Новини компанії

Лютий 24, 2023

10 символів стійкості Суспільного Мовлення — які вони?

Минулого року 24 лютого росія почала повномасштабний наступ на територію України у війні, що триває вже дев’ятий рік. У війні, що триває століттями. У цьому спецпроєкті, ми розповідаємо про 10 символів стійкості Суспільного, що стали для команди мовника та українців тим, що дає надію. Тим, що змушує підіймати голову і дивитися вперед. Тим, що спонукає діяти і вселяє в серці тверде розуміння, за що ми боремося, та невпинно спонукає до продовження боротьби. 

Усвідомлюємо, що попереду — багато перешкод, позаду — не менше шрамів, але скажемо словами Івана Франка собі й вам: 

Лупайте  сю  скалу!  Нехай  ні  жар,  ні  холод 
Не  спинить  вас!  Зносіть  і  труд,  і  спрагу,  й  голод, 
Бо  вам  призначено  скалу  сесю  розбить.

Читайте також: Суспільні мовники Європи підтримали Україну спецпрограмою до 24 лютого

Суспільне Мовлення. Наші символи стійкості

Київська телевежа вистояла попри намагання росіян знищити можливість мовлення через обстріли. Через потрапляння в апаратну припинилося цифрове мовлення загальнонаціональних каналів, однак за годину його відновили. На жаль, внаслідок влучання загинуло 5 осіб, ще 5 поранило.

Суспільне Мовлення висвітлює війну цілодобово, перевіряючи та надаючи достовірну інформацію на теле-, радіо і діджитал-платформах. Ми мовимо в інформаційному марафоні «Єдині новини #UAразом» та всеукраїнському телепроєкті «Суспільне. Спротив», який виходить на місцевих телеканалах Суспільного. Наші радіоканали були чи не єдиним джерелом інформації на окупованих або щойно звільнених українськими військовими територіях. Соціальні мережі перетнули позначку в 6 мільйонів підписок: люди звертаються до нас, адже ми надаємо оперативну й достовірну інформацію, що так важливо у найбільш критичні для України моменти.

Кореспонденти Суспільного висвітлюють війну, куди б вона не приходила: їдуть у зону бойових дій, потрапляють під обстріли, але продовжують свою роботу, адже знають, як важливо показувати правду війни і документувати воєнні злочини.

Фото кухонної шафки у звільненій від окупантів Бородянці розлетілося Україною та світом, ставши символом стійкості українців. Зробила його фотокореспондентка Суспільне Новини Єлизавета Серватинська, яка побувала в селищі у перші дні після деокупації.

Команда Суспільне Чернігів досягла майстерності в проведенні благодійних аукціонів на підтримку українських військових, на одному з яких продали Прапор України, підписаний Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. У ньому переміг чернігівський підприємець Владислав Москальчук, який зробив ставку у 101 тисячу гривень в останню хвилину торгів.

Філію Суспільного Мовлення в Херсоні на початку березня 2022 року захопили російські окупанти. Згодом вони розікрали та фактично знищили офіс, залишивши по собі розтяжки. Проте команда Суспільне Херсон не припинила правдиво інформувати про ситуацію в регіоні: одна частина працювала в умовах окупації, а інша — в евакуації. На фото менеджер Суспільне Херсон Михайло Сваричевський повертає Прапор України на будівлю філії після звільнення міста. 

Суспільне Мовлення провело найбільший флешмоб із популяризації української мови, об'єднавши навколо України людей в усьому світі. 9 листопада 2022 року, у День української писемності та мови, його написали десятки тисяч людей у різних країнах світу на всіх континентах, також доєдналися українські військові. Текст Ірини Цілик «Твій дім» не залишив байдужим нікого. Ведучий Роман Коляда у прямому ефірі не стримав емоцій, адже його будинок знищений російськими окупантами, як і будинки багатьох українців.

Нацвідбір на Євробачення-2023 увійшов в історію України й самого конкурсу. Його провели в київському метро на глибині 90 метрів через загрози обстрілів та безпекові заходи під час повномасштабної війни. Попри адаптацію до обставин і проведення Нацвідбору в метро з невпинним рухом поїздів, якість звуку, зображення та сцени були неперевершені.

У 2022 році Суспільне запустило проєкт казок нового часу — 12 терапевтичних історій в основі яких теми, що делікатно пояснюють дітям нові реалії. Одну з них — «Місто сирен» — озвучив народний улюбленець, трилітній хлопчик Лео. Найменшим також потрібні відповіді на непрості питання, і в цьому допомагають «Хоробрі казки».

Ми єдині, де б ми не були. Під обстрілами, в укритті ми інформуємо про війну, створюємо документальні фільми, розповідаємо про нашу історію та культуру. Ми слідуємо своїй місії й робимо все для захисту свобод в Україні — надаємо суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну і світ, налагоджуємо громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості й українського народу.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Матеріал підготувала Леся Луцюк

Для спецпроєкту використані фото: Анастасії Мантач, Єлизавети Серватинської, з архіву Анни Чередниченко, з архіву Олександра Буша.