Жовтень 24, 2024
Воркшопи з розмаїття: Суспільне розробляє нові стандарти для підтримки спільнот
Суспільне Мовлення розпочало розробку концепції розмаїття, рівності та інклюзії (DEI — Diversity, Equity, and Inclusion — міжнародний термін), а відповідальним за процес є департамент з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей. Вже проведено два воркшопи у гібридному форматі — як офлайн, так і онлайн.
Концепція включатиме шість основних тематичних блоків: національні спільноти, корінні народи та різні віросповідання, гендерну рівність, вікове розмаїття, ЛГБТІК+ спільноту, безбар’єрність (люди з інвалідністю, цифрова безбар’єрність тощо), а також спільнота ветеранів. Для кожної з цих тем створені робочі групи, до складу яких входять як внутрішні експерти та експертки — працівники та працівниці різних підрозділів, що були делеговані або самостійно виявили бажання долучитися, — так і зовнішні українські й міжнародні експерти. Робочі групи зосереджені на аналізі поточної ситуації, ґрунтовному вивченні тем, передбачених Концепцією, та розробці рекомендацій для їх впровадження.
Перший із шести запланованих воркшопів відбувся 15 жовтня з обговоренням тематичного блоку «Гендерна рівність». Відкрила його Ліза Кузьменко, одна з лідерок у сфері гендерних питань в Україні, голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики.
«Це в інтересах не лише жінок, а й усього суспільства, — наголосила на значущості гендерної рівності задля досягнення суспільної справедливості Ліза Кузьменко. — Важливо, що Суспільне Мовлення відіграє лідерську роль та системно впроваджує гендерну рівність як на інституційному рівні, так і в створенні контенту».
Під час зустрічі обговорили:
- підходи до впровадження гендерної рівності в медіа;
- важливість дворівневого підходу, який включає забезпечення гендерної рівності в колективі та в контенті;
- опис поточного стану щодо гендерної рівності у суспільстві;
- гендерний профіль українських медіа 2023 року;
- рекомендації ініціатив для Суспільного Мовлення.
«Концепція DEI буде дворівнева: інституційна та контентна, — розповіла про структуру концепції Анастасія Гудима, директорка департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного Мовлення. — Інституційний рівень стосується внутрішніх правил і політик нашої організації, які спрямовані на забезпечення рівних можливостей для всіх співробітників. Контентний рівень стосується того, як ми висвітлюємо ці питання в наших матеріалах та проєктах, щоб наші програми були інклюзивними і враховували потреби різних груп».
Дмитро Козлов, член правління Суспільного Мовлення, підкреслив важливість життєвих прикладів у розробці концепції: «Приклади зі щоденного професійного життя допомагають побачити, як працює гендерна рівність у команді та наскільки вона важлива. Тоді люди можуть уявити, як ці принципи діють у реальних умовах, і як це змінює підхід до роботи. Додаючи до концепції приклади, ми зробимо її більш дієвою. Від цього виграють усі: і люди, і компанія, адже рівні можливості в колективі створюють середовище, де кожен може реалізувати свій потенціал на повну».
22 жовтня пройшов другий воркшоп з обговорення тематичного блоку «Ветеранська спільнота». Зовнішніми експертками були: Галина Альомова, директорка з комунікацій «Ветеран Хаб»; Оксана Філоненко, голова правління ГО «Центр зайнятості вільних людей», та Лора Гасай, HR-директорка і консультантка ГО «Центр зайнятості Вільних людей».
Під час зустрічі обговорили:
- як писати про ветеранів та ветеранок;
- як етично взаємодіяти та комунікувати з воїнами та їхніми близькими;
- досвід ветеранів на різних етапах життєвого циклу в Суспільному;
- важливість дотримання суб’єктності та дистанції;
- рекомендації ініціатив для Суспільного Мовлення.
Галина Альомова, керівниця відділу комунікації «Ветеран Хаб», наголосила на важливості дворівневого підходу: «Сьогодні майже в кожній команді є ветерани або військові, тому важливо, що ця концепція дворівнева й спрямована як на внутрішню роботу із командою, так і назовні для фахівців, які працюють з контентом. Ми зараз фактично напрацьовуємо і фіксуємо певні правила для того, щоб вони були зрозумілі для всіх».
До розмови приєднався й Олег Кругляк-Румʼянцев, менеджер по роботі з ветеранами Суспільного Мовлення. Він висловив свою думку стосовно різного сприйняття ветеранами своєї ролі після повернення: «Не кожен ветеран або ветеранка, який повертається з війни, позиціонує себе як людину, що потребує особливого ставлення. Деякі ветерани не відчувають, що заслуговують на це, адже вони не брали участі в активних бойових діях. Я завжди пояснюю, що не всім бути на нулі, але всім повертатися, і всі ми будемо зіштовхуватися з різними потребами, зокрема в налагодженні комунікації. Тому при роботі зі спільнотою в команді важливо це враховувати».
Ці два воркшопи стали лише першими кроками на шляху до впровадження комплексної стратегії розмаїття, рівності та інклюзії на Суспільному Мовленні. Робочі групи продовжуватимуть розробляти конкретні рекомендації, які стануть основою політики компанії в межах концепції DEI.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.