Новини компанії

Вересень 05, 2022

Нові радіоесеї відомих письменників у авторському виконанні — на Радіо Культура

Сьогодні на Радіо Культура стартує новий проєкт «Повітряна стихія. Радіоесеїстика голосами сучасних авторів». П’ять тижнів поспіль щобудня в ефірі звучатимуть нові тексти відомих українських письменників у авторському виконанні. 

Стартує проєкт у понеділок, 5 вересня, о 18:00 з радіоесею Юрія Андруховича «Для тих, хто не спить», де він говорить про свої спогади про радіо. В центрі уваги — вимір звуків як особлива стихія та простір пам'яті.

Читайте також: Найцікавіші події й заходи поетичних читань ХІІІ Meridian Czernowitz — на всіх платформах Суспільного

Також цього тижня слухачі почують нові тексти Андрія Бондаря, Тараса Прохаська, Катерини Калитко та Софії Андрухович. Кожен випуск виходитиме в ефір Радіо Культура о 18:00, а згодом буде доступним в архіві на сайті радіо, а також на подкаст-платформах Суспільного. 

«Понад 20 років тому на одному муніципальному радіо, в одному українському місті письменники були радіоведучими, раз на тиждень вони оповідали свої історії або читали спеціально написані тексти. Потім ці тексти стали книжками або фрагментами книжок. Або вийшли на касетах (20 років тому!) аудіокнижками. Як виявилося і для мене, і для виконавчої продюсерки Радіо Культура Ірини Славінської, це був важливий читацький-слухацький досвід. Ми згадували про ті тексти й ті голоси з Іриною дуже часто, і думали про те, що настав час для наступного кроку взаємодії українських письменників і радіо, тим більше, що ніколи Радіо Культура не було настільки готове й спроможне реалізувати подібний проєкт», — розповідає про ідею зародження проєкту його продюсерка, головна редакторка літературних програм Радіо Культура Олена Гусейнова

В результаті десять відомих українських письменників спеціально для Радіо Культура створили 25 радіоесеїв і начитали їх своїми голосами. 

«Робота над проєктом розпочалася у 2021 році. Це була неймовірна гра зі звуком і сенсом, зі створенням аудіальних ефектів, які робили тексти, прочитані письменницькими голосами, об'ємними, насиченими життям речей та інших людей. Назва “Повітряна стихія” народилася з цитати одного з наших авторів — Ігоря Померанцева, а прем'єра мала відбутися 3 березня, у Всесвітній день письменника. На жаль, у той день, як і у всі інші дні цієї весни, в ефірі звучала не повітряна стихія голосами українських письменників, а оголошення повітряних тривог голосами українських радіоведучих. Втім, у травні ми ухвалили рішення повернутися до роботи над проєктом, і сьогодні зустріч наших авторів зі слухачами, нарешті, відбудеться. І я сприймаю цю можливість як дар всім нам від українських захисників та захисниць», — каже Олена Гусейнова

«Радіо Культура традиційно працює з унікальними форматами, які не під силу іншим радіостанціям. В тому числі з радіоесеями — особливим жанром, який відкриває додаткове вікно можливостей для комунікації зі слухачами. Адже, залишаючись взірцями якісної художньої прози, вони є легшими для сприйняття. Окрім того, радіоесеї можна слухати будь-де: за кермом, в дорозі, вдома за домашніми справами. Це дозволяє познайомитися з якісними літературними текстами навіть тим людям, які, можливо, не мають часу читати. Тож ми впевнені, що цей проєкт буде цікавим не лише нашим постійним, а й новим слухачам», — каже виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 16:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.