Грудень 26, 2022
Суспільне оголосило переможців Радіодиктанту національної єдності
У понеділок, 26 грудня, в ефірі програми «Сьогодні. Вдень» на Українському Радіо оголошено імена двадцяти переможців Радіодиктанту національної єдності-2022.
Серед них — двоє українських школярів (7 і 10 клас), харків’янка, яка тимчасово перебуває в Німеччині, а також переможниці минулорічного Радіодиктанту. П’ятеро з двадцяти переможців припустилися лише однієї помилки в тексті, п’ятнадцятеро — двох.
Читайте також: Ірина Цілик: «Радіодиктант — це ще один акт життя тут і зараз»
Повний список переможців Радіодиктанту національної єдності-2022:
- Галина Шура
- Христина Гоянюк
- Роман Гладик
- Володимир Тесленко
- Анна Гурська
- Леся Бойко
- Юлія Туманцева
- Тетяна Павлик
- Тетяна Остаповець
- Поліна Іванова
- Марія Бесараб
- Ольга Дерман
- Катерина Малікова
- Лілея Титаренко
- Каміла Тушинська
- Поліна Жученкова
- Єгор Берест
- Володимир Яслик
- Дар’я Верба
- Аліна Кожуховська
«Ми багато разів наголошували, що проводимо Радіодиктант не для перевірки знань, а для того, щоб всі українці, де б вони не перебували й чим би не займалися, могли об’єднатися навколо української мови. Цей рік показав, наскільки це важливий актуальний проєкт. Ми проводимо Радіодиктант уже 22 роки поспіль. І це перший і, сподіваюся, останній Радіодиктант, написаний українцями під час повномасштабної війни. Сьогодні ми всі ще раз довели, що ані воєнні дії, ані повітряні тривоги, ані відключення електроенергії не можуть завадити нам об’єднатися для вшанування нашої мови й культури. Бо це важлива частина нашої ідентичності, яку ніколи не вдасться знищити окупантам», — розповіла виконавча продюсерка Українського радіо, координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.
Загалом на перевірку тексту Радіодиктанту на Українське Радіо надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. У багатьох листах містилося по декілька текстів диктантів. Листи надійшли з усіх куточків України, включно з тимчасово окупованими територіями, а також з більш як двох десятків інших країн: Польщі, Швейцарії, Португалії, Німеччини, Великої Британії, Словенії, Чехії, Франції, Казахстану, Грузії, Молдови, Нідерландів, Іспанії, Індії, Норвегії, Італії, Ірландії, Лаосу, Австрії, Ізраїлю, Об’єднаних Арабських Еміратів, Канади та США.
П’ять робіт з тих, що були відправлені на перевірку, написані шрифтом Брайля.
«Географія цьогорічного Радіодиктанту справді вражає. Але не менше вражає те, як об’єдналися навколо написання диктанту люди в самій Україні. Його писали вчителі і бізнесмени, військові на лінії фронту та громадські активісти, чиновники та популярні блогери. Двоє цьогорічних переможців — школярі сьомого і десятого класів. Іноді нам закидали, що тексти Радіодиктантів занадто складні для школярів. Але зараз ми бачимо, що вони не лише пишуть Радіодиктант, а й роблять це успішно. Також серед цьогорічних переможців троє — Галина Шура, Христина Гоянюк та Юлія Туманцева — це переможниці й минулорічного Радіодиктанту. Христина Гоянюк писала разом з Українським радіо усі 22 радіодиктанти!» — зазначила Юлія Шелудько.
Листи з текстами Радіодиктанту перевіряли представники вчительської спільноти EdCamp Ukraine. EdCamp Ukraine — це рух відповідального вчительства: дискусійний формат для співтворчості вчительок і вчителів для навчання одне від одного. У роботу взяли навіть ті електронні листи, які прийшли пізніше зазначеного часу (але до оприлюднення тексту), адже в більшості з них було вказано, що автори не встигали вчасно відправити листи у зв’язку з відключеннями світла.
Нагадаємо, Радіодиктант національної єдності-2022 відбувся 9 листопада об 11:00 за київським часом. Текст Радіодиктанту національної єдності-2022 «Твій дім» написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом уже традиційно долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.