Новини компанії

Листопад 20, 2023

Розслідування Суспільного про звірства військових рф у Бучі — фіналісти конкурсу журналістських розслідувань

Два документальні фільми-розслідування «Буча: екіпаж 111» та «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій», виготовлені командою журналістів-розслідувачів Суспільне Новини, увійшли до переліку фіналістів Національного конкурсу журналістських розслідувань.

Читайте також: Розслідувачі Суспільного презентували стрічку «Кльон» на Donbas Media Forum

«Національний конкурс журналістських розслідувань є найважливішим профільним вітчизняним конкурсом для нашої команди. Ми щороку слідкуємо за тим, щоб не пропустити терміни подачі заявок, а також слідкуємо за результатами. Дві роботи в шортлисті — це хороша оцінка роботи команди, але ми щиро сподіваємось на перемогу. Такі конкурси роблять наші розслідування ще більш видимими», — зазначила шеф-редакторка редакції розслідувань Суспільне Новини Інна Білецька.

Журі відзначило 12 розслідувань зі 104 поданих на Конкурс робіт. Вони стосувалися воєнних злочинів та корупції в тилу. 

«Одним з важливих критеріїв оцінювання робіт було використання OSINT (ред. — розслідування на основі відкритих джерел) і винахідливість журналістів разом із дотриманням стандартів та етики», — вказують співорганізатори конкурсу Media Development Foundation.

«Буча: екіпаж 111»

Після вбивства двох дорослих та двох дітей на вулиці Леха Качинського у Бучі минув рік. За цей час журналістам вдалося встановити російський підрозділ, причетний до цього воєнного злочину. Завдяки українським Збройним силам восени минулого року у поліцейських з‘являється ключовий свідок. Журналісти й правоохоронці виходять на слід убивць. Продовження історії про розстріл сім‘ї Чикмарьових і їхніх сусідів з іменами і деталями — у фільмі-розслідуванні Суспільне Новини.

 «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій»

Розслідування Суспільне Новини «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій» — фільм про розстріл трьох волонтерів на початку окупації Київщини. Настя, Сергій і Максим — троє друзів, які 4 березня вирушають з-під Києва, щоб завезти корм для собак у притулок в Забуччі й відвідати батьків одного з них. Вони стають жертвами російських військових у Бучі, на вулиці Києво-Мироцькій. Максим загинув від пострілу в голову, Настю і Сергія розстріляли, коли вони намагалися втекти. Журналісти отримують від анонімного джерела відео з камер спостереження та намагаються встановити причетних до розстрілу росіян. За допомогою кількох легенд журналістам вдається поспілкуватися з росіянами й встановити не лише підрозділ, військовослужбовці з якого причетні до розстрілу, але й командира, нагородженого званням «Герой Росії». Зібрані докази журналісти передають слідчим. 

Нагадаємо, у 2021 році фільм Суспільного «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія» здобув cпецвідзнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань. У 2022 році фільм-розслідування «Буча 22» від команди журналістів-розслідувачів Суспільне Новини переміг на Національному конкурсі спеціальних репортажів і розслідувань, присвяченого торік повномасштабній війні росії проти України. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Довідково

Національний конкурс журналістських розслідувань та спеціальних репортажів заснували 2014 року за ініціативи YanukovychLeaks та Media Development Foundation, газети Kyiv Post за підтримки SCOOP та за участі інтернет-видання «Українська правда».

Media Development Foundation — центр медіаекспертизи для посилення можливостей журналістів та медіаорганізацій в Східній Європі та країнах Східного партнерства.