Травень 23, 2022
Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів
Суспільне мовлення, починаючи з 23 травня, оновлює дизайн-систему своїх активів. Відповідне рішення було ухвалене правлінням Суспільного, а 19 травня Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення були внесені зміни до ліцензій мовника. Оновлення відбудеться в телевізійних, радіоефірах і на діджитал-платформах.
Мета оновленої дизайн-системи — об’єднати всі майданчики Суспільного в єдину екосистему. Ця система, по-перше, повинна бути зрозумілою і чіткою для навігації на ТБ, радіо, на цифрових платформах, в соцмережах; а також — демонструвати приналежність кожного активу до Суспільного Мовлення.
«Минулого року у нас стартував проєкт, що мав на меті привести дизайн усіх активів Суспільного Мовлення до єдиної системи, яка б працювала на всіх платформах, у всіх проявах. Після 24 лютого, з настанням воєнного стану, зручність і зрозумілість у повідомленнях Суспільного Мовлення стали особливо важливими. Аудиторія різних платформ Суспільного стрімко зростає. Для нас — це знак довіри. Ми хочемо, щоб наші глядачі, слухачі, читачі могли отримати якісний контент, перевірену інформацію в будь-якій зручній формі», — розповів член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за маркетинг, Андрій Таранов.
Проєкт імплементувала BBC Media Action за фінансування Міністерства закордонних справ та в справах співдружності Сполученого Королівства у рамках програми «Підтримка незалежних медіа в країнах Східного партнерства»*.
Ключовим елементом оновленої графіки стала призма, що продовжує вже знайомий елемент стилю Суспільного в діджиталі — півколо.
За задумом дизайнерів, призма якнайкраще відображає переваги, які має Суспільне Мовлення — це прозорість, баланс, різноманіття контенту і платформ для його поширення.
Сьогодні розпочинається поступове оновлення представлення Суспільного, що торкнеться всіх платформ та проявів бренду.
Під єдиною парасолею об’єднані платформи культурного спрямування: телеканал UA: КУЛЬТУРА став Суспільне Культура, та отримав спільну кольорову айдентику із Радіо Культура і платформою Суспільне Культура у діджитал.
Відбудеться уніфікація лінійних телеканалів: Перший канал Суспільного мовлення і регіональні філії об’єднані єдиним блакитним кольором з материнським брендом.
Регіональні телеканали також отримали ідентифікацію за принципом: «Суспільне» і назва обласного центру. UA: ВІННИЦЯ стала Суспільне Вінниця, а UA: ПОДІЛЛЯ — Суспільне Хмельницький, UA: БУКОВИНА — Суспільне Чернівці, UA: ВОЛИНЬ — Суспільне Луцьк, UA: КАРПАТИ — Суспільне Івано-Франківськ, UA: ЗАКАРПАТТЯ — Суспільне Ужгород.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Читайте Суспільне Новини на сайті suspilne.media, а також підписуйтеся в Telegram, Facebook, Youtube, Instagram, Viber, Twitter.
* Програма «Підтримка незалежних медіа в країнах Східного партнерства» Міністерства закордонних справ та в справах співдружності Сполученого Королівства, яку імплементують «BBC Media Action» і Thomson Reuters Foundation, підтримує обраних медіапартнерів у країнах Східного партнерства, метою яких є розвиток суспільної журналістики. Програма підтримує втілення їхніх організаційних стратегій, формування потенціалу працівників медіа й покращення виробництва контенту різними мовами для різноманітних платформ, а також допомагає їм досягти фінансової стабільності. Мета програми — забезпечити, аби ці медіакомпанії максимально розширили свій вплив і незалежна якісна журналістика охопила якомога більшу аудиторію.