Жовтень 24, 2024
Українське Радіо та Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» запускають проєкт «Щоденники стійкості»
Суспільне Мовлення та Українське Радіо у партнерстві з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативою першої леді Олени Зеленської, закликають українців 25 жовтня, відразу після написання Радіодиктанту національної єдності, долучитись до проєкту «Щоденники стійкості». Детальніше про участь у проєкті слухайте в ефірі Українського Радіо 25 жовтня о 12:10.
Читайте також: Суспільне представило айдентику до 100-річчя Українського Радіо
Проєкт заохочує людей писати про пережите. Адже ментальна практика записування переживань і думок на папері має терапевтичний ефект і допомагає вивільнити емоційне навантаження, проаналізувати ситуації та знайти конструктивні рішення. Кожен, хто хоче долучитися до проєкту «Щоденники стійкості», матиме нагоду написати власну історію, згадати той самий день, коли точно зрозумів/-ла, що́ йому / їй дає сили й допомагає знаходити світло посеред темряви.
«Уже 25 років Радіодиктант об'єднує людей довкола мови, для багатьох він став традицією. Саме звичні ритуали, традиції допомагають триматися у буремні часи. Крім того, останні роки тексти диктантів стали максимально близькі слухачам/-кам, бо вони — про пережите. Тож цей флешмоб — не просто перевірка грамотності, а своєрідний інструмент стійкості для багатьох українців у всьому світі і тих, хто вчить любить українську мову та вже понад два десятки років разом з Українським Радіо пише Радіодиктант. І водночас — це можливість для тих, хто тільки перейшов на українську, відчути себе в колі своїх. Ми запрошуємо після Радіодиктанту написати кілька речень про себе, про те, що нашим слухачам/-кам і глядачам/-кам допомагає триматися. Адже сам процес ословлення надає наснаги, допомагає переосмислити себе, свої потреби і бажання, допомагає бути стійкими у складні моменти», — розповіла координаторка Радіодиктанту і виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько.
«Щоденники стійкості» звучатимуть в ефірі Українського Радіо, а матеріалами для них стануть історії слухачів і глядачів. Відразу після Радіодиктанту до радіостудії завітає поетеса Дар’я Лісіч, а на Першому каналі Суспільного у програмі «Суспільне Студія» візьмуть участь учитель-методист, вчитель вищої категорії Микола Шевцов і піхотинка, штурмовичка, бойова медикиня Олена Риж. Разом з ведучими, у прямому ефірі, вони поділяться своїми історіями, як ментальна практика написання пережитого допомагає їм триматися, а також розкажуть, які техніки використовують особисто та заохотять слухачів і глядачів долучитися до наповнення загальнонаціональної платформи-архіву «Ти як? Щоденники стійкості».
Керівниця Координаційного центру з психічного здоров'я КМУ Оксана Збітнєва розповіла, як написання власних історій стійкості може допомогти і тому, хто її пише, і тим, хто це прочитає:
«Що роблять українці після вкотре безсонної ночі? Ведуть дітей в школу та садочок. Їдуть на роботу. У когось важлива контрольна в університеті. Хтось збирає сьогодні компанію, щоб плести маскувальні сітки на фронт. Історії стійкості українців — серед нас, вони навіть у звичному буденному. І все, що б з нами не відбувалося (хороше чи погане), — важливо осмислювати, виписувати: в прямому сенсі — ручкою на папері. Це ефективна ментальна практика. А ще, якщо своєю історією стійкості поділитися, вона може стати опорою для когось. Відтепер це можна зробити у “Щоденниках стійкості” на платформі “Ти як?” Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді Оленою Зеленською».
З історій слухачів і глядачів команди проєкту оберуть 10 найщемливіших, адаптують їх у формат коротких аудіорозповідей і вони прозвучать в ефірі Українського Радіо у програмі «Щоденники стійкості» в листопаді.
Важливо, що ініціатива реалізується у 100-річчя Українського Радіо, яке є своєрідним символом стійкості. Як і радіо, що зберігає голос нації вже століття, кожна людина має власну внутрішню силу та можливість бути стійкою перед викликами.
Виконавчий продюсер Українського Радіо Юрій Табаченко каже, що Українське Радіо не раз ставало у пригоді українцям у складні часи, і тепер озвучить їхні історії стійкості.
«Українське Радіо пережило всі складні моменти нашої історії разом зі слухачами. При цьому завжди залишалося надійним джерелом інформації. Після початку повномасштабного вторгнення багато слухачів писали нам, що саме радіо дозволяло їм зберегти силу духу і віру у нашу перемогу у найскрутніші часи: під час окупації, під обстрілами, за відсутності електрики і зв'язку. Сподіваюсь, слухачі підхоплять наш новий проєкт, і поділяться своїми історіями стійкості», — розповів Юрій Табаченко.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.