Новини компанії

Грудень 30, 2022

Життя країни — в телеефірах Суспільного. Яким був 2022 рік для регіональної команди

Регіональна команда Суспільного впродовж 2022 року, попри повномасштабне військове вторгнення росії в Україну, зуміла втримати мовлення на всіх платформах під час активних бойових дій. Кореспонденти місцевих каналів та гіперлокальної мережі стали очима всієї країни: інформували з місця подій, фіксували злочини російської армії, збирали історії порятунку та людських втрат, надавали інформацію в умовах обстрілів, окупації, відсутності зв’язку та електроенергії. 

Відтак команда регіонального мовлення зосереджувала зусилля цього року на якісних новинах, інформаційних токшоу «Суспільне. Спротив» та «Кримське питання», спеціальних і партнерських проєктах, трансляціях наживо.

«Для нашої команди Суспільне у 2022 році стало не просто роботою, воно перетворилось на центр підтримки та мотивацію жити далі. Багато хто з нас тримався за роботу як за рятівне коло, піклувався про колег і виконував свої завдання попри все. Терпіння та віру в перемогу ми вкладали в кожен наш матеріал. Ми надихались від людей, які виживають у складних умовах, ми плакали з кожною втратою і боролися з сумнівами та емоційним виснаженням. Ми стали більш сміливими, чесними й сильними — якою стала і вся наша країна», — переконана генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Мовлення Марія Фрей

«2022 — це рік викликів, трансформацій і нових виробничих можливостей для місцевих каналів Суспільного. Від роботи регіональної мережі для всіх платформ Суспільного з перших днів повномасштабної війни — і до виробництва окремих потужних проєктів. Регіональні команди першими з-поміж інших медіа в країні зробили виїзні прямоефірні студії, як-от спецефір до Дня Європи з Чернівців чи Всеукраїнський останній дзвоник онлайн зі Львова, — розповідає директорка з управління регіональним контентом регіонального мовлення Суспільного Катерина Жуліна. — Попри складні умови, ми продовжили проєкт “Квартирники на Суспільному”, бо музика — важлива, особливо під час війни. Знаю, що деяких глядачів ці концерти навіть витягували зі смутку. Наші команди готували програми про деокуповані території, розповідали про пса Патрона, знімали оперу в Одесі, створювали документальні фільми про звільнення Чернігова. Цей рік показав, що ми гуртом, у кожному куточку України, працюємо на перемогу. А далі нас чекає ще більше цікавих і важливих викликів».

Читайте також: Командувач ВМС, провідниця, військовий хірург — добірка інтерв’ю для «Суспільне. Спротив» у грудні

«Суспільне. Спротив» інформуємо про життя в умовах повномасштабної війни

З 24 лютого національна мережа місцевих каналів Суспільного перейшла в режим повноцінного інформаційного мовлення. Вже 25 лютого в ефірі стартував всеукраїнський прямоефірний проєкт «Суспільне. Спротив» — щоденне інформаційне токшоу, яке містить випуски національних новин, оперативний огляд подій, дискусії та аналітику від експертів, інтерв'ю з людьми, що своїми вчинками творять історію України. Онлайн дивитися проєкт можна на сайтах місцевих каналів та на ютуб-каналах Суспільне Ужгород, Суспільне Рівне та Суспільне Львів. Найцікавіші інтерв’ю — на ютуб-каналах регіональних філій Суспільного Мовлення.

Команда вечірнього ефіру «Суспільне. Спротив» (зліва направо: ведучі розмовної студії Олександр Єльцов, Олеся Вакуленко, випускова редакторка Ольга Крупник, ведуча новин Юлія Девда, ведучі розмовної студії Світлана Стеценко та Віталій Гамадин)

Студії прямоефірного проєкту із синхронним перекладом жестовою мовою — у Львові, Ужгороді та Рівному. Філії у цих містах здійснили технічну модернізацію та працюють за нової технології виробництва в умовах зовнішніх загроз. 

У межах «Суспільне. Спротив» виходили цикли репортажів з деокупованих території Херсонщини та Харківщини, прифронтового Запоріжжя, серії інтерв’ю з військовими та керівниками територіальних громад, партнерські проєкти журналістів-розслідувачів тощо. Загалом, регіональна команда проєкту провела 1860 годин прямого ефіру.

