоціація спеціалістів з просування та маркетингу, які працюють у телерадіомовленні. Конференції Promax об’єднують найкращі маркетингові та дизайнерські команди з усієї галузі, щоб досліджувати нові стратегії, налагоджувати зв’язки та демонструвати найкращі креативи в маркетингу розваг.

Читайте також: Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів

Наприкінці 2021 року за результатами міжнародного тендера британська компанія Studio Hansa розпочала роботу над новим іміджем суспільного мовника України. Суспільному, як найбільшому незалежному медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали й радіостанції, 24 місцеві телерадіокомпанії й діджитал-платформи, було необхідно об’єднати всі майданчики в єдину екосистему. Вона мала бути зрозумілою і чіткою для навігації на ТБ, радіо, на цифрових платформах, в соцмережах, а також — демонструвати приналежність кожного активу до Суспільного Мовлення. 

«Минулої осені ми зрозуміли, що є величезна потреба зібрати все це разом. Нам потрібно було донести до громадськості, що Суспільне є надійним джерелом інформації. Ми знали, що не можемо створити одну кампанію, яка б сказала все, тому ми хотіли зосередитися на високоякісній системі дизайну, яка б легко доносила ідею, що “це ваш суспільний мовник”», — розповів Андрій Таранов, член правління Суспільного, відповідальний за маркетинг. 

«Це був як ребрендинг, так і дебрендинг. Ми намагалися звести бренд до основної суті та на її підґрунті відновити його», — розповів Нік Скотт, виконавчий креативний директор Studio Hansa. 

Чому лінза? Історія логотипу

Studio Hansa розпочала з логотипу, який нагадував літеру «C» кирилицею. Було ухвалено рішення перетворити цю літеру на лінзу, яка, за словами Ніка Скотта, «завжди рухається, завжди йде вперед разом з українським народом», а також слугує свого роду гойдалкою, предметом, який завжди є збалансованим.

«Лінза означає прозорість і відображає культуру навколо неї», — зазначив Роберт Ллойд, креативний директор Studio Hansa.

«За допомогою цієї лінзи ми повідомляли дуже прості речі. Ми говорили: “Ми збалансовані. Ми прозорі. Ми різноманітні”. Ми застосували її на багатьох ресурсах і платформах. Для мене це було відкриттям. Я дуже поважаю Studio Hansa. Вони дали ціле життя цій простій речі та побудували цілу [дизайн-] систему за цим предметом», — додав Андрій Таранов

Компанія допомогла Суспільному створити імідж в ефірі, який об’єднав у собі всі елементи оновленого бренду для розуміння глядачами, на що вони дивляться.

Studio Hansa створила систему зображень для цифрового контенту Суспільного, який існує на сайтах, в соцмережах, у якій лінза діє як кнопка, а різні кольори позначають різні платформи. «Ми розглянули такі приклади, як Netflix і Hulu, і використали коротку, чітку 2D-графіку та створили системи крихітних символів, які дозволяють дуже чітко ідентифікувати нас на невеликих пристроях, таких як смартфони», — додав Андрій Таранов.

Після 24 лютого: «Ми витримаємо і зробимо цей ребрендинг»

Studio Hansa планувала створити зовнішню кампанію, що базувалася на новому логотипі, однак це стало неможливим після повномасштабного вторгнення росії на територію України. 

Водночас на тлі подій телеграм-канал Суспільного швидко набирав популярності завдяки оперативності, достовірності та якості контенту — зрештою соціальні мережі мовника перетнули позначку в 6 мільйонів підписників. «Коли я сів у машину після виходу з бомбосховища, я побачив, що кількість користувачів усіх наших телеграм-каналів зросла із 3 тисяч до 700 тисяч», — додав Андрій Таранов

«Успіх компанії полягав у тому, що ми ніколи не припиняли мовлення. У нас завзято працювали менеджери та ведучі, 18 з яких почали працювати у Львові, ще 18 — у бомбосховищі в Києві, а також люди, які працюють у цифрових центрах по всій країні», — розповів Андрій Таранов.

За словами Андрія, багато місцевих команд Суспільного на окупованих російськими військовими територіях країни тижнями залишалися на роботі. «Майже ніхто не поїхав з наших місцевих філій на сході країни чи на лінії фронту. Наші журналісти впродовж тижнів вели репортажі з окупації, хоча й припинили з’являтися перед камерою»

Читайте також: Суспільне подало заяву до Європейського суду з прав людини через обстріли телевеж

Не зважаючи на наслідки повномасштабного вторгнення, Суспільне пішло на ребрендинг. Адже нині можливість легко знаходити інформацію, яку надає мовник, завдяки швидкій ідентифікації важливіша, ніж будь-коли. 

