Жовтень 14, 2022
Фільми про війну, концерт-квартирник, інтерв’ю із захисником Азовсталі і «Тайрою» — спецпроєкти Суспільного до 14 жовтня
14 жовтня, до Дня захисників і захисниць України, Суспільне Мовлення представляє низку спецпроєктів на своїх платформах — документальні фільми про сміливих чоловіків та жінок на фронті та роль службових собак у захисті України, концерт-квартирник гурту «Spiv Brativ» з піснями, які сьогодні знають всі, аудіоісторії про те, як створювалися малознані пісні від козацьких часів і до сьогодення, а також інтерв’ю із захисником Азовсталі, який повернувся з полону.
Читайте також: Суспільне отримало нагороду від європейських мовників за роботу під час повномасштабного вторгнення
ТЕЛЕБАЧЕННЯ
- Перший телеканал
До Дня захисників і захисниць України Перший телеканал Суспільного Мовлення під час інформаційного марафону «Єдині Новини» у своєму слоті 18:00-00:00 покаже низку сюжетів про українські війська. Телеглядачі дізнаються, коли сформувалися та чим займаються Сухопутні війська, Повітряні сили, Десантно-штурмові війська, Військово-морські сили, Сили спеціальних операцій та Сили територіальної оборони.
Також під час ефіру в інтерв’ю ведучі поговорять з Сергієм Наєвим, генерал-лейтенантом, командувачем Об'єднаних сил ЗСУ та Альоною Вербицькою, Уповноваженою Президента з питань забезпечення прав захисників.
Вже о 21:15 Перший канал покаже нову історію документального проєкту «Герої» в ефірі інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». Цього разу — історія авторки Євгенії Подобної про легенду українського війська, парамедикиню Юлію «Тайру» Паєвську.
Більше про документальний проєкт, присвячений парамедикині Тайрі, — за посиланням.
- Суспільне Культура
14 жовтня о 19:55 на телеканалі Суспільне Культура вийде прем’єра документального проєкту режисерки Надії Миколаєнко під назвою «Службові собаки та їхні люди». У 26-хвилинному документальному проєкті розкривається роль собак та військових кінологів, рятувальників у захисті України.
Більше про документальний проєкт — за посиланням.
Також протягом дня на телеканалі дивіться документальні проєкти команди Суспільного:
— «Сильна» о 14:50-17:40 (історії жінок, дружин військовослужбовців, яких війна змусила боротися за себе, чоловіка та сім’ю);
— «Роман Ратушний. Сила світла» о 20:25 (Роман Ратушний загинув під Ізюмом, захищаючи східний фронт, у віці 24 років. До повномасштабного вторгнення хлопець вже був відомий боротьбою за збереження Протасового Яру, зеленої зони у Києві. Ще школярем був учасником Революції Гідності);
— «Маріуполь. Невтрачена надія» о 22:30 (фільм є свідченням про російсько-українську війну людей, які прожили у Маріуполі перший місяць вторгнення. Фільм побудовано на щоденниках маріупольської журналістки Надії Сухорукової);
— «Втрачений дім» о 21:00 (фільм розповідає історії людей, чиї домівки зруйнували російські окупанти. Автори фільму об’їхали місця Київщини, в яких перебувала російська армія навесні 2022 року, — Бородянку, Бучу, Ірпінь, Макарів, Андріївку, Бабинці, Пилиповичі, Дмитрівку, Фасову);
— «93: бій за Україну» 1, 2 частина о 17:40-19:55 (військово-документальний фільм про бойовий шлях 93-ї окремої механізованої бригади у війні на сході України проти російської агресії. Стрічка побудована на розповіді військовослужбовців бригади (від комбрига до солдатів) та відеозніманнях учасників воєнних дій, що розпочались для бригади в березні 2014 року).
О 22:00 на глядачів телеканалу Суспільне Культура чекає спецефір проєкту «Культура на часі», в якому очікуються включення із відомими у сфері культури українцями та українками, які тимчасово змінили професію, вступили до лав Збройних сил України, й готові поділитися кардинально новим життєвим досвідом з аудиторією.
Більше про очікувані сьогодні проєкти на Суспільне Культура — за посиланням.
РЕГІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКАНАЛИ
Команда регіонального мовлення цього дня покаже спеціальні випуски проєкту «Суспільне. Спротив». Історії військових, медиків та волонтерів, історичний огляд та аналітика, експертна оцінка того, як зараз держава дбає про захисників її кордонів, — дивіться про все це у ранковому, денному та вечірньому ефірах проєкту на телеканалах регіональної мережі Суспільного Мовлення (крім Суспільне Крим та Суспільне Донбас) з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00.
Більше про спецпроєкт — за посиланням.
Також регіональні телеканали покажуть о 16:00 п’ятий епізод серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла». Серія під назвою «Ефект доміно» розповідає про те, як події в різних республіках СРСР та країнах Варшавського блоку провокували схожі події в сусідніх країнах та республіках.
О 22:00 14 жовтня регіональні телеканали Суспільного покажуть концерт-квартирник гурту «Spiv Brativ». Дивитися концерт можна буде також онлайн на сайтах філій Суспільного.
Музиканти кажуть, що їхні пісні зараз — то «музична журналістика», швидка реакція на події в Україні. Найвпізнаванішою наразі є «maskva», кліп на цю пісню у ютубі зібрав майже чотири мільйони переглядів.
