Жовтень 29, 2024
Спецпроєкт до 100-річчя Українського Радіо: вся Україна на одній хвилі
До 100-річчя Українського Радіо на сайті Суспільне Культура презентували спеціальний проєкт, що розповідає історію радіомовлення в Україні.
Згадати ключові події з життя Українського Радіо, відкрити для себе основні віхи історії радіо через фотографії, аудіозаписи та відеоматеріали пропонує спецпроєкт «100 років Українського Радіо»*.
У найважчі часи Українське Радіо було символом стійкості й джерелом надійної інформації. В 1991 році радіослухачі стали свідками проголошення державної незалежності в прямому ефірі. 16 листопада цього року Українське Радіо починає відлік нового сторіччя.
У неспокійні 1920-ті українські голоси одними з перших з’являються в ефірі. У 1930-ті працівники радіо зазнають репресій, невдовзі опиняються на фронтах Другої світової — хто з мікрофоном, хто зі зброєю. У 1970-ті на радіо лунають мелодії музичного відродження — хіти «Червона рута» і «Водограй». У прямому ефірі звучить Акт проголошення незалежності України. Три революції, війна 2014-го, пандемія COVID-19, повномасштабне вторгнення 2022-го — хай що відбувається, Українське Радіо виходить в ефір, щоб інформувати й підтримувати своїх слухачів.
Читайте також: «Життя в ефірі»: до свого 100-річчя Українське Радіо презентує новий проєкт
З першої передачі й до сьогодні Українське Радіо говорить українською мовою. Радіодиктант національної єдності, започаткований у 2000 році, став наймасштабнішим флешмобом, що популяризує українську мову. 25-й раз поспіль по всьому світу писали цьогоріч диктант.
Читайте також: Понад 700 тисяч людей слухали та дивилися Радіодиктант-2024
24 лютого 2022 року о 6 ранку новини Українського Радіо почалися з повідомлення про те, що «російські війська перетнули кордон у районі Харкова». Пізніше, коли російські ракети атакували енергетичну інфраструктуру, Суспільне поширило детальну інструкцію, як слухати радіо без електрики та зв’язку. 25 лютого Суспільне відкриває свій радіосигнал для ретрансляції як всередині країни, так і за кордоном.
Російський обстріл телевежі у Києві, 1 березня 2022 року / ДСНС м. Києва
Документальний фільм «Голос спротиву» зберіг свідчення працівників Суспільного про роботу в перші тижні повномасштабного вторгнення. Витримувати психологічне напруження допомогли відгуки людей, котрі врятувалися завдяки тому, що слухали радіо — як, наприклад, ефір про шляхи евакуації з Маріуполя.
Читайте також: Суспільне представило айдентику до 100-річчя Українського Радіо
Дізнавайтеся про цікаві та важливі події з історії Українського Радіо, дивіться унікальні фото, слухайте унікальні записи у спецпроєкті «100 років Українського Радіо».
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
* Сторінку «100 років Українського Радіо» створено в рамках спільного проєкту Суспільного Мовлення та ГО «ФУНДАЦІЯ СУСПІЛЬНІСТЬ».