Новини компанії

Липень 05, 2024

«Воїни трьох стихій»: спецпроєкт Суспільне Одеса до Дня Військово-Морських Сил ЗС України

7 липня на місцевих каналах Суспільного (Суспільне Одеса, Суспільне Харків, Суспільне Тернопіль тощо), каналі Суспільне Новини в межах інформаційного міжрегіонального проєкту «Суспільне. Спротив», а також на ютуб-каналі Суспільне Одеса дивіться спецпроєкт «Воїни трьох стихій». Це історії трьох військовослужбовців, які записала команда Суспільне Одеса до Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Читайте також: Історії впливу: матеріали Суспільного, що допомогли їхнім героям

«Нам важливо розповісти нашій аудиторії історії саме військовослужбовців, тому що Військово-морські сили є невід’ємною важливою частиною Збройних сил України. Дуже пишаємося, що нам пощастило поспілкуватись з людьми, які зараз пишуть історію нашої країни. Нашим глядачам будуть представлені три окремі інтерв’ю з кожним героєм – представником окремої стихії. На землі, на морі, у повітрі — наші “воїни трьох стихій” захищають Україну і наш глядач має знати імена та історії героїв», — розповідає кореспондентка Суспільне Одеса Олена Голда.

Про стихію землі — у першому інтерв’ю з морським піхотинцем з Миколаєва Дмитром Куракіним, якому 24 роки. На початку повномасштабного вторгнення він перебував у Маріуполі та боронив місто, проте разом зі своїм підрозділом він опинився в оточенні росіян і потрапив до російського полону. Спочатку він перебував в Оленівці, далі — разом з побратимами його перевезли до в’язниці на території росії. Десять місяців потому його обміняли і він повернувся на Батьківщину, пройшов реабілітацію і знайшов себе у новій справі. Наразі Дмитро працює у рекрутинговому центрі морської піхоти. Одружився, має доньку і налагодив своє життя після пережитого.

Дмитро Куракін і Олена Голда

Про стихію води — у наступному інтерв’ю з військовослужбовцем Максимом, який до початку повномасштабного вторгнення встиг побудувати доволі успішну кар’єру у цивільному судноплавстві. Проте з початком повномасштабного вторгнення Максим долучився до лав Військово-Морських Сил України та став старшим помічником командувача одного з бойових катерів ВМС. Наразі він проходить навчання за кордоном аби працювати на протимінних кораблях, які будуть розміновувати акваторії Чорного та Азовського морів.

Старший помічник корабля ВМС України Максим

Про стихію повітря — у заключному інтерв’ю з майором морської авіації, оператором управління БПЛА Байрактар Сергієм, який у лавах Збройних сил України з 2012 року. Спочатку був пілотом вертольоту, а з 2014-го, пройшовши навчання, став оператором «Байрактару». Сергій безпосередньо брав участь у звільненні острова Зміїний, а також у контрнаступі на Херсонщині. 

Майор морської авіації, оператор управління БПЛА «Байрактар» Сергій

Над спецпроєктом працювали: 

  • кореспондентка — Олена Голда;
  • оператор-постановник — Сергій Романенко;
  • операторка-постановниця — Ілона Якимюк.

Нагадаємо, усі верифіковані новини від команди Суспільного — на сайті Суспільне Новини. Про Одеську область — у місцевому розділі сайту та в соцмережах Суспільне Одеса:  

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.