Новини компанії

Листопад 11, 2022

Радіодиктант-2022: на Українському Радіо оголосили попередні підсумки

Радіодиктант національної єдності-2022 писали сотні тисяч українців по всьому світі. Протягом 48 годин на діджитал-платформах Суспільного Радіодиктант набрав понад 650 тисяч переглядів. Завдяки розгалуженій сітці FM-покриття та середніх хвиль Радіодиктант могли чути люди в усіх куточках України, навіть за відсутності інтернету та електропостачання у найменших населених пунктах країни. Про це повідомив член правління Суспільного, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хоркін в ефірі програми «Сьогодні. Вдень» на Українському Радіо.

Читайте також: Опубліковано текст Радіодиктанту національної єдності-2022

«З кожним роком Радіодиктант стає все більш помітною подією. Четвертий рік поспіль 9 листопада слово “Радіодиктант” очолює рейтинг пошукових запитів у Гугл. Протягом 9-10 листопада трансляція Радіодиктанту на Суспільне Новини посіла друге місце у трендах YouTube, а відеоролик з емоційними словами ведучого Радіодиктанту Романа Коляди набрав уже понад два мільйони переглядів у мережі TikTok», — повідомив Дмитро Хоркін.

Радіодиктант національної єдності традиційно писали на всіх континентах, навіть у зоні бойових дій, люди різного віку та сфер занять. Українці створили фізичні майданчики для написання, зокрема, в ОАЕ, Польщі, Естонії, Німеччині, Австралії. Транслювали подію європейські мовники, зокрема Польське Радіо для України, Radio Romania та інші.

За словами Юлії Шелудько, координаторки проєкту, Українське Радіо отримало вже 30 тисяч листів тільки електронною поштою. «На паперові листи ще чекаємо. Але люди приносять їх навіть особисто. Кількість листів дуже велика, такого ще не було», — розповіла вона в ефірі Українського Радіо.

Остаточні результати Радіодиктанту будуть відомі у середині грудня, коли організатори Радіодиктанту перевірять всі отримані листи. У цьому Українському Радіо вже традиційно допомагають партнери з вчительської спільноти EdCamp. «Раніше її учасники знаходилися в Харкові, а зараз — по всій Україні. Але до середини грудня вони впораються, ми підіб'ємо підсумки й оголосимо переможців Радіодиктанту національної єдності-2022», — повідомила Юлія Шелудько.

Дивіться також: Як це було – у фотозвіті Суспільного

Текст Радіодиктанту національної єдності вже опубліковано на сайті Українського радіо.

А о 13:10 у програмі «Радіодиктант у деталях» у спільному ефірі Українського Радіо та Радіо Культура зробимо аналіз складних місць і типових помилок цьогорічного Радіодиктанту з мовознавицею Ларисою Масенко.

Нагадаємо, текст Радіодиктанту національної єдності-2022 «Твій дім» написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Прямоефірну трансляцію провів ведучий Українського Радіо Роман Коляда, на локації в школі працювала ведуча Першого каналу Суспільного Мовлення Інна Москвіна.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.