Новини компанії

Червень 20, 2024

Новий відеоподкаст «Деколонізаторки» на Суспільному

На ютуб-каналі Суспільне Культура — прем'єра відеоподкасту «Деколонізаторки» з культурологинею Маріам Найем та літературознавицею Валентиною Сотниковою

Відеоподкаст складається з 10 епізодів, кожен з яких має свою унікальну тематику, але незмінно стосується аналізу негативного впливу імперіалістичних режимів на колонізовані народи, зокрема російського на українське суспільство.

Читайте також: «Деколонізаторки»: інтерв'ю з авторками нового подкасту на Суспільне Культура

Гостем першого епізоду став український стендап-комік Василь Байдак, який разом з авторками подкасту обговорили тему сорому за споживання російського контенту. Чи можемо ми вважати себе вільними від впливу імперської культури, яка нас супроводжувала з дитинства, і як почати жити, не відчуваючи сорому за це? 

«Ми починаємо з розмови про почуття сорому і шлях до визволення від колонізації, — розповідає Валентина Сотникова. — Важливо розуміти, що у нашому минулому є ситуації, яких не слід соромитися, це не повинно стримувати нас чи обмежувати».

В цьому епізоді Василь Байдак розповів про те, як формувалися гумористичні шоу в Україні та який вплив на них справляла росія. Він також розповів, які наративи з російської культури відображалися в українських гумористичних програмах і як це загалом вплинуло на артистів.

«Свого часу існувала гумористична команда "Бомба млинів", і одного разу вони приїхали до Сочі на гумористичний конкурс, ще до 2014 року. Їм сказали: "Ви смішні, але у вас немає шансів, тому що вас ніхто не зрозуміє". Вони перекладали свої жарти, але не пройшли жодного раунду. Суть у тому, що тебе з українською мовою "на верх" не пустять. Тому сформувався стереотип, що якщо ти вступаєш до російської команди як україномовний, через цей комплекс меншовартості тебе можуть сприйняти як комічного персонажа», — розповідає у подкасті стендап-комік Василь Байдак

Маріам Найем підкреслює, що цей подкаст — важливий крок у пізнанні та відтворенні української ідентичності, звільненні від колоніальних комплексів і стереотипів. 

Підписуйтеся на ютуб-канал Суспільне Культура, щоб не пропустити нові епізоди відеоподкасту. 

Слухайте проєкт «Деколонізаторки» на подкаст-платформах за посиланням.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному