Новини компанії

Вересень 15, 2022

«Психологія злочину» від Українського Радіо — фіналіст PRIX EUROPA 2022

Один з епізодів програми «Психологія злочину» від Українського Радіо номінований на престижну премію в галузі теле-, радіо- та діджитал-виробництва PRIX EUROPA 2022. Цього року він став єдиним українським проєктом, що увійшов до фіналу конкурсу.

Номінований на премію епізод розповідає про столяра з Київської області, якого сьогодні знають як серійного маніяка на прізвисько Елвіс. Проєкт номінується у категорії Radio Current Affairs, в якій беруть участь радійні програми журналістських розслідувань та поглибленої інформації. За приз у цій категорії змагатимуться ще 15 радіопрограм з Німеччини, Нідерландів, Великої Британії, Чехії, Данії, Швеції, Австрії, Латвії та Литви.

Читайте також: Нові радіоесеї відомих письменників у авторському виконанні — на Радіо Культура

Загалом на цьогорічний конкурс у всіх категоріях було подано 606 теле-, радіо- та діджитал-проєктів, а для презентації у фіналі відібрано 187 матеріалів із 28 країн Європи.

«Психологія злочину» — минулорічна прем’єра Українського Радіо у жанрі true crime. В її основі — реальні розслідування резонансних злочинів, що сталися в Україні протягом останніх 20 років. У програмі звучать розповіді слідчих, прокурорів, детективів та кримінологів, які брали участь у розслідуванні, а також коментарі спеціалістів зі сфери психології та психіатрії, які допомагають авторам програми знайти відповіді на головні питання: що змушує людей, які зовні нічим не відрізняються від інших, коїти жахливі злочини, та що допомагає слідчим ці злочини розкривати. При цьому у проєкті йдеться не лише про серійних убивць чи маніяків, а й про інші типи злодіянь: викрадення людей, доведення до самогубства, вбивства дітьми, домашнє насильство, сплановані крадіжки та великі афери.

Команда проєкту: продюсерка і сценаристка — Марія Лебедєва, диктор — Ігор Козак, саунддизайнер — Олексій Нєжиков.

Перший сезон проєкту «Психологія злочину» виходив в ефірі Українського Радіо з вересня 2021 до лютого 2022 року. Зараз архів програми доступний за посиланням на сайті Українського Радіо, а також на подкастових платформах. За 10 місяців 2022 року «Психологія злочину» увійшла до п’ятірки найкращих подкастів Суспільного, отримавши сумарно понад 40 тисяч прослуховувань, а також перебуває на перших позиціях рейтингу кримінального жанру на Spotify та Apple Podcasts.

«У ці непрості для нашої країни часи ми не просто продовжуємо безперервне мовлення, а й посилюємо міжнародну співпрацю. Саме зараз, коли до України прикута увага всього світу, є гарна можливість знайомити європейську аудиторію з українськими медіапродуктами, обмінюватися досвідом з колегами і, зрештою, брати участь у спільноєвропейській дискусії щодо розвитку медіаіндустрії. Це ще один фактор, який дає натхнення працювати і розвиватися далі. Зараз команда Українського Радіо готує до випуску новий сезон програми “Психологія злочину” та ще декілька нових цікавих проєктів», — зазначає виконавчий продюсер першого каналу Українського радіо Юрій Табаченко.

PRIX EUROPA — найбільший у Європі фестиваль телерадіомовлення, заснований Європейським парламентом, Європейською комісією та Європейським культурним фондом у 1987 році. Фестиваль щорічно збирає близько тисячі учасників з усього європейського континенту і презентує найкращі теле-, радіо- та цифрові медіапродукти з метою оприлюднення їх по всій Європі та підтримки їхнього континентального розповсюдження та використання. 

Церемонія нагородження переможців цьогорічного PRIX EUROPA відбудеться 28 жовтня 2022 року у Потсдамі.

Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Українське радіо можна слухати в FM та AM-діапазонах по всій країні. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням.

Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».