Команда проєкту «Суспільне. Спротив» в Ужгороді

Читайте також: «Суспільне. Спротив» на ютубі — де дивитись

У вересні 2022 року до виробництва підсумкових інформаційних дайджестів, що в ефірі на вихідних, долучились команди мовників у Чернівцях, Чернігові та Полтаві. Разом вони виготовили 300 годин ефіру. 

Актуальне й важливе «Кримське питання» 

Міжрегіональний проєкт «Кримське питання» стартував на місцевих телеканалах Суспільного у лютому 2022. Через повномасштабне вторгнення його тимчасово призупинили до серпня. Загалом, за 2022 рік вийшло 16 випусків. Ведуча Олеся Вакуленко разом з експертами — правозахисниками й кримськими активістами — щотижня обговорюють найбільш важливі теми життя на півострові — репресії окупаційної влади, мілітаризацію, освіту, екологію і чимало іншого. Над проєктом працюють команди Суспільне Крим та Суспільне Львів.

«Усі питання, які стосуються Криму, певною мірою стосуються всієї України. Усім суспільством ми повинні повертати кримське питання в інформаційну повістку і говорити про Крим більше», — сказав під час рестарту проєкту «Кримське питання» його керівник, журналіст Суспільне Крим та керівник проєкту «Кримське питання» Руслан Халапов.

Ведуча проєкту «Кримське питання» Олеся Вакуленко

Усі випуски проєкту «Кримське питання» можна переглянути за посиланням

Супутниковий телеканал Суспільне Новини — мовлення у світі

Достовірні новини та оперативна інформація про Україну від Суспільного Мовлення — у листопаді команда запустила супутниковий телеканал Суспільне Новини. Це інформаційний канал, що мовить для України та країн Європи. 

В ефірі Суспільне Новини — всеукраїнський щоденний проєкт «Суспільне. Спротив» та національний телемарафон «Єдині новини #UAРазом». Історії людей, які чинять спротив; інтерв’ю з перших вуст; рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн-трансляція телеканалу Суспільне Новини — на ютуб-каналі. Інструкція, як налаштувати супутниковий сигнал телеканалу — за посиланням. Також шукайте Суспільне Новини в мережах кабельних операторів та на OTT-платформах.

 

Слухаймо своє: квартирники на Суспільному 

Рок, інді-поп та етно хіп-хоп — команда регіонального мовлення Суспільного впродовж другого півріччя 2022 року показувала глядачам місцевих каналів квартирники українських музичних гуртів та виконавців. Телеглядачі побачили дев’ять концертів, які записували в Івано-Франківську, Чернігові, Чернівцях, Хмельницькому, Черкасах, Кропивницькому, Луцьку та Сумах. Добірка з відео — у нашому матеріалі

Ідея квартирників виникла у команди ще наприкінці 2021 року. Проте керівник проєкту й автор ідеї концертів-квартирників Сергій Жулін зауважив, що під час повномасштабної війни «значно оновились репертуари музичних гуртів, де з’явилось більше патріотичних пісень і таких, що відображають суспільний настрій і представляють нову сучасну українську музику». 

Фото — із запису квартирника у Сумах

Творимо, попри повномасштабну війну — спецпроєкти й трансляції

Попри війну та низку обмежень, які вона спричинила, цьогоріч регіональні команди своїми силами готували спеціальні проєкти й трансляції з виїзних і студійних локацій у різних містах України. 

Спецпроєкти:

— документальна трилогія «Битва за Чернігів» — найповніша на цей момент відеоісторія оборони Чернігова, знята командою Суспільне Чернігів за спогадами військових. Три епізоди проєкту можна переглянути з англійськими субтитрами на ютуб-каналі Суспільне Чернігів. 

«Розповідаємо про те, як наші хлопці зі Збройних сил, тероборони, Нацгвардії, прикордонслужби та всіх силових структур, зламали плани росіян захопити Київ і Чернігів за 2-3 дні. Повністю про хронологію подій: від приготувань росіян до нападу ще восени 2021 року і до останніх днів блокади Чернігова», — говорить автор проєкту, продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток.

«Поля у вогні». Як бойові дії впливають на ґрунти та родючість чорноземів — проєкт-дослідження команди Суспільне Дніпро.

Концерти та вистави:

— Концерт-вистава «Бій за Україну». Телеверсія мистецького благодійного проєкту,  яку знімали у Львівській опері, за участі Національний президентського оркестру, акторів Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.  

