Новини компанії

Травень 13, 2022

«Бій за Україну» 一 мистецький проєкт в телеефірі Суспільного

15 травня о 18:40 регіональні телеканали Суспільного покажуть телеверсію мистецького благодійного проєкту «Бій за Україну»

Читайте також: UA: КУЛЬТУРА покаже повтор фіналу Євробачення-2022

Серед учасників дійства: 

  • Національний президентський оркестр (диригент 一 Максим Гусак), 
  • актори Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, 
  • зірка театру і кіно Ірма Вітовська-Ванца, 
  • переможець телевізійного співочого талант-шоу «Голос країни» Сергій Лазановський,  
  • хор «Феліціо» (художній керівник 一 Наталія Байдак).

Читайте також: Українська мова, математика й англійська: нові навчальні курси на регіональних телеканалах Суспільного

В телеефірі під час «Бою за Україну» дивіться фрагмент з вистави «Нація» (за твором Марії Матіос), перформативно-театральну містерію із поезією Тараса Шевченка. Друга частина проєкту складатиметься з духовної академічної музики та українських патріотичних пісень, зокрема: «Ой, у лузі червона калина», «Повстань, народе мій», «Батько наш Бандера», «За Україну, за її волю». 

Над телеверсією, яку знімали у Львівській опері, працювала команда пересувної телевізійної станції Суспільного. 

Читайте також: Ще більше історій та інформування: марафон «Суспільне. Спротив» збільшує тривалість

«Бій за Україну» 一 це спільний проєкт Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка та Національного президентського оркестру. 

«Сьогодні Україна стоїть на передовій західної цивілізації. Україна щодня платить страшну ціну за свободу для світу, і ця ціна зростатиме. Триває вирішальна битва між західною свободою та російським рабством. Національний президентський оркестр та Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка об'єдналися, щоб підтримати  нескорену націю та зібрати кошти на підтримку ЗСУ.  Цим проєктом ми дякуємо країнам та захисникам, які разом з нами на шляху до перемоги», — зазначають організатори мистецького проєкту. 

Постановка 一 народного артиста України, лауреата Національної премії України Ростислава Держипільського. Диригент — Максим Гусак. Ведучий — Олексій Гнатковський.

З 10 до 22 травня «Бій за Україну» гастролює містами. Наступні концерти 一  21 травня в Ужгороді та 22 травня в Мукачеві.

Нагадаємо, регіональні суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне Мовлення.