«Вони були настільки віддані тому, щоб це зробити. Вони заявили: “Ми витримаємо і зробимо цей ребрендинг”», — сказав Нік Скотт.

«Саме у цю мить ми сказали “так”, — додав Андрій Таранов. — Ми знали, що нам потрібен простий спосіб вчасно надавати інформацію на всіх наших платформах, усвідомлюючи, що деякі з них можуть бути вимкнені. Ми хотіли застосувати систему ідентифікації, яка б завжди скеровувала наших глядачів до потрібного місця».

Компанія Studio Hansa привела фірмовий стиль компанії до єдиного загального вигляду та працювала з Суспільним над його спрощенням, «надавши фірмовому стилю єдиний вигляд у всіх регіонах», за словами Ніка Скотта. 

«Вся система була побудована таким чином, що з самого початку — до повномасштабної війни й особливо після її початку, ми зрозуміли, що рухаємося вперед і не зупиняємось —  ми створили концепцію, яка була б адаптивною та гнучкою для всіх ЗМІ, платформ, активів та будь-яких матеріалів. 

Цифрові платформи були другим центром після телебачення. У кожній робочій діяльності, кожному процесі ми звертали увагу на те, як ці системи працюватимуть на цифрових медіа, в ефірі та як це все працюватиме разом», — розповіла Олександра Болотова, дизайн-менеджерка Суспільного. 

Розпочався також ребрендинг Суспільне Культура, оскільки в українських глядачів з плином часу виникало бажання не лише отримувати інформацію, а й мати можливість відволікатися. «Пріоритетність ребрендингу цього каналу була змінена, оскільки Суспільне хотіло надати таку підтримку громадянам. Новини були важливі, але розваги також», — сказав Нік Скотт.

Зрештою, ребрендинг, або дебрендинг Суспільного від Studio Hansa допоміг мовнику стати ще більш впізнаваним та легко ідентифікованим завдяки оновленій дизайн-системі брендів. 

Проєкт імплементувала BBC Media Action за фінансування Міністерства закордонних справ та в справах співдружності Сполученого Королівства у межах програми «Підтримка незалежних медіа в країнах Східного партнерства»*. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції  (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

* Програма «Підтримка незалежних медіа в країнах Східного партнерства» Міністерства закордонних справ та в справах співдружності Сполученого Королівства, яку імплементують «BBC Media Action» і Thomson Reuters Foundation, підтримує обраних медіапартнерів у країнах Східного партнерства, метою яких є розвиток суспільної журналістики. Програма підтримує втілення їхніх організаційних стратегій, формування потенціалу працівників медіа й покращення виробництва контенту різними мовами для різноманітних платформ, а також допомагає їм досягти фінансової стабільності. Мета програми — забезпечити, аби ці медіакомпанії максимально розширили свій вплив і незалежна якісна журналістика охопила якомога більшу аудиторію.

 

Redesign during full-scale war. History of Suspilne on Promax

On the occasion of the international conference in the field of promotion, design and marketing, which is being held today, on 8 December, by the Promax association, the organizers talked about the work of Suspilne with the British company Studio Hansa on updating the design system of brands and the challenges that accompanied it after the full-scale russian invasion of the territory of Ukraine.

What is the story behind the creation of the lens, the new logo of Suspilne Ukraine, and what does it symbolize, and why was it important to carry out the redesign against the background of full-scale war?

Promax is an international non-profit association of broadcasting promotion and marketing professionals. Promax conferences bring together the best marketing and design teams from across the industry to explore new strategies, network and showcase the best creatives in entertainment marketing.

Read also: Suspilne Ukraine updating the brand design system

At the end of 2021, based on the results of an international tender, the British company Studio Hansa started work on the new image of the Public Broadcaster of Ukraine. Suspilne, as the largest independent media in Ukraine, which includes nationwide TV channels and radio stations, 24 local broadcasting companies and digital platforms, needed to unite all platforms into a single ecosystem. It had to be understandable and clear for navigation on TV, radio, on digital platforms, in social networks, as well as to demonstrate the affiliation of each asset to Suspilne Ukraine.

“Last fall, we understood that there was a huge need to pull all this together. We needed to tell to the public that Suspilne is a trusted source of information. We knew we couldn't create one campaign that would say everything, so we wanted to concentrate on a high-quality design system that would easily communicate that “this is your public broadcaster,” Andrii Taranov, Member of Suspilne Managing Board, responsible for marketing, said.

“It was both a rebranding and a debranding. We were trying to bring the brand down to a core essence and build back up off of that,” Nick Scott, Executive Creative Director of Studio Hansa, said.

