Новини компанії

Червень 21, 2024

«Колективно допомагати усвідомлювати минуле» — у новому подкасті «Деколонізаторки» на Суспільному

У четвер, 20 червня, у книгарні «Сенс на Хрещатику» відбулася презентація нового подкасту від Суспільне Культура«Деколонізаторки», який розповідає про травми, стереотипи й комплекси, що нав'язали різні імперії своїм колоніям, зокрема нам Росія. 

Читайте також: Новий відеоподкаст «Деколонізаторки» на Суспільному

Подія відбулась у форматі дискусії з авторками подкасту: культурологинею Маріам Найем та літературознавицею Валентиною Сотниковою, а модерував розмову журналіст Максим Щербина.

Захід розпочала головна продюсерка цифрових платформ Суспільного Мовлення Вікторія Мурована. Вона спершу подякувала силам оборони, авторкам проєкту і команді, яка працювала над його створенням, а потім розповіла: «Суспільне системно працює з темою деколонізації. Ми спостерігаємо величезний запит на такий контент на всіх наших платформах, і особливо в діджиталі. Цей мультимедійний проєкт важливий тим, що ми говоримо про значущі суспільні процеси через персональні історії у форматі, який легко споживати. Це наш шанс показати різні досвіди та знайти шляхи до усвідомлення і порозуміння»

Побачити авторок подкасту й почути їхні особисті рефлексії зібралось чимало охочих. Зала була заповнена вщерть, а дискусія проходила в невимушеній атмосфері й з елементами гумору.

Читайте також: «Деколонізаторки»: інтерв'ю з авторками нового подкасту на Суспільне Культура

Максим Щербина почав розмову з питання, яке авторки з гостем обговорили в першому епізоді подкасту. Максим також поцікавився, що робити людям, які росли на російській літературі, музиці, шоу й кіно: «Чим ми старші, тим більше в нашій голові є російських наративів. Все це в нас лишило певні шрами. Як із цим жити, викорінити й відрізати чи висміяти й забути? Як вилікувати ці травми?»

Маріам Найем підкреслила, що в цьому питанні важливо не соромитись, приймати себе й своє минуле, розуміти що в цьому немає особистої провини, і рухатись до нового: «Нам не потрібно соромитись, що імперія нав'язувала нам певні погляди. Ми маємо це чесно обговорювати, визнати певну тяглість до свого минулого».

«У першому епізоді ми говорили з Василем Байдаком про наш минулий досвід споживання російського контенту. Ми не стали обговорювати, чому це погано, і не намагалися переконувати інших, що не слід його дивитися, а почали рухатись далі. Зокрема публічно визнали, що це було частиною нашого життя, в нас немає машини часу, щоб це все змінити. Наш головний меседж в епізоді в тому, щоб не засуджувати одне одного, а колективно допомагати усвідомлювати минуле», — розповіла Валентина Сотникова.

Також Маріам Найем і Валентина Сотникова розповіли, що у подкасті на глядачів та глядачок чекає 10 епізодів, з них 7 випусків — за участі гостей проєкту, в яких вони обговорять процеси особистої деколонізації. У трьох інших епізодах авторки аналізують мультфільми Disney: «Аладін», «Покахонтас» і «Мулан». 

Підписуйтеся на ютуб-канал Суспільне Культура, щоб не пропустити нові епізоди відеоподкасту. Також слухайте проєкт «Деколонізаторки» на подкаст-платформах за посиланням.

Дивитися більше фото можна в альбомі за посиланням.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото Анастасії Мантач