Квітень 08, 2022
Що стоїть за віральним фото із шафкою — історія фотокореспондентки Суспільного
6 квітня фотокореспондентка сайту Суспільне Новини — suspilne.media — Єлизавета Серватинська відвідала звільнену від окупантів Бородянку, де зробила фото, яке стало символом незламності українців серед жахіть війни.
Читайте також: Суспільне покаже стрічку «Тіні незабутих предків», де зіграв полеглий в бою за Україну актор Паша Лі
Єлизавета розповіла, до поїздки в Бородянку — побувавши в Бучі та Ірпені — їй здавалося, що гірше тільки в Маріуполі. У центрі міста стояли ворожі війська, нині там багато спаленої техніки й особистих речей росіян. Перебуваючи у місті — вони руйнували все навколо.
«Зараз Бородянка найбільш зруйноване місто на Київщині. Уявіть собі звичайний дев'ятиповерховий будинок, зруйнований від 9-го до 1-го поверху. 45 квартир просто знищено, це 45 сімей, які жили там. І це лише під'їзд одного будинку. Місцеві кажуть, що чули голоси людей під завалами у перші дні після російського обстрілу. Хтось ще має надію, що під тоннами бетону лишились живі люди.
На в'їзді в місто є два будинки, завали яких досі не розібрали. В одному з них на 3-му поверсі висіла ця шафка. Я одразу подумала: “Як це можливо? Поличка втрималась, хоча весь будинок обвалився. Нам треба брати з неї приклад”. І сфотографувала», — прокоментувала своє фото Єлизавета Серватинська.
Українці в соціальних мережах почали робити ілюстрації, основа яких — фотокартка Єлизавети.
Також фото шафки, яка тримається наперекір обставинам, узяв за основу відомий український ілюстратор Олександр Грехов.
Дивіться фоторепортаж Єлизавети Серватинської про зруйновану Бородянку на сайті Суспільне Новини за посиланням.
Довідка про фотокореспондентку
Єлизавета Серватинська навчалася в Київському університеті імені Бориса Грінченка за фахом «Журналістика», де почала розвивати навички професійної фотографії. У 2020 році працювала журналісткою прямоефірної програми «Суспільна студія» на UA: ПЕРШИЙ. З 2021 року перейшла на позицію фотокореспондентки сайту новин Суспільного мовника — suspilne.media.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.
Фото — Єлизавета Серватинська