Квартирник знімала спільна команда регіонального мовлення Суспільного та Суспільне Черкаси. Більше про квартирник — за посиланням.
О 23:10 в ефірі телеканалів регіональної мережі Суспільного Мовлення — телевистава «Вона — Війна», присвячена українським жінкам, які пройшли випробування війною. Над записом телеверсії працювала команда Суспільне Харків.
Крім цього, регіональна команда готує низку локальних спецпроєктів для радіо та цифрових платформ. Більше інформації про кожен із них — на сайтах регіональних філій Суспільного Мовлення.
СУСПІЛЬНЕ РАДІО
Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура та регіональна мережа Українського Радіо підготували низку тематичних програм та спецпроєктів до Дня захисників та захисниць України.
- Українське Радіо
13:40 — випуск програми «Сьогодні. Вдень» присвятять історичному зв’язку між символами та подіями різних епох: Покрова Богородиці, козацтво, УПА, війна російських загарбників. Гість програми: Наталія Слобожаніна, начальниця відділу популяризаційної роботи Українського інституту національної пам'яті;
14:35 — у програмі «На часі» розкажуть про повноцінну роботу Служби військового капеланства. Інтерв’ю з отцем Андрієм Зелінським, заступником керівника департаменту військового капеланства УГКЦ;
16:40 — спецпроєкт, присвячений тому, як стають захисниками країни. Історії людей, які працювали в суто мирних сферах і стали на захист країни.
- Українське Радіо та Радіо Промінь
Упродовж доби в ефірі Українського Радіо та Радіо Промінь лунатиме спецпроєкт від Радіо Промінь «Пісні спротиву». Це аудіоісторії про те, як створювалися відомі і малознані нині пісні від козацьких часів, Українських січових стрільців, повстанських пісень УПА і до сьогодення.
- Радіо Культура
О 13:00 у програмі «Час інтерв'ю» почуємо інтерв'ю з митцями, котрі наразі на фронті захищають Україну.
О 13:50 у програмі «Наша класика» звучатимуть знакові твори, що нагадають про традиції української боротьби. В першому випуску прозвучать стрілецькі пісні Левка Лепкого, написані в часи Першої світової війни та українського опору більшовицькій окупації України (виконавці — Квітка Цісик та чоловічий квартет «Акорд»).
О 18:50 прозвучить Симфонія №3 для струнного оркестру «Пам'яті героїв» Ігоря Шамо, композитора, якого ми знаємо насамперед як автора популярних пісень, але у доробку якого є й така симфонія. Ігор Шамо створив її на вшанування пам'яті побратимів, з якими він пройшов Другу світову війну.
- Регіональна радіомережа Українського Радіо
Луцька філія о 12:35 розкаже про історію УПА через призму наших захисників. Інтерв’ю з головою Волинської обласної організації Воїнів АТО Олегом Кобилинським і нинішнім захисником — директором «Історико-культурного комплексу «Вовчак — Волинська Січ» Василем Мазуриком.
О 17:35 — розмова з представницею Інституту національної пам'яті України на Волині Лесею Бондарук про ідеї дерусифікації українських повстанців і як це відбувається зараз на прикладі Волині, а також про збереження історичної пам'яті шляхом відновлення поховань героїв УПА на Волині. Слухайте Українське Радіо в Луцьку на частоті 88.3 FM.
Житомирська філія підготувала сюжет про військового АТО, який має протез лівої ноги і, йдучи пішки від Одеси до Яремчого, за 8 днів зібрав 3 млн гривень для ЗСУ. Слухайте Українське Радіо в Житомирі на частоті 103.4 FM.
Спецефір Одеської філії до 14 жовтня «Ті, що дають відсіч» складатиметься з двох серій, які виходитимуть вдень та ввечері. Українське Радіо Одеса розповідатиме історії чоловіків та жінок з Одещини, які 24 лютого поставили на паузу свою кар’єру у різних сферах (шеф-кухарі, телеведучі, актори, хореографи, викладачі, держслужбовці) і стали на захист рідного краю та Батьківщини. Слухайте Українське Радіо в Одесі на частоті 91.4 FM.
СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ ТА ДІДЖИТАЛ-ПЛАТФОРМИ
14 жовтня команда новинарів Суспільне Новини готує для випуску новин матеріал, присвячений соціальному захисту військовослужбовців. Окрім цього, на сайті Суспільне Новини вийшло інтерв’ю із захисником Азовсталі Михайлом Вершиніним, який повернувся з полону.
На діджитал-платформах цього дня вийде випуск ютуб-проєкту Суспільне Культура «Артилерії» про музиканта Олега Грабаря, який служить в Збройних силах України. Також на фейсбук-сторінці та на ютуб-каналі Суспільне Культура вийде добірка картинок від «Артилерії» про молодих співаків/моделей/акторів, які могли б стати героями проєкту, але зараз служать в ЗСУ.
Від команди ютуб-проєкту «COOL'ТУРИМО» дивіться новий випуск про культурних діячів, які служать у Збройних силах України.
Цього дня на ютуб-каналі Суспільне Культура та на інших сторінках в соцмережах покажуть фільм про службових собак, адаптований у відеоролик вірш Ліни Костенко «Мій перший вірш написаний в окопі» та інтерв'ю з українським громадським діячем єврейського походження Йосифом Зісельсом. Протягом дня на сторінках Суспільного будуть й інші тематичні відео та публікації, присвячені Дню захисників і захисниць України.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали (Перший та Суспільне Культура) й радіостанції (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.