«Концерт для усього світу» із бомбосховища — музиканти Чернівецької обласної філармонії на початку квітня 2022 виступали у бомбосховищі разом із колегами з інших міст, які втратили домівки та знайшли на Буковині притулок. Телевізійна трансляція мистецького концерту — від Суспільне Чернівці

«Вона — війна» — телевистава, присвячена українським жінкам, які пройшли випробування війною. Над записом телеверсії працювала команда Суспільне Харків.

«Тиловий Що? Денник» — телеверсія вистави Чернігівського обласного молодіжного театру. Творче дійство створили на основі текстів, які зібрали волонтери й творча молодь блокадного Чернігова. Над записом телеверсії працювала команда Суспільне Чернігів.

— Великодній мистецький проєкт «Ми Є!» Його втілила Рівненська обласна філармонія у співпраці з провідними музикантами та літераторами Рівненщини. Команда Суспільного у Рівному — співорганізатор мистецької події.

— Музичний концерт «Україна — народам світу» — твори у виконанні хорів Буковинського ансамблю пісні й танцю України та хору «Чернівці», Академічної хорової капели імені Платона Майбороди Українського Радіо, а також артистів з усіх куточків України.

— Концерт духовної музики «Алілуя» у виконанні камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії. Суспільне Луцьк у межах інформаційного партнерства записала телеверсію концерту.

— Телеверсія концертів фестивалю «Українська метафізика». Це симфонічна та камерна, інструментальна та хорова музика. Над проєктом працювала команда Суспільне Чернівці, яка на початку травня відзняла ці музичні події. 

«Meridian Czernowitz», телеверсія ХІІІ Міжнародних поетичних читань — від Суспільне Чернівці.

— Запис опери «Катерина» в Одеському оперному театрі, який телеглядачі Суспільного побачать уже на початку 2023 року.

Спеціальні ефіри: 

— Спецефір «День Європи. Україна» із виїзної студії на площі Філармонії у Чернівцях. Проєкт готувала команда регіонального мовлення Суспільного та Суспільне Чернівці.

— Спеціальний ефір з молодіжної столиці України 2022, міста Острог, — «Україна. Молодь діє», про те, чим живе сучасна молодь. Інтерв’ю, сюжети та ввімкнення з різних точок України та з-за кордону, які скоординувала команда Суспільне Рівне.

 — «Всеукраїнський останній дзвоник онлайн» — півтори години історій, привітань від школярів, вчителів, волонтерів, руханка та виступи зірок в ефірі місцевих телеканалів Суспільного. Прямий ефір провели просто неба в одному з парків Львова. 

«Миколаїв. Є життя» — спеціальний проєкт-марафон Суспільне Миколаїв до Дня міста.

— Спецефіри проєкту «Суспільне. Спротив» до Дня Незалежності УкраїниДня вчителя, Дня захисників та захисниць України, Дня Гідності та Свободи.

— Трансляції богослужінь на найбільші християнські свята з храмів у Львові, Луцьку, Чернігові та Чернівцях. 

Рубрики та міжпрограмні відео: 

— Рубрики в межах всеукраїнського ефіру «Суспільне. Спротив» — «Союзники» про євроатлантичну інтеграцію та «На озброєння» від Суспільне Тернопіль про виживання та нові навички для українців.

— Серія просвітницьких роликів про мінну небезпеку «Пес із ДСНС Патрон інформує» та міжпрограмки про українську мову «Лагідна українізація» від Суспільне Чернігів.

«Гімн душі» — серія роликів про населені пункти Сумщини до і після 24 лютого 2022 від Суспільне Суми.

Спецпроєкти команди Суспільне Хмельницький «Моє право» та «Конституція вільних» від Суспільне Тернопіль до Дня Конституції України.

Змінюється країна — змінюємось й ми

У серпні 2022 року Наглядова рада Суспільного схвалила нову редакцію Концепції регіонального мовлення на 2022-2025 роки, яка відповідає викликам часу та змінює підходи до виробництва. Команда здійснила виробничу й контенту трансформацію, запустила процеси, пов’язані з управлінською та організаційними змінами компанії. 

А ще впродовж всього 2022 року журналісти Суспільного, окрім роботи, знаходили час для волонтерства й надавали допомогу колегам з усіх куточків України. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.