Why a lens? History of the logo

Studio Hansa started with a logo that resembled the letter “C” which is an S in cyrillic. It was decided to turn this letter into a lens, which, according to Nick Scott, is “always moving, always progressing with the Ukrainian people”, and also serves as a bit of a seesaw, an object that’s always balanced.

“The lens is about transparency and it’s reflective of the culture around it,” Robert Lloyd, creative lead at Studio Hansa, said.

“With that lens, we were saying some very simple things. We were saying: “we are balanced. We are transparent. We are diverse.” We have deployed this across many assets and platforms. To me, it was a revelation. I have huge respect for Studio Hansa. They gave a whole life to this simple thing and built a whole [design] system behind this object.” Andrii Taranov added.

It also created an on-air look that would unify all of these disparate parts and make clear to viewers what they were watching.

Studio Hansa has created an image system for Suspilne’s digital content which exists on websites, in social networks, in which the lens acts as a tab, and different colors indicate different platforms. “We looked at references like Netflix and Hulu and used short, clear 2D graphics and created systems of tiny symbols that allow us to be very clearly identified on small devices like smartphones,” Andrii Taranov added.

After 24 February: “We’re going to pull through and we’re going to do this rebrand.”

Studio Hansa planned to create an outdoor campaign around the new logo, but this became impossible after the full-scale Russian invasion of Ukraine.

At the same time, against the background of the events, Suspilne’s Telegram channel quickly gained popularity due to its promptness, reliability and quality of content, eventually, the broadcaster's social networks crossed the mark of 6 million subscribers. “When I sat in the car after getting out of the bomb shelter, I saw that our whole Telegram channel had grown from 3,000 users to 700,000,” Andrii Taranov added.

“The success of the company was that we never stopped broadcasting. We had managers and anchors driving, 18 that started working from Lviv, another 18 that were working underground in Kyiv, and people working in digital centers that are spread around the country,” Andrii Taranov said.

According to Andrii, many Suspilne’s local teams in the russian-occupied military parts of the country stayed on the job for weeks. “Almost no one fled in our local affiliates on the Eastern side of the country or on the front line. Our journalists kept reporting from the occupation for weeks, although they stopped showing themselves on camera.”

Read also: Suspilne files a statement with the European Court of Human Rights due to the shelling of TV towers

Despite the consequences of a full-scale invasion, Suspilne went for rebranding. After all, the ability to easily find information provided by a broadcaster thanks to quick identification is more important than ever.

“They were so committed to carrying this through. They said “we’re going to pull through and we’re going to do this rebrand,” Nick Scott said.

“This was the moment that we said “yes,” Andrii Taranov added. We knew we needed an easy way to get information on time to all of our platforms, being aware that some of them might be switched off. We wanted to deploy an identification system that would always allow our viewers to navigate to the right place.”

Studio Hansa brought the company's corporate identity to a unified overall look and worked with Suspilne to simplify it, “giving it a consistent look across all regions,” according to Nick Scott.

“The whole system was built in such a way that from the very beginning – before the full-scale war and especially after it started, we realized that we were moving forward and not stopping – we created a concept that would be adaptive and flexible for all media, platforms, assets and any materials.

Digital was the second center after television. In every work flow, every process, we were putting our attention on how these systems would work on digital media, on air and on how it was all going to work together,” Oleksandra Bolotova, Suspilne's design manager, said.

The rebranding of Suspilne Kultura also began, as over time Ukrainian viewers began to desire not only to receive information, but also to be able to distract themselves. “Rebranding this channel got reprioritized because Suspilne wanted to give that support to citizens. News was important, but so was entertainment,” Nick Scott said.

After all, the rebranding or debranding of Suspilne by Studio Hansa helped the broadcaster to become even more recognizable and easily identifiable thanks to the updated brand design system.

The project was implemented by BBC Media Action with funding from the Foreign, Commonwealth & Development Office within the programme “Support to Independent Media in the Eastern Partnership Countries”*.

As a reminder, Suspilne Ukraine is the largest independent media in Ukraine, which includes the nationwide TV channels like Pershyi and Suspilne Kultura and radio stations (Ukrainian Radio, Radio Promin, Radio Kultura), as well as 24 regional Suspilne channels. Read news about Ukraine and the regions on suspilne.media website and digital platforms.

* The U.K. Foreign, Commonwealth & Development Office’s “Support to Independent Media in the Eastern Partnership Countries” programme, which is implemented by BBC Media Action and the Thomson Reuters Foundation, supports selected media partners in the Eastern Partnership countries, whose goal is the development of public journalism. The programme supports implementing their organizational strategies, building the capacity of media workers and improving the production of content in different languages for different platforms, as well as helping them achieve financial stability. The goal of the programme is to ensure that these media companies maximize their influence and that independent, high-quality journalism reaches the largest